IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

9 stránky(nek): V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cestování po Asii i jinde
hunty
příspěvek 18.5 2012 - 02:07
Příspěvek: #21

Asijský velmistr

Skupina: Members
Registrace: 13.8 2009
Číslo: 3 278
Poděkováno: 95

pokud nemáš problém se stanováním o samotě (určitě tam budou další turisti), tak skoro u každého národního parku najdeš nějaký kemp. za 10 dní bys mohl jet i do východního Seoraksan, ale je na tobě jak se budeš chtít vyhýbat turistům.. každý Korejec (30+, možná už 25+) má nějaké hiking vybavení a jakkýkoli kopeček je jimi o víkendech zdoláván. ))

spolucestujícího zkus na hedvabnastezka.cz, ale o Koreu tam možná zájem nebude..

Na angličtinu prď . )) když se Korejci nebudou stydět, tak si vystačíš i se základy, kdyžtak tě ti bohatší (co studovali v zahraničí) i něco přiučí..
Jakmile nebudeš chtít sám, tak vyraž do Itaewonu mezi turisty, nebo Hongik uni oblasti, kde je podstatně víc korejských! barů, norebanů a klubů.
V Busanu se mi vyhýbali obloukem, když jsem jen chtěl informaci, kde se nachází jeden klub (mladí studenti, kteří se určitě angličtinu učí již řadu let)

Já začal Asii Koreou a nelituju.. pro mě to byla první samostatná cesta a vždy jsem se cítil velmi bezpečně, bágl jsem nechával skoro kdekoli (pokud ho chceš naprosto bezpečně uložit, tak zajdi do jakéhokoli většího supermarketu a zadarmo ho dej ochrance .. nemusíš v obchodě ani nic koupit.. Korejci jsou prostě fajn.) a nikdy mi na něj nikdo ani nesáhl. I bez angličtiny se mi skoro všichni snažili pomoci, troufám si říct, že starší jsou méně ostýchaví než mladí. Ale zase země JV Asie (TH, VN, LAO, CAM) jsou neuvěřitelně turistické a lehké na první cestování.. ani nemusíš umět anglicky a vždy si poradíš (tours velmi levné, ale většinou to za to nestojí).

Korejské jídlo je super. )) ani si nevzpomínám, že bych měl pizzu či burger, ale 4 měsíce už je jiná doba.))
Způsob jakým se tráví večery je opravdu jiný. V ČR si zajdeme na pivo a nanejvíc dáme utopence či brambůrky. V Koreji jsem ale většinu večerů strávil tím, že jsme si šli sednout do hospody, objednali konvici makgeoli (často chuť burčáku) a k tomu byl v ceně stůl plný jídla (různé syrové mořské potvory, červi apod.))..
Měl bys vyzkoušet nasekanou "živou" chobotničku (sice bez chuti, ale k soju super příloha), často jsem měl k soju i seafood omeletu.. no prostě si tak zvykneš při pití jíst, že ti to bude v Česku chybět. A Korejci neví, kdy mají přestat pít, což je normálně akceptováno, často se válí ve vestibulech metra (od studentů po bussinessmeny) a první i další metro prostě zaspí. Pokud nerad psa, tak bacha na některých vesnických samogrilech, kde ti přinesou různé druhy masa.)) ale většina mladých Korejcu, co jsem poznal, psa ani nezkusila.. jsou nějaké speciální dny, kdy třeba jednou za rok si rodina dá, ale málokdy.

Pronajaté auto musí být super, mít hodně času, tak bych si uměl představit i kolo nebo dokonce stop, pokud jsi trpělivý. Stop mi vycházel převážne, když jsem sebou měl nějakou místní kámošku..(nevím jak by se tvářili na bílou tvář.)

Ještě možná poslední věc . )) když jsem procházel okraje Seoulu, nebo byl v jakémkoli malém městě, tak jsem měl hrozné problémy zjistit, co si objednávám za jídlo apod.. To samé s dopravou (na předních sklech autobusů máš destinaci v korejštině - hangulu). Poté, co jsem přijel domů, jsem se kouknul na hangul na internetu a za hodinu jsem si všechny písmena/znaky pamatoval a dokázal přečíst.. rozhodně stojí za to, nějakou chvíli tomu věnovat, nebo si i jen opsat jednotlivé znaky (či užívat Lonely planet nebo fajn kapesní knížku - http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Korej%C5%A1tina%20konverzace&m=f - bohužel s českou a ne anglickou výslovností)
Go to the top of the page

+Quote Post
haffen
příspěvek 18.5 2012 - 22:13
Příspěvek: #22

Asijský všežravec

Registrace: 26.5 2010
Číslo: 3 717
Poděkováno: 6

Stanovačka niekde pánu bohu za... to by som sa osobne bal v nejakej cudzej krajine.
A ja som myslel, že Kórejci to majú tak nejak odkukané od Číňanov a varia niečo v podobnom duchu.
A jedli ste niekto cestoviny s čiernou fazuľou? Narážam na film Kimssi Pyoryugi:
http://www.csfd.cz/film/252875-kimssi-pyoryugi/

+Quote Post
hunty
příspěvek 18.5 2012 - 22:21
Příspěvek: #23

Asijský velmistr

Registrace: 13.8 2009
Číslo: 3 278
Poděkováno: 95

jasné . )

je to jedno z levných korejských jídel (5000W), seženeš ho skoro všude, v Praze za to zaplatíš snad okolo 200 Kč.

chutné, nic převratného . ))

+Quote Post
haffen
příspěvek 18.5 2012 - 22:23
Příspěvek: #24

Asijský všežravec

Registrace: 26.5 2010
Číslo: 3 717
Poděkováno: 6

Lebo som si na to narobil chuťky...
Pražakum těm je hej... tam človek narazí na kadejakú kuchyňu. tongue.gif

+Quote Post
k.m cb
příspěvek 22.5 2012 - 20:36
Příspěvek: #25

Asijský fanda
**

Registrace: 26.1 2011
Číslo: 4 116
Poděkováno: 0

Co se Koreje týče,tak tam jsem strávil před půl rokem měsíc(včetně týdne na Jeju).
Pobyt včetně letenek celkem vyšel na 65000.
Místní jídlo se tam opravdu jíst nedá.
Půjčovat auto je blbost jelikož metrem,vlakem či busem se v pohodě dostanu všude.
Ceny +/- jako u nás,dražší jsou pouze potraviny a hlavně ovoce a zelenina.
Používal jsem výhradně hotovost - kurzy jsou všude stejné,klasickou směnárnu jsem viděl pouze na letišti,jinak všude v bankách.
V Koreji nekoupíte pohled - pouze sady a to ještě z roku x..

+Quote Post
martulin
příspěvek 23.5 2012 - 09:28
Příspěvek: #26

Totoro
*

Registrace: 23.3 2011
Číslo: 4 248

Já bych se ráda podívala do Jižní Koreje, ale jakožto student budu muset ještě chvilku šetřit. Ale doufám, že jednou se tam podívám smile.gif

+Quote Post
aqualung
příspěvek 23.5 2012 - 23:36
Příspěvek: #27

Asijský velmistr

Registrace: 11.2 2007
Číslo: 549
Poděkováno: 19

Tak koukám, že Korea docela táhne. Občas mě napadne, proč zrovna Korea je favoritem mezi srdci začínajících cestovatelů. Nebo je to jen záležitost tohoto fóra, potažmo korejských filmů? Pravda je, že mě Korea taky táhla, nicméně 4 měsíce je dost dlouho na to, aby člověk odhalil chod místní společnosti pěkně do hloubky.

Na druhou stranu jsem se v odrazování od Koreje poněkud unáhlil. Pravdou je, že pokud jste v Asii nikdy nebyli, a v Koreji nestrávíte víc jak 2-4 týdny, tak dojem bude skvělý.

2 k.m cb:
Půjčit auto je možná nesmysl, když jseš sám, ale většinou lidi jezděj ve dvojičce (či ve více lidech) a pak už má auto jen výhody (pokud člověk není patologickým fanouškem vlakůsmile.gif). Cestování autem ve více lidech není dražší, časová flexibilita je maximální, a v neposlední řadě se dá v autě i přespat. Navíc si nemyslí, že cestování v korejských vlacích a busech je nějak přínosné z hlediska "poznávání kultury". Ve městě pak auto smsl nemá, ale to se týče spíš rezidentů (jako turista pravděpodobně nezůstaneš celý pobyt v jednom městě).

2 hunty:
Korejské jídlo opravdu výborné nenísmile.gif. Buď máš unikátní konfiguraci chuťových pohárků, nebo ti iluze vydržela neuvěřitelně dlouho. Všichni "zápaďaci" (rozuměj bílý) co jsem v Koreji potkal, nepovažovali jídlo za dobré. A to hodnotím velice mírně. Co mi přišlo jako nejpřesvědčivější, byl názor jednoho Korejce (asi jedinej Korejec kterej nebyl brainwashovanej ohledně národní hrdosti), že celá slavná korejská kuchyně je okopírovaná a degradovaná kuchyně čínská.

2 haffen:
Zrovna v Koreji bych se opravdu nebál. Bezpečnější zemi si ani nedokážu představit. Doma, kde je výrazně víc nebezpečno, by jsi snad nestanoval? Mimochodem, za měsíc jedu na týden do Izraele, kde plánuju ověřit model auto+outdoor camping vyzkoušet v praxi, tak pak dám vědět, zda jsem to přežil:).

--------------------
I'll see you at the Weighing-In,
when your life's sum-total's made.
And you set your wealth in Godly deeds
against the sins you've laid.

+Quote Post
zennie
příspěvek 24.5 2012 - 00:43
Příspěvek: #28

Guests

Aby rec nestala, vybral jsem par fotek z cest za posledni roky, ke kterym jsem nepsal zadne reporty. Vetsinou jsem vybral znamejsi mista, tak muzete tipovat, kde to je focene, aspon zemi smile.gif Takova smeska, nejen vychodni Asie.

No a taky neco hodte smile.gif

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

+Quote Post
martulin
příspěvek 24.5 2012 - 09:18
Příspěvek: #29

Totoro
*

Registrace: 23.3 2011
Číslo: 4 248

Nádherný fotky wink.gif

+Quote Post
zennie
příspěvek 7.7 2012 - 16:25
Příspěvek: #30

Guests

Fotky z letosniho Japonska:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4...mp;l=e33be1366
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4...mp;l=64c357700

Jsem tu az do zacatku srpna, tak pak v pripade zajmu muzu hodit odkaz na dalsi galerie wink.gif

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 7.7 2012 - 17:23
Příspěvek: #31

Správa fóra

Skupina: Admin
Registrace: 13.7 2005
Číslo: 9
Poděkováno: 511

určitě nahoď...

--------------------

+Quote Post
zennie
příspěvek 8.7 2012 - 00:24
Příspěvek: #32

Guests

Jasne, az budou smile.gif Dneska jedu do Kanazawy, pak Kyoto, Hiroshima, Osaka, pak jeste dvakrat musim znova do Tokya smile.gif Ale koncem mesice bych mel jet na Kyushu, takze budou nejake uplne nove fotky z mist, kde jsem jeste nebyl smile.gif

+Quote Post
zennie
příspěvek 20.7 2012 - 13:25
Příspěvek: #33

Guests

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4...mp;l=64c3577004
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4...mp;l=e9a43103f1

At se libi wink.gif Rano jedu do mist, kde jsem kdysi studoval, pak znovu zpatky do Tokya (letos potreti smile.gif ), pak asi Matsushima a Kyushu.

+Quote Post
Folpa
příspěvek 20.7 2012 - 14:59
Příspěvek: #34

Král asijských bohů

Registrace: 30.12 2006
Číslo: 474
Poděkováno: 677

Midori blush.gif

Ostatní fotky samozřejmě taky super smile.gif

--------------------

"Vzácný a originální boreček."
edit: "Boreček žen i světa znalý."

+Quote Post
Arnostek
příspěvek 22.7 2012 - 01:02
Příspěvek: #35

Asijský fanda
**

Registrace: 25.1 2012
Číslo: 4 634

to se nekdo má smile.gif

--------------------

+Quote Post
zennie
příspěvek 26.7 2012 - 01:26
Příspěvek: #36

Guests

CITACE(Folpa @ 20.7 2012 - 13:59) *
Midori blush.gif

Ostatní fotky samozřejmě taky super smile.gif

Studentka cestiny, zrovna je v Praze wink.gif

Par novych fotek ve tretim albu + ctvrte https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4...mp;l=df5aad9638 .

+Quote Post
zennie
příspěvek 3.8 2012 - 21:00
Příspěvek: #37

Guests

Tak posledni album ( https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4...mp;l=df5aad9638 ) je doplneno o posledni fotky z vyletu, jsem doma smile.gif

+Quote Post
Hejtman
příspěvek 3.8 2012 - 23:32
Příspěvek: #38

Asijský učenec

Registrace: 29.12 2011
Číslo: 4 585
Poděkováno: 2

Díky za tvoje fotky :-) Když nemám příležitost vyrazit do Asie, tka se rád aspoň kouknu na fotografie z výletů. smile.gif
Budeš psát i nějaký report?

Jinak blahopřeji k tvému 333.příspěvku. biggrin.gif

--------------------
Mimo asijských filmů a anime se zajímám i vojenství a historii o čemž spolu s dalšími autory píši na stránkách Vojsko.net.
Nejoblíbenější anime: Code Geass
Nejoblíbenější asijský film: těžko říct, viděl sem jich příliš moc viz. můj profil na csfd Hejtman

+Quote Post
zennie
příspěvek 4.8 2012 - 07:53
Příspěvek: #39

Guests

Rad bych, ale ted na to nemam cas, chybi mi sepsat reporty jeste asi ze ctyr vyletu z minuleho roku smile.gif Casem snad.

+Quote Post
aqualung
příspěvek 15.8 2012 - 17:55
Příspěvek: #40

Asijský velmistr

Registrace: 11.2 2007
Číslo: 549
Poděkováno: 19

Zdar,

nechci zakládat nové vlákno a jelikož toto je nejblíž mému dotazu, tak to sem hodím.

Na přelomu 2011/2012, což je asi jediný období, kdy si mohu vzít delší dovolenou než dva dny, se chystám s partou známejch do Laosu. Především se mi jedná o severní Laos, zemi vesměs neosídlenou a hornatou. Tudíž bych rád provedl nějaké ty horské treky. K dispozici bude cca 10 dnů (v Asii budeme déle, ale silvestr v Thajsku na Koh Samedu je prostě povinnýwink.gif).

Takže k věci. Má někdo osobní zkušenost nebo link na netu jak optimálně strávit čas na severu Laosu?

Mimochodem jsem zrovna v Číně v Guangzhou a o víkendu budu v Hong Kongu, tak kdyby se sem někdo chystal, tak rád poskytnu praktické rady:).

--------------------
I'll see you at the Weighing-In,
when your life's sum-total's made.
And you set your wealth in Godly deeds
against the sins you've laid.

+Quote Post

9 stránky(nek): V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (1 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 17.11 2019 - 21:22