IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

Reply to this topicStart new topic
> Rozpočet - Korea
k.m cb
příspěvek 26.1 2011 - 22:49
Příspěvek: #1

Asijský fanda
**

Skupina: Members
Registrace: 26.1 2011
Číslo: 4 116
Poděkováno: 0

Zdravím,
na podzim se chystám na 30 dní do Koreje(Seoul - Busan - Jeju) a zajímal by mě přibližný rozpočet(bez letenek...již mám a ubytování...zarezervuji přes booking a pod.)....takže mě zajímá kolik tak přibližně můžu utratit za třicet dní za stravu - večeře(představuji si kombinaci jeden den nějaká průměrná korejská restaurace a druhý den McDonalds) a drobné občerstvení u stánku přes den....dále vstupy na nějaké památky městská doprava v Soulu a Busanu(existují nějaké vícedení jizdenky na městskou dopravu?),doprava vlakem ze Soulu do Busanu.
Kolik třeba stojí večeře v průměrné korejské restauraci a pivo či cola?
Na kolik vyjde menu u McD?
Přečetl jsem si,že z českou kartou můžou být v Koreji problémy,takže si ji ani nemíním brát a povezu pouze hotovost(apropó lepší dolar či euro nebo je to jedno?).
Můj nástřel na třicet dni za stravu,místní dopravu,vstupy činí 20 000 CZK(tj. cca 660 CZK na den) - dostačující nebo mám přitlačit?
Go to the top of the page

+Quote Post
Folpa
příspěvek 26.1 2011 - 23:12
Příspěvek: #2

Král asijských bohů

Registrace: 30.12 2006
Číslo: 474
Poděkováno: 677

Borče, který topic tu chceš nechat? laugh.gif

--------------------

"Vzácný a originální boreček."
edit: "Boreček žen i světa znalý."

+Quote Post
k.m cb
příspěvek 26.1 2011 - 23:40
Příspěvek: #3

Asijský fanda
**

CITACE(Folpa @ 26.1 2011 - 21:12) *
Borče, který topic tu chceš nechat? laugh.gif

Tak třeba tenhle - když se to tu rozjíždí..

+Quote Post
Lyn
příspěvek 27.1 2011 - 22:51
Příspěvek: #4

Guests

Ahoj, k věci ti o Koreji moc neporadím, ale zarazilo mě co píšeš o té platební kartě. S tím, že by byl s českou platební kartou problém (v mém případě VISA) jsem se ještě nikde nesetkala, dokonce nebyl problém vybrat na ni v peníze v malém čínském městě... takže být tebou si to ještě opravdu ověřím, vézt s sebou hotovost na měsíc mi připadá docela dost riskantní.

+Quote Post
k.m cb
příspěvek 27.1 2011 - 23:16
Příspěvek: #5

Asijský fanda
**

CITACE(Lyn @ 27.1 2011 - 20:51) *
Ahoj, k věci ti o Koreji moc neporadím, ale zarazilo mě co píšeš o té platební kartě. S tím, že by byl s českou platební kartou problém (v mém případě VISA) jsem se ještě nikde nesetkala, dokonce nebyl problém vybrat na ni v peníze v malém čínském městě... takže být tebou si to ještě opravdu ověřím, vézt s sebou hotovost na měsíc mi připadá docela dost riskantní.

Ahoj...no na jednom diskuzním fóru jeden člověk co v Koreji nějaký čas žil tvrdil,že si třeba s MasterCard od komerčky neškrtl(já mám tedy debetku - Visu mBank ).....průvodci zase píší,že většina bankomatů je v korejštině - takže kartu raději nechám doma.
Korea je bezpečná země(to byla také jedna z priorit mé první návštevy Asie).....na ubytování nemíním šetřit,takže to bude minimálně *** hotel,kde je trezor na pokoji samozřejmností,takže tady opravdu nevidím žádné riziko.

Teď bych rád,kdyby někdo dal nějaký obrázek o těch cenách rolleyes.gif

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 28.1 2011 - 10:52
Příspěvek: #6

Správa fóra

Skupina: Admin
Registrace: 13.7 2005
Číslo: 9
Poděkováno: 511

Jenom dodám k těm kreditkám. Pokud ji člověk nemá embosovanou tak si samozřejmě v cizině s ní neškrtne. Ověřís si to jednoduše, můžeš s pomocí svojí kreditky nakupovat i na internetu v zahraničí? Pokud ano není co řešit, pokud ne je co řešit s bankou. Samozřejmě takováto mezinárodní karta stojí trošku víc než ta obyč.

--------------------

+Quote Post
zennie
příspěvek 28.1 2011 - 14:01
Příspěvek: #7

Guests

To chce se poptat v bance, ja myslim, ze to moc nejde srovnavat s Cinou, protoze v Japonsku je situace zase taky uplne jina, a to, ze kartu berou opravdu malokde a co se tyce bankomatu, tak ceske karty funguji jen v dost omezene mnozine bankomatu.

I s neembosovanou kartou se mnohdy da v cizine platit, ale do ciziny bych bez embosovane karty asi nevyjel. Jinak platba na internetu podle me neni moc meritkem, aspon u KB se musi internetove platby na kazde karte explicitne povolit, pricemz to jde i na te neembosovane.

+Quote Post
k.m cb
příspěvek 28.1 2011 - 18:15
Příspěvek: #8

Asijský fanda
**

Díky za snahu,ale kreditky bych neřešil...stejně jí neberu smile.gif
Nějaký náčrt cen bych ale opravdu uvítal....na netu jsem toho aktuálně moc nenašel.....tak bych rád,kdy se našla nějaká dobrá duše co v Koreji nedávno byla.

+Quote Post
Eles
příspěvek 31.1 2011 - 00:09
Příspěvek: #9

Asijské božstvo

Registrace: 1.8 2005
Číslo: 65
Poděkováno: 25

průměrná večeře s pivem - tak 200, v bistru 100, i míň
menu u McDonalda - během oběda jsou nějaký akce takže i 60. Ale lepší je Loteria (nebo tak nějak), něco jako mekáč, ale zajímavější hamburgery, třeba s krevetama
s kartou - viz výše ostatní. Já neměl problém. A dolar nebo euro - to je podle mě jedno.
v Seoulu na MHD prodávaj kartu, kterou si nabíjíš prachama a pak ji používáš při každym nástupu do dopravního prostředku
vlak Seoul-Busan KTX asi 800 (2,5hod), normální vlak asi 500 (5,5hod)

Já bych řek, že bez letenek a ubytování je 20000 ok. Akorát výlet na Jeju bude drahej. Všechno je tam předražený a to i doprava tam

--------------------
If anyone needs me, I'll be in the Angry Dome...

+Quote Post
k.m cb
příspěvek 31.1 2011 - 19:52
Příspěvek: #10

Asijský fanda
**

CITACE(Eles @ 30.1 2011 - 22:09) *
průměrná večeře s pivem - tak 200, v bistru 100, i míň
menu u McDonalda - během oběda jsou nějaký akce takže i 60. Ale lepší je Loteria (nebo tak nějak), něco jako mekáč, ale zajímavější hamburgery, třeba s krevetama
s kartou - viz výše ostatní. Já neměl problém. A dolar nebo euro - to je podle mě jedno.
v Seoulu na MHD prodávaj kartu, kterou si nabíjíš prachama a pak ji používáš při každym nástupu do dopravního prostředku
vlak Seoul-Busan KTX asi 800 (2,5hod), normální vlak asi 500 (5,5hod)

Já bych řek, že bez letenek a ubytování je 20000 ok. Akorát výlet na Jeju bude drahej. Všechno je tam předražený a to i doprava tam

Díky....ty ceny nejsou špatný - to by šlo smile.gif
Co jsem koukal,tak na Jeju se pohybují *** hotely kolem 1000-1100 za pokoj/noc což je o něco málo levnější než v Soulu,letenku už mám vyšla na 2500 zpáteční z Busanu(Asiana Airlines)...budu tam týden,tak snad mě to nezrujnuje..

Ještě dotázek k Jeju - jak tam jezdí místní doprava?
Nebyl by nějakej odkaz s jízdníma řádama?

+Quote Post
Eles
příspěvek 31.1 2011 - 21:02
Příspěvek: #11

Asijské božstvo

Registrace: 1.8 2005
Číslo: 65
Poděkováno: 25

Doporučení k ubytování. Pokud se pudeš někam vždycky jenom vyspat a nepotřebuješ ranní snídani v hotelu, zajímej se o love motely. Jsou všude, často levnější než ten litr, a kolikrát mnohem luxusnější než *** hotel. Vířivka uprostřed pokoje, ohromná postel, zajímavé nasvícení biggrin.gif Dostaneš víc za míň peněz. Akorát že na pokoj můžeš až tak od 6ti večer...když chceš dřív, tak to je za příplatek. Na druhou stranu, pokud budeš v pohybu, můžeš dycky ráno nějakej vyhlídnout, složit na recepci bagáž, jít do města a pak se tam dostavit večer.

ad Jeju - tou drahou dopravou jsem myslel dopravu lodí tam a zpět - jako že to ukousne z těch 20tisíc.

--------------------
If anyone needs me, I'll be in the Angry Dome...

+Quote Post
k.m cb
příspěvek 31.1 2011 - 22:12
Příspěvek: #12

Asijský fanda
**

Díky za tip,ale já raději právě klasický hotel ze snídaní - plánuji takovou polopenzi.
Hotely budu rezervovat z Česka...nechci ztrácet čas hledáním ubytování...natož se pak na recepci s někým rukama nohama domlouvat - raději předložím "papír"..

Na Jeju letadlem....lodí tak na vyhlídku po řece....x-hodin na širém moři by byla moje smrt smile.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (1 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 17.11 2019 - 21:20