IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

9 stránky(nek): V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cestování po Asii i jinde
zennie
příspěvek 16.8 2012 - 23:34
Příspěvek: #41

Guests

K Laosu bohuzel netusim, ale jak dlouho budes v te Cine?

Zitra odlitam do Ciny, mam jednosmernou letenku, vizum do pulky unora, uvidime, jak se bude darit to prodlouzit. Drzte mi palce, at to preziju cool.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
aqualung
příspěvek 17.8 2012 - 18:16
Příspěvek: #42

Asijský velmistr

Skupina: Members
Registrace: 11.2 2007
Číslo: 549
Poděkováno: 19

CITACE(zennie @ 16.8 2012 - 22:34) *
K Laosu bohuzel netusim, ale jak dlouho budes v te Cine?
Zitra odlitam do Ciny, mam jednosmernou letenku, vizum do pulky unora, uvidime, jak se bude darit to prodlouzit. Drzte mi palce, at to preziju cool.gif

Nevadí, upřímně jsem toho k Laosu moc nečekal. Místní komunita je spiš koreofilnísmile.gif.

V Číně už vlastně nejsem. Tento příspěvěk píšu z Hong Kongu, kde si užívám víkendouvou dovolenou po 14 dnech šichty v Číněbiggrin.gif.

Na jaké letiště do Číny přiletíš? Do půlky února procestuješ Čínu skrz na skrz. To máš nějakou konkrétní představu kam se podívat?

--------------------
I'll see you at the Weighing-In,
when your life's sum-total's made.
And you set your wealth in Godly deeds
against the sins you've laid.

+Quote Post
zennie
příspěvek 28.8 2012 - 04:31
Příspěvek: #43

Guests

Priletel jsem do Pekingu, ted jsem v Chongqingu a za par hodin jedu do Guiyangu. Jinak teda zatim cestuju, ale jinak to bude hlavne studijni zalezitost smile.gif

+Quote Post
zennie
příspěvek 3.9 2012 - 19:57
Příspěvek: #44

Guests

Tak Cina je super biggrin.gif Jsem v Chengdu, zitra uz letim zpatky do skoly. Jste pripraveni na nejakou prvni davku fotek? wink.gif

+Quote Post
Folpa
příspěvek 3.9 2012 - 20:09
Příspěvek: #45

Král asijských bohů

Registrace: 30.12 2006
Číslo: 474
Poděkováno: 677

Za takový blbý dotazy by jsi zasloužil boxing.gif Jasně, že Čína je super, pochlub se wink.gif

--------------------

"Vzácný a originální boreček."
edit: "Boreček žen i světa znalý."

+Quote Post
zennie
příspěvek 4.9 2012 - 06:42
Příspěvek: #46

Guests

tongue.gif

Nevim, kdy mi zprovozni net ve skole, ale doufam, ze hned, do konce tydne neco zkusim sepsat smile.gif

+Quote Post
zennie
příspěvek 5.9 2012 - 20:57
Příspěvek: #47

Guests

Uvod: http://zennie.cz/blog/?p=2027

+Quote Post
zennie
příspěvek 11.9 2012 - 20:47
Příspěvek: #48

Guests

http://zennie.cz/blog/?p=2051 Peking a divoka zed

+Quote Post
zennie
příspěvek 27.9 2012 - 02:07
Příspěvek: #49

Guests

Na blogu mám pár dalších postů. Co vy? Pochlubte se taky, ať sem nepřispívám pořád sám smile.gif Zkušenosti, plány, sny?

+Quote Post
zennie
příspěvek 10.10 2012 - 14:24
Příspěvek: #50

Guests

Tibet

+Quote Post
aqualung
příspěvek 11.10 2012 - 23:40
Příspěvek: #51

Asijský velmistr

Registrace: 11.2 2007
Číslo: 549
Poděkováno: 19

Zdar zennie,

četl jsem si tvů blog, konkrétně výlet do Xianu, a mám takový pocit, že se tam od roku 2008 asi něco změnilo. Ubytování jsem našel na blint asi 200metrů od nádraží. Kolo s prázdnou duší mi kdekoliv dofoukli za 05RMB, a to velice ochotně. Vůbec lidé v Xianu na mně působili velice přátelsky, což nemůžu říct o všech Číňanech. S terakotovou armádou se však plně shodneme;).

Mimochodem, nikdy jsem neslyšel např. "20 kuaiů". Je to to samé jako RMB (resp. juan)?

--------------------
I'll see you at the Weighing-In,
when your life's sum-total's made.
And you set your wealth in Godly deeds
against the sins you've laid.

+Quote Post
zennie
příspěvek 12.10 2012 - 01:16
Příspěvek: #52

Guests

Na spouste mist je ted s ubytovanim v levnych podnicich problem ten, ze proste neberou cizince. Neni to jejich rozhodnuti, pry vlada rozhoduje o tom, ktere podniky jsou "bezpecne" s tim, ze se pochopitelne cizince pod touto zaminkou snazi nahnat spis do drazsich podniku smile.gif Pry je to docela nova zalezitost, driv se pry i snaze dali ukecat, ale vyzkousel jsem si to zase minuly tyden, ze bez cinskeho ID proste nic (s vyjimkou nejakeho venkova, kde si proste vzali cash za pokoj a vic je nezajimalo). Proto uz se snazim (kdyz to jde) rezervovat ubytovani predem pres net, pripadne se ridit tim, co pise Lonely Planet (coz prinasi uskali, ze to muze byt drazsi, ale je to pro me ve vysledku prijatelnejsi nez chodit s krosnou pul dne pres mesto, nez me nekde ubytujou). S kolem jsem mel asi smulu smile.gif Fakt, ze lidi si nemuzu vynachvalit tady na jihu, Guiyang, kde bydlim, mi prijde strasne necinsky (v pozitivnim slova smyslu). Jinak jo, "kuai" znamena cinsky "kus, hrouda, ulomek" (penez) a nikdo tomu nerekne jinak, "yuan" jsem slysel jen pri formalnich prilezitostech anebo samozrejme kdyz na me nekdo mluvil anglicky (a taky to oznaceni nemam moc rad, krome toho, ze se nepouziva, tak se mi jeste blbe vyslovuje a je ve druhem tonu, ktery nemam rad biggrin.gif ).

+Quote Post
Arnostek
příspěvek 12.10 2012 - 23:25
Příspěvek: #53

Asijský fanda
**

Registrace: 25.1 2012
Číslo: 4 634
Poděkováno: 0

Tibet rolleyes.gif ....

--------------------

+Quote Post
Eles
příspěvek 13.10 2012 - 02:03
Příspěvek: #54

Asijské božstvo

Registrace: 1.8 2005
Číslo: 65
Poděkováno: 25

Hele Zennie, ty
zapisky o Cine jsou supr, fakt supr. Shltnul jsem to skoro cely naraz.

--------------------
If anyone needs me, I'll be in the Angry Dome...

+Quote Post
zennie
příspěvek 13.10 2012 - 06:55
Příspěvek: #55

Guests

Diky smile.gif chtel bych dneska pokracovat v psani.

+Quote Post
hunty
příspěvek 28.10 2012 - 11:48
Příspěvek: #56

Asijský velmistr

Registrace: 13.8 2009
Číslo: 3 278
Poděkováno: 95

Zdravím,

tenhle dotaz bude nejspís převážně na zennieho.) (mimochodem super zápisky)

28.3. letím do Tokia a během 4 týdnů bych chtěl stačit i nějaké hory, přespání v přírodě apod.
Máte zkušenosti jak to vypadá se sněhem a celkově počasím (severní, jižní Alpy, Fuji, popř. jiné tipy?).

Popř. i tipy co určitě nevynechat, nějaké neznámé destinace.. jedu do Japonska poprvé.

Konečná destinace Fukuoka a ferry do Busanu.

Díky.

+Quote Post
zennie
příspěvek 28.10 2012 - 13:01
Příspěvek: #57

Guests

Bohuzel jsem tam nebyl nikdy v tuto dobu, takze s tim snehem uplne neporadim. S vystupem na Fuji nepocitej, je zasnezena, je treba povoleni uradu, horolezecke vybaveni a kazdy rok tam par lidi zustane smile.gif Ale v tuto dobu by mohly byt pekne vyhledy (v lete treba neni vubec videt), takze jezera pod Fuji nebo Hakone urcite bude stat za navstevu.

Nezname destinace - jednoznacne doporucuju projet Kyushu. Nekde jsem tady hazel odkaz na fotky (na blog jsem to bohuzel nestihl sepsat). Zapadni turisti tam moc nejezdi a je tam spousta super mist (sam jsem mel dost malo casu a chci to tam nekdy projet vic). Na prirodu je skvele Hokkaido, ale bojim se, ze v tuhle dobu tam bude pekna kosa.

Jinak urcite nevynechat klasicke veci typu Tokyo, Kyoto, Hiroshima, Miyajima, jsou to sice dost turisticka, ale dost pekna mista. Vsemi opevovane Himeji bych vynechal, ted se opravuje (a jeste dlouho bude) a hrad v Matsumotu je (podle meho nazoru) mnohem krasnejsi. A jinak moje asi nejoblibenejsi japonske mesto, ktere neni navstevovane turisty, je Kobe. Nic moc k videni tam neni, ale je krasne a ma skvelou atmosferu, hlavne o vikendu se projit po pristavu je super, letos jsem tam skoncil dvakrat (vzdycky to bylo neplanovane kvuli tomu ze nevyslo neco jineho) a super, libilo se velmi i vsem, co byli se mnou (a nebyt toho, ze nevysly jine plany, by se tam nepodivali).

Kdyz budes mit nejake konkretni dotazy, tak se ptej smile.gif Jinak ja priletim okolo 4. 4. do Tokya a okolo 25. 4. budu asi odlitat z Osaky, tak kdyz se nam nekde sejdou plany, tak muzem zajit na pivko wink.gif

+Quote Post
hunty
příspěvek 28.10 2012 - 15:03
Příspěvek: #58

Asijský velmistr

Už mi bylo pár míst doporučeno, včetně Kobe a Beppu, ale zatím jsem ještě nic neplánoval, podle destinací bych pak popřemýšlel nad JR Passem..
Hokkaido a Okinawa mě obojí zajímají, ale vzhledem k těm 4 týdnům Okinawu vynechávám úplně (možná přístě s Taiwanem) a Hokkaido mě taky děsí studeným počasím, plus se nechci moc hnát, ale cestovat vklidu (další důvod, proč váhám nad JRpassem)

Cestu určitě budu končit na Kyushu, chci navštívit kámošku v Nagasaki, pokud už bude zpět z cest a někdy koncem dubna či začátkem května odjet do tý Koreje.
Pokud budeš teda na jihu, tak se můžeme domluvit . )

Z Japonska jsem četl jen pár cestopisů, takže se moc nevyznám, mám rozporuplné informace o stopování, stanování mimo kempy apod, ale chci to dohnat, možná se kouknu po nějakém lonely planet, se kterým se ale moc nechci tahat..

Rád cestuji levně, ale nemám problém si i něco dopřát, takže pokud budeš mít tipy na ubytování v různých městech, tak se můžeš podělit. Nechci každý den trávit v internetový kavárně a jíst jen yoshinoyu a instantní nudle.), ale zase neplánuju spát v hotelech.

V Siem reap jsem díky tvýmu cestopisu navštívil třeba super Landmine museum blízko angkoru, potkal se s Aki Rou a o takovéhle, ne tolik známé, zážitky mi jde .)

Až časem nastřelim možnou trasu, tak se ozvu (většinou právě neplánuju předem, ale možnost JR Passu mě k tomu trochu nutí)

+Quote Post
zennie
příspěvek 28.10 2012 - 16:09
Příspěvek: #59

Guests

Bohuzel uplne na jih se nechystam, sice bych rad, ale asi az budu mit penize biggrin.gif Takze pojedu obvyklou trasu (Tokyo a okoli - Kanazawa - Kyoto - Hiroshima - Osaka), ale treba se potkame nekde na zacatku. Mozna teda bych priletel driv a udelal si jeste vylet do Akity, kde mam ted par znamych, to uz uvidim podle penez.

Okinawa taktez, rad bych objel par ostruvku, snad casem. Jinak do Beppu jsem dlouho chtel, ale dva tydny predtim jsem se potkal s jednim kamaradem, co tvrdil, ze je to silene turisticke, at jedu radeji na Aso. Tak jsem se nechal presvedcit a nelituju, Aso je super. Ale tak Beppu snad priste.

Jinak bohuzel se stopovanim a kempovanim v Japonsku zkusenost nemam, ani s levnym ubytovanim (snad jen v Osace znam par levnych podniku), spim v hotelech a cestuju shinkanseny/letadlem, protoze to neplatim smile.gif Ale muj odhad je ten, ze stopovani moc nepujde, Japonci na to nejsou nejak zvykli a hlavne se tak nejak "boji" cizincu, coz ma zase co do cineni s jazykovou barierou (predpokladam, ze japonsky nemluvis). Stopoval jsem ted v Cine, na venkove uplne bez problemu, ale mezi velkomesty nam to trvalo nekolik hodin, zachranila nas az policie, ktera ukecavala ridice na mytne brane smile.gif

V te Osace je dost levnych podniku okolo nadrazi Shin-Imamiya (JR) a Doubutsuenmae (metro), nejlevnejsi podniky jsou od nejakych 1500 JPY, vetsinou mistnost o trech tatami smile.gif Prezit se to da, ale fakt, ze kdyz jsem tam jednou spal ctyri noci po sobe, tak uz to nebylo uplne ono. A v tom, co jsem spal posledne, byly sice dost zakourene pokoje a neprijemny personal, ale uzasna byla spolecna koupel na strese (12. patro), velka prosklena bunka, kde clovek lezel ve vane a koukal na nocni osvetlenou Osaku smile.gif Rika se, ze ta ctvrt neni moc bezpecna, ale celkove jsem tam stravil asi tyden a necitil jsem se tam nijak ohrozene, navic je to kousek do ctvrti Shinsekai - coz je treba zrovna priklad ne uplne moc zname destinace, kterou mam hodne rad, asi moje nejoblibenejsi misto v Osace.

Fakt, ze nejake nezname zajimavosti se najdou asi vsude, v Tokyu je treba super kongresove centrum (v pruvodcich je zminovano okrajove, cizince jsem tam asi nevidel nikdy, je to uplne v centru, ale zasite tak, ze jsem v minulosti nekolikrat sel okolo a netusil, ze tam neco takoveho je, dokud me tam nezavedl kamarad) nebo taky treba mam rad prochazku pod mrakodrapy v Shiodome. Na vyhlidku je mnohem lepsi radnice nez znama Tokyo Tower a ted Tokyo Sky Tree. V Osace mam rad zminovany Shinsekai. V Nare a v Hiroshime jsou neprilis zname zahrady, ktere jsou podle meho nazoru mnohem krasnejsi nez vsemi opevovany Kenrokuen v Kanazawe. Stejne tak hrad v Matsumotu uz jsem vyse zminoval.

Jinak pokud jde o levne presuny - pokud chces cestovat dlouho a pomalu, tak se ti JR pass asi moc nevyplati. Zrovna jsem ale pred par dny zkoumal bus pass od firmy Willer Travel, co se objevil nedavno - http://willerexpress.com/x/bus/dynamic/3/en/html/pc/buspass/. Mrkni na to, ja sam si rikal, ze by se mi to asi hodilo (chci se nejak dostat do te Akity a sam si shinkansen za silene prachy platit nebudu). No a ted jsem si uvedomil, ze tam budes jeste castecne v dobe, kdy plati Seishun 18 Kippu - bohuzel jen do 10. 4. Jde o listek platny na pet (ne nutne po sobe jdoucich) dnu, co plati na neomezenou jizdu v lokalnich vlacich, stoji 11500 JPY. Ja timhle jel trasu Okazaki-Hiroshima, asi 11 hodin ve vlaku s peti prestupy, ale za 2300 JPY v podstate no smile.gif A plati to jen trikrat do roka.

Heh, Siem Reap, nostalgie. A o Landmine museu jsem zase ja vedel od aqualunga, ktery sem o nem drive psal smile.gif Jak se ti podarilo to setkani s Aki Rou?

Jake mas plany pak s Koreou, taky cestovani, nebo se tam planujes zdrzet nejak dyl? Jak mas zarizenou letenku, letis zpatky z Koreje, nebo jednosmerne..?

+Quote Post
hunty
příspěvek 28.10 2012 - 18:57
Příspěvek: #60

Asijský velmistr

Díky za tip na Aso, kamarádka má přijet do Prahy během zimy, tak jí budu zpovídat a zpovídat . ) v Japonsku mám jen pár kontaktů a hrozně rozlezlých..
Pak můžeš dát vědět, kde a jak se budeš nacházet.)

Tenhle názor na stopování jsem už slyšel, ale zase úplný opak v horských oblastech a někdy i na klasických trasách, nechci ale čekat na silnici a ztrácet čas, na druhou stranu já si cesty musím platit ze svého a Japonsko mě trochu bouchne přes kapsu . ))
Japonsky bohužel nemluvím, o asijským strachu z mluvení vím, ale nějak to zvládnu.

Co japonské koupele? stojí za návštěvu? znám je jen z filmů a seriálů, v Koreji je to např. povinnost.
O buss passech jsem už něco četl, kdyžtak se kouknu na nějaký fóra.

Koreu taky na měsíc a pak zpět do Prahy. Byl jsem tam v roce 2011 a fakt mě nadchla, tak chci navštívit nová místa a pár známých.. jen cestování.
Letenku jsem sehnal za 14 500 Praha - Tokio, Seoul - Praha .. sice Aeroflot, ale prý to není tak hrozné jako kdysi, a do Moskvy si nechci dělat víza, takže jsem si hodil krátkej přestup
V Koreji hodně spadnou náklady (ceny jak v Česku), tak to bude snad větší relax než v Japonsku.) plus už se tam docela vyznám a vím čemu se vyvarovat a co chci stačit..

Já po Angkoru šlapal na kole s jendou slečnou ze Sýrie, ale do tohodle muzea jsem se vydal nakonec sám, měla pravdu... bylo to sakra daleko v poledním vedru a byl jsem jedinej cyklista . )) plus na nějakém nízkém kostitřasu za 1 dolar . )) Byl tam sice minibus nějakých američanů, ale jinak klid a po povídání s "brigádníkem" z USA jsem zahlídl i Aki Ru, který v pohodě pokecal... skromnej chlap.
brigádník z USA se tam odstěhoval s manželkou, jakmile skončil v americké armádě a pomáhá v Kambodži odstraňovat miny z války a manželka se stará o "Aki Rovy" děti. Slíbil mi, že místo popisku Česká republika (místo výroby jedné z rekvizit) tam dají ČSSR.. jiank pěkné muzeum.

+Quote Post

9 stránky(nek): V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (2 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 22.11 2019 - 03:16