IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

Reply to this topicStart new topic
> Jižní Korea, co vidět
eladiel
příspěvek 24.4 2009 - 15:08
Příspěvek: #1

Totoro
*

Skupina: Members
Registrace: 24.4 2009
Číslo: 3 118
Poděkováno: 0

Ahoj,
Na přelomu června a července pojedu do Jižní Korey. Není tu někdo, kdo tam byl a poradí mi, co na své cestě nevynechat? Na cestování budu mít cca 8 dní. Ale mé studentské kapsy jsou poměrně prázdné, tak si zas nemůžu moc vyskakovat.
Go to the top of the page

+Quote Post
Ryan Giggs
příspěvek 24.4 2009 - 15:19
Příspěvek: #2

Asijský guru

Registrace: 29.12 2006
Číslo: 473
Poděkováno: 24

http://asiantitulky.cz/forum/index.php?showtopic=1191

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 24.4 2009 - 21:11
Příspěvek: #3

Král asijských bohů

Registrace: 14.3 2006
Číslo: 274
Poděkováno: 318

CITACE(eladiel @ Apr 24 2009, 14:08) *
pojedu do Jižní Korey.

Nikdy bych neřekl, že mě bude nějaký jazykozpytec, ale vážně mě začíná vytáčet, jak lidí píšou Korey nebo Korei. To je tak těžký to napsat česky s J? smile.gif)) Nebrat osobně.

--------------------

+Quote Post
eladiel
příspěvek 24.4 2009 - 21:20
Příspěvek: #4

Totoro
*

Registrace: 24.4 2009
Číslo: 3 118

Ono se asi správně řekne do Koreje a ne do Koreji, že? Vidíš, vlastně jsem to asi ještě nikdy nevyslovovala. Zjistila jsem teprv nedávno, že tam pojedu :-) . Btw, tys tam byl? Myslíš, že je to země vhodná na cestování i pro samotnou holku?

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 24.4 2009 - 21:27
Příspěvek: #5

Král asijských bohů

Registrace: 14.3 2006
Číslo: 274
Poděkováno: 318

Tak jasně že do Koreje, ale lidí píšou třeba byl jsem v Korey(i). Byl jsem tam s cestovkou a pojedu tam s dvěma spolužačkama. Je tam strašně bezpečno, takže bych se ničeho nebál.

--------------------

+Quote Post
aqualung
příspěvek 29.4 2009 - 20:44
Příspěvek: #6

Asijský velmistr

Registrace: 11.2 2007
Číslo: 549
Poděkováno: 19

Zdravim

Po delší době jsem zabrousil na zdejší fórum a hned spatřím vlákno, ke kterému bych mohl přispět. potřeboval bych však poněkud upřesnit představu, co tě vlastně do Koreje táhne, nebo spíše obecně, co preferuješ při cestování. Zajímají tě památky, dějiny války nebo ti jde o to poznat místní život. Pokud se trošku rozepíšeš, tak bych ti mohl dát nějaké užitečné rady a doporučení. Nakonec jsem strávil v zemi přes čtyři měsíce...

--------------------
I'll see you at the Weighing-In,
when your life's sum-total's made.
And you set your wealth in Godly deeds
against the sins you've laid.

+Quote Post
k.m cb
příspěvek 25.11 2011 - 21:44
Příspěvek: #7

Asijský fanda
**

Registrace: 26.1 2011
Číslo: 4 116

tak jsem strávil měsíc v koreji(týden na ostrově jeju)...byla to má první cesta za hranice evropy a upřímě asi na pár let poslední..
korea je určitě zajímavá destinace - oproti evropě úplně jiný svět,cesty určitě nelituji,ale už bych se tam nevrátil
co mě zaujalo? -infrastruktura,pohodlná a přesná doprava,podzimní příroda a hory,nejvíce park seoraksan,okolí danyangu,klášter poblíž danyangu(teď si nevybavuji název) a příroda na jeju
co mě zklamalo? -davy lidí na všech památkách či v horách a parcích a pokud jste potkali ještě stohlavé školní výlety na vás pokřikujících dětí...děs! strava - korejské jídlo buď pálí(to je ještě slabé slovo) nebo je naprosto nepoživatelné! po pár experimentech jsem navštěvoval pouze mcdonalda nebo lotterii

+Quote Post
Folpa
příspěvek 26.11 2011 - 15:14
Příspěvek: #8

Král asijských bohů

Registrace: 30.12 2006
Číslo: 474
Poděkováno: 677

Tak ale se spoustou lidí jsi měl počítat smile.gif Nevím, jestli jsi z Prahy nebo z něčeho menšího ale tohle mi přesně připomíná, když jsem letos v srpnu jel do Číny a protože se samozřejmě letělo z Ruzyně, tak tam byli lidi ze všech koutů ČR a většina hned spustila, vy tady máte ale lidí... no a pak ti stejní se divili, kolik je lidí v Číně smile.gif a samozřejmě většina z nich pak brblala, jak jim vadí, že je všude moc číňanů- v tvém případě tedy korejců.
A co se týče těch pokřikujících dětí, tak takových jsme v Pekingu a Šanghaji potkali několik, na nás ale maximálně "pokřikovali" hello, how are you, where are you from, nice to meet you a většinou přitom roztomile zamávali, takže to nikoho neotravovalo a já než nějaké mínus z toho mám spíše zážitek.
No a jídlo... kdyby to četl tombac a asi nejenom on laugh.gif samozřejmě, že každému chutná něco jiného ale tak mohl jsi tušit do čeho jdeš... takže nepoživatelné je tak možná pro tebe, zato mekáč to je mňamka viď smile.gif

--------------------

"Vzácný a originální boreček."
edit: "Boreček žen i světa znalý."

+Quote Post
hunty
příspěvek 26.11 2011 - 17:53
Příspěvek: #9

Asijský velmistr

Registrace: 13.8 2009
Číslo: 3 278
Poděkováno: 95

CITACE(k.m cb @ 25.11 2011 - 19:44) *
tak jsem strávil měsíc v koreji(týden na ostrově jeju)...byla to má první cesta za hranice evropy a upřímě asi na pár let poslední..
korea je určitě zajímavá destinace - oproti evropě úplně jiný svět,cesty určitě nelituji,ale už bych se tam nevrátil
co mě zaujalo? -infrastruktura,pohodlná a přesná doprava,podzimní příroda a hory,nejvíce park seoraksan,okolí danyangu,klášter poblíž danyangu(teď si nevybavuji název) a příroda na jeju
co mě zklamalo? -davy lidí na všech památkách či v horách a parcích a pokud jste potkali ještě stohlavé školní výlety na vás pokřikujících dětí...děs! strava - korejské jídlo buď pálí(to je ještě slabé slovo) nebo je naprosto nepoživatelné! po pár experimentech jsem navštěvoval pouze mcdonalda nebo lotterii

na davy školáků si nějak zvykneš, a pokud ne, tak se musíš držet dál od nejznámějších památek. Danyang je na to právě super ne? nepotkal jsem tam ani školáky ani cizince, pokud si klášterem myslel Guin-sa, tak víš o čem mluvím . ) vypomůžeš bližní buddhistce a oni tě pohostí, ubytují a nemusíš spát v hotelu s davem lidí . )

všude si můžeš najít klidná místa, v Bomok-dong u Seogwipa aní nevíš, že jsi na Jeju, jedna-dvě hospody, tří obchůdky a jeden autobus, můžeš s babkama sbírat škeble při odlivu a dát si oraz od všech narvaných památek . ) i na jeju je mnoho opomínaných míst, stačí se zeptat a pak tam jen dojít pěšo nebo stopovat abys neseděl furt v buse . )

a na jídlo máš holt smůlu, co já bych dal za korejskou kuchyni každý den . ))

+Quote Post
k.m cb
příspěvek 26.11 2011 - 20:04
Příspěvek: #10

Asijský fanda
**

Registrace: 26.1 2011
Číslo: 4 116

folpa:že budou davy lidí v okolí aglomerací jako seoul,busan,cheongju,daegu atd. tak to mě samozřejmě nepřekvapilo i když abych nekacal,ten masakr v metru v ranních hodinách na trase seoul-suwon mě docela šokoval...
ale,že na hallasan půjdu v zástupech turistů to jsem tedy nečekal stejně jako ty národy v seoraksanu(když jsem tam přijel v neděli ,tak jsem se okamžitě otočil a nechal to na všední dny)

když míjím školní výlety(což v koreji znamena zhruba několik stovek dětí) a každý druhý začne pokřikovat a mávat - noo po chvilce to prostě leze na nervy..

správně píšeš,každému chutná něco jiného a korejská strava mě snad s vyjímkou sladkého neoslovila ani omylem a do čeho jdu sem těžko mohl tušit(i když na tripadvisoru byli na korejskou kuchyni dosti rozporuplné názory) - za mě a mého spolucestujícího 100% tvrdím,že to nepoživatelné bylo a svítící nápis mcdonalds,lotterie,či hans delli bylo vysvobození smile.gif

hunty:jj danyang byl ze sokcho nejlepší místo v koreji...guin-sa,ano to byl on i když ubytování jsem nevyužil..
jeju mě vyloženě nezklamalo(narozdíl od busanu),ale čekal jsem po těch ódách trošku více

takže závěrem bych dodal,že asijský fanda(jak mě bylo přiřazeno) se ze mě nestal a už se těším do portugalska!

+Quote Post
Mej-s'-luo-s'
příspěvek 27.11 2011 - 12:32
Příspěvek: #11

Asijský všežravec

Registrace: 1.3 2011
Číslo: 4 192
Poděkováno: 7

Já znám korejský jídlo jen z restaurací v Shanghaii, ale přišlo mi výborný. Nepouštěla jsem se sice do bůhvíjakejch experimentů (pokud se teda nepočítá ten pes), ale co jsem vyzkoušela, to mi připadalo vynikajicí.
Vůbec, co jsem byla na východě, západní jídlo mi (až na občasný záchvaty stesku po český kuchyni) vůbec nechybělo.

--------------------

Quan Zhen! The most adorable bunch of losers in jianghu.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (1 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 22.11 2019 - 03:18