IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

9 stránky(nek): V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cestování po Asii i jinde
Gogo
příspěvek 23.3 2013 - 17:00
Příspěvek: #101

Asijský mistr

Skupina: Members
Registrace: 11.1 2011
Číslo: 4 082
Poděkováno: 44

Palace jsme dali 2 - hlavni Gyeongbokgung s vymenou strazi v kazdou celou hodinu (zajimava podivana) a s mistem, kde byla zavrazdena kralovna Min. Taky se da za zdi zahlednout Modry dum. Pak Changdeokgung se skrytou zahradou - hezke, ale my tam byli na podzim, kdy barvy hraly.
Muzes jeste zkusit zajet k Jizni brane, treba ji uz stihli zrekonstruovat (nejakej idiot ji v roce 2008 jen tak zapalil, 600let stara pamatka lehla popelem), mistni trznice ale bude otevrena urcite, ta je pro nasavani atmosfery a lidi vyborna :-) My jsme pak od ni dosli k lanovce na Namsan a vyjeli nahoru.

Pesi zona kolem toho potoka Cheonggyecheon je taky celkem zajimava, pokud ti teda nevadi, ze na tebe obcas vyskoci Pororo :-)

Metro - kupuje se listek ze zastavky do zastavky, vypadne ti magneticka karticka, tu pak pri vylezu vratis do takovych automatu a vrati se ti zaloha.

Kopce/hory - no v Koreji je to neco mezi, ale jestli jsi byl v Cine, tak tam to maji podobne, rekla bych ostre kopce... nebo zalesnene hory :-) I kdyz v Busanu jsme se dostali i do skalnatych casti a na sopce Halla samozrejme taky. V 1900m uz asi moc stromu nepotkas... Jirisansky park byl krasny, rozhodne ne kopecky, fakt je to spis neustale stoupani na Snezku. My ho tedy dali kvuli Piagolskemu udoli, kam se Korejci chodi kochat podzimnim listim (mmch, na podzim jsou v TV zpravy o tom, kde se co bravi a kde uz co opadava). Festivalek jsme teda minuli a listy skoro taky, i tak to ale bylo pekny... akorat jsme pak pokracovali vzhuru do sedla a prechazeli na druhou stranu (chteli jsme koncit u dalsiho klastera) a pocasi nam nepralo, prselo a byla zima. Stejne ale nelituju.

Pak na me jeste v Koreji zapusobila ulozna drevenych tiskarskych stocku v Haeinsa (해인사), ale tam se asi tak jednoduse nedostanes (my zrovna meli auto).

Co se spani tyce, ja cestovala s tatou, kteremu je pres 60, obcas se k nam pridal bracha, takze do hostelu nas to moc netahlo. Motely nam nevadily, vetsinu dne jsme byli venku... a koho potkam ve vytahu mi bylo celkem jedno :-)

Korejsky spis neumim, nez umim. Prectu hangul, umim naky cislovky a zakladni fraze. Ale mam pocit, ze v Soulu se v pohode obejdes bez toho. Hangul se hodi, kdyz se chces na neco zeptat (kvuli vyslovnosti, i kdyz lepsi je to ukazat na papirku v hangulu, treba kdyz si beres taxika). Ja osobne stale bojuji s anglickym prepisem, radsi si to prectu v hangulu. Ona cestina ty hlasky ma, aspon teda nejaky, a ten anglicky prepis mi jde casto proti srsti (tady se taky omlouvam, pokud jsem nejake nazvy lehce pocestila).

Sraz - ja myslela, zes to byl ty, kdo tu jednou navrhoval sraz v Brne :-) Ja teda porad drepim v Belgii a asi tu budu dlouho... ale obcas se v okoli Brna vyskytuju. Prednaska by me urcite zajimala, ale ted budu v CR na Velikonoce... a pak az v lete. To leda, ze bychom se sesli nejak mimo... a vymenili zazitky a fotky :-)

Cestovani zdar!
Go to the top of the page

+Quote Post
zennie
příspěvek 28.3 2013 - 18:08
Příspěvek: #102

Guests

Uff, tolik informaci biggrin.gif Nestiham to ani projit ted, diky moc.

Ja ani nevim, kdo ten sraz navrhoval, ale jo, resil jsem to, ale nejak jsem to nechal plavat, protoze nebyl moc zajem... nebranim es tomu samozrejme smile.gif A vymena zazitku pak klidne kdykoli smile.gif

+Quote Post
zennie
příspěvek 28.4 2013 - 22:57
Příspěvek: #103

Guests

Čína dopsána a zkompletována:

http://zennie.cz/blog/?p=3575

+Quote Post
Pethushka
příspěvek 1.9 2013 - 23:15
Příspěvek: #104

Král asijských bohů

Registrace: 26.7 2011
Číslo: 4 422
Poděkováno: 235

CITACE(aqualung @ 16.5 2012 - 21:57) *
Co se samotného Guangzhou týče, tak díky bývalým maďarským kolegům, kteří ještě žoldujou pro Liteon, mohu ohodnotit v podstatě jen noční život, který je v Guangzhou na docela slušné úrovni (i cenově smile.gif ). Abych však neplatil za nekulturního jedince, tak jsem samozřejmě Guangzhou navštívil i přes den, přesněji řečeno večer po šichtě smile.gif . Centrum města je zbrusu nové (hodně překopáno před Asia Games), mrakodrapy rostou jako houby po dešti a z autentického čínského městečka už moc nezbývá. Cizinců je jak šafránu (v noci se však shlukují po klubech:)). Celkové vzato ve mě zůstal dojem dynamicky se rozvíjejícího města, samozřejmě čínským způsobem, které není ani tak vhodným cílem pro baťůžkáře, jako spíš pro businessmany (týpci ze sales, purchasing apod.) s rozpálenými tvářemi z vidiny neomezených možností.

Nakonec asi nejzajímavější, co se čínské autentičnosti týče, byl můj několikrát opakovaný vejšlap asi 2km od fabriky (která je vzdálená asi 30min taxi z centra), kde je ještě možné narazit na klasické čínské městečko s živoucími uličkami a tržnicemi (bohužel mi nejde uploadnout foto:().

Jinak jsem se nikam jinam nedostal (kromě Hong Kongu, na který jsem si vyhradil víkend na vlastní pěst). Ber to tak, že jsem celý pracovní týden bydlel na ubikaci ve fabrice, takže šlo opravdu jen k večeru vyrazit drožkou do města, když zrovna nebyla firemní akce (=chlastačka;)). Co však musím pochválit je celkem pohodlná cesta z Guangzhou do Hong Kongu vlakem. Asi tříhodinová cesta pěkným vlakem vyjde na nějakých 150RMB (asi 400Kč), přičemž vyrazíš z Guangzhou East Railway Station a dorazíš přímo na Hung Hom station (součást Hong Kongského metra, to vše bez přestupu (vízum ti dají až na Hung Hom a to téměř bez fronty).

Tak lépe bych Guangzhou asi nepopsala. smile.gif Byla jsem tam taky obchodně, takže kromě veletrhů a fabrik jsem toho moc neviděla. Na rozdíl od tebe jsem nedávala ani ten noční život, protože mi nezbývala energie. Večer jsme dali pár piv v restauraci a odkutáleli se do postele.
Jelikož jsme tam jeli přímo z Hong Kongu (ano, ten vlak byl fakt pohodlný a vízum hned hotové), uvítala jsem ten náhlý klid a relativně prázdné silnice. Po několika dnech jsem se tam ale začala cítit jako robot a těšila se domů. V Guangzhou si nevšímají počasí ani věcí kolem, vidí jen obchod a peníze. A to od byznysmenů, až po vyčůrané taxíkáře...

A teď proč jsem sem vlastně šla...

Chci se s vámi podělit o tyhle skvělé stránky jedné baťůžkářky. smile.gif Najdete tam několik dobrých tipů i zajímavých příběhů.
KÓD
http://thatbackpacker.com/category/destinations/asia/

--------------------
Pethushka

+Quote Post
zennie
příspěvek 2.9 2013 - 01:52
Příspěvek: #105

Guests

Je, tady nekdo zije biggrin.gif Zrovna jsem sem chtel hodit odkaz na nove zapisky z letosni navstevy Taiwanu a Hong Kongu (ten jen velice strucne) - http://zennie.cz/blog/?p=1009 dole.

Do Guangzhou jsem se taky letos podival na par dni v dubnu, ale nic vetsiho, jen jsem tranzitoval po ceste z Hong Kongu do Shanghaie. Mesto ma o dost jinou atmosferu nez jina cinska mesta, ale neprislo mi extra zajimave. A pokud jste meli viza rychle, tak to jen zavidim, ja kvuli tomu v HK vytuhl tyden, coz me vyslo na pekne penize huh.gif Ale zase HK mam rad, takze jsem se nenudil.

+Quote Post
Pethushka
příspěvek 2.9 2013 - 09:59
Příspěvek: #106

Král asijských bohů

Registrace: 26.7 2011
Číslo: 4 422
Poděkováno: 235

CITACE(zennie @ 2.9 2013 - 00:52) *
Je, tady nekdo zije biggrin.gif Zrovna jsem sem chtel hodit odkaz na nove zapisky z letosni navstevy Taiwanu a Hong Kongu (ten jen velice strucne) - http://zennie.cz/blog/?p=1009 dole.

Do Guangzhou jsem se taky letos podival na par dni v dubnu, ale nic vetsiho, jen jsem tranzitoval po ceste z Hong Kongu do Shanghaie. Mesto ma o dost jinou atmosferu nez jina cinska mesta, ale neprislo mi extra zajimave. A pokud jste meli viza rychle, tak to jen zavidim, ja kvuli tomu v HK vytuhl tyden, coz me vyslo na pekne penize huh.gif Ale zase HK mam rad, takze jsem se nenudil.

Hned si počtu smile.gif

Mně se HK taky líbil, ale celkově mám radši klidnější města. A když už pořádné velkoměsto, tak Bangkok! smile.gif

--------------------
Pethushka

+Quote Post
zennie
příspěvek 4.9 2013 - 11:41
Příspěvek: #107

Guests

Tak to pro me je HK nejoblibenejsi velkomesto rozhodne. Tahle navsteva, o ktere jsem psal ted, moc zazivna nebyla (jen kratka zastavka po ceste), ale jeste jsem se tam pak stavoval kvuli tomu vizu v dubnu a bylo to fajn... V Bangkoku jsem byl jen jednou, neco me tam tahne zas, tak snad nekdy brzo smile.gif

+Quote Post
aqualung
příspěvek 19.9 2013 - 20:26
Příspěvek: #108

Asijský velmistr

Registrace: 11.2 2007
Číslo: 549
Poděkováno: 19

Zdravím všechny cestovatele;-).

Je pěkné vidět aktivitu v tomto vlákně po tak dlouhé době. Navíc mi udělala radost citace z mého stručného pojetí Guangzhou, které si už ani nepamatuji, že jsem psal:-). Ale každopádně díky.

Mimochodem, v Guangzhou jsem vlastně docela nedobrovolně strávil ještě několik týdnů po citované návštěve na jaře 2012. A musím říct, že můj pohled na město se v podstatě nezměnil, třebaže jsem se dozvěděl o několika možnostech víkendového výletu mimo město. Ovšem prý nic zajímavého pro turisty, spíše se jedná o únik Evropanů žoldujících v tamějších fabrikách.

Heleďte, v Bangkoku jsem byl snad osmkrát, ale nějako né tomu přijít na chuť. Dobrá, zapařit se dá pěkně (naposledy prosinec 2012, tenkrát to byla dovolená), ale co vás na Bangkoku vlastně přitahuje? Nehádám se, jen mě to zajímá:-).

Mějte se

--------------------
I'll see you at the Weighing-In,
when your life's sum-total's made.
And you set your wealth in Godly deeds
against the sins you've laid.

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 20.9 2013 - 14:53
Příspěvek: #109

Správa fóra

Skupina: Admin
Registrace: 13.7 2005
Číslo: 9
Poděkováno: 511

co jinýho než žrádlo, pivko a kurvy biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Folpa
příspěvek 20.9 2013 - 15:16
Příspěvek: #110

Král asijských bohů

Registrace: 30.12 2006
Číslo: 474
Poděkováno: 677

CITACE(Lagardere @ 20.9 2013 - 13:53) *
co jinýho než žrádlo, pivko a kurvy biggrin.gif

thumbup.gif

--------------------

"Vzácný a originální boreček."
edit: "Boreček žen i světa znalý."

+Quote Post
zennie
příspěvek 23.10 2013 - 03:46
Příspěvek: #111

Guests

No, za chlastem a kurvama nejezdim, spis mi prisla v Bangkoku takova fajn atmosfera, nebo celkove muzu rict, ze "se mi tam libilo". Tak bych tam nekdy skocil znovu. Treba HK, jak jsem psal vyse, je me oblibene velkomesto, ale kdyz se me nekdo pta, co bych tam doporucil videt, je pro me dost tezke neco rozumneho doporucit. O Bangkoku jsem jinak uvazoval ted v zime, ale nakonec padla volba na Australii. Popristi tyden taky letim porelaxovat do Gruzie. Kam se chystate vy?

http://zennie.cz/blog/?p=3893 nové zápisky ze Singapuru a Malajsie

+Quote Post
zennie
příspěvek 14.12 2013 - 23:16
Příspěvek: #112

Guests

Něco z Indonésie wink.gif

http://zennie.cz/blog/?p=4312

+Quote Post
zennie
příspěvek 8.1 2014 - 01:58
Příspěvek: #113

Guests

Uploadl jsem par nahodnych videi z cest...

http://www.youtube.com/channel/UCR2PVF2Vwh...A?feature=watch

+Quote Post
zennie
příspěvek 22.1 2014 - 05:33
Příspěvek: #114

Guests

Opět něco z Japonska, tentokrát zaměřeno trochu netradičně, na jídlo.

arrow.gif http://zennie.cz/blog/?p=646 (dole)

+Quote Post
leibor
příspěvek 11.2 2014 - 18:45
Příspěvek: #115

Guests

Zennie, vidim, že toho máš zjevně dost procestovaného, tak bych se tě chtěl optat, jak je to v Japonsku. Jestli se nic nepo..., tak bych se tam chtěl v listopadu vydat na dovču. Našel sem u jedné cestovky docela zajímavou nabídku, si myslim, protože sám na vlastní pěst bych určitě neletěl. Tak by mě docela zajímalo, jak moc draho tam je, protože na netu člověk natrefí na různé info. Pak jaké je tam začátkem listopadu počasí, kolik tam přibližně člověk nechá denně enom za jídlo (mimo snídaňu) a tak.
Byl bych moc rád, když se ti bude chtět podělit o vlastní zkušenosti a poznatky smile.gif

+Quote Post
Folpa
příspěvek 11.2 2014 - 18:58
Příspěvek: #116

Král asijských bohů

Registrace: 30.12 2006
Číslo: 474
Poděkováno: 677

CITACE(leibor @ 11.2 2014 - 16:45) *
Zennie, vidim, že toho máš zjevně dost procestovaného, tak bych se tě chtěl optat, jak je to v Japonsku. Jestli se nic nepo..., tak bych se tam chtěl v listopadu vydat na dovču. Našel sem u jedné cestovky docela zajímavou nabídku, si myslim, protože sám na vlastní pěst bych určitě neletěl. Tak by mě docela zajímalo, jak moc draho tam je, protože na netu člověk natrefí na různé info. Pak jaké je tam začátkem listopadu počasí, kolik tam přibližně člověk nechá denně enom za jídlo (mimo snídaňu) a tak.
Byl bych moc rád, když se ti bude chtět podělit o vlastní zkušenosti a poznatky smile.gif

Jenom nedělej, co tam doletíš, tak zapadneš do nějakýho podniku nebo hotelu, vezmeš si k tomu japonku a týden o tobě nebude slyšet laugh.gif teda slyšet možná jo clap.gif

--------------------

"Vzácný a originální boreček."
edit: "Boreček žen i světa znalý."

+Quote Post
leibor
příspěvek 11.2 2014 - 19:08
Příspěvek: #117

Guests

CITACE(Folpa @ 11.2 2014 - 16:58) *
Jenom nedělej, co tam doletíš, tak zapadneš do nějakýho podniku nebo hotelu, vezmeš si k tomu japonku a týden o tobě nebude slyšet laugh.gif teda slyšet možná jo clap.gif

No jooo, ty abys k tomu neměl zas nejakou poznámku... dobytku box.gif biggrin.gif

+Quote Post
zennie
příspěvek 12.2 2014 - 12:30
Příspěvek: #118

Guests

CITACE(leibor @ 11.2 2014 - 16:45) *

Zacatkem listopadu jsem tam nikdy nebyl, uz to nebude uplne nejlepsi, neni sezona, javory uz taky asi nebudou, nastupuje zima, bude vetrno, navic neni zvykem, aby bylo v Japonsku topeni, takze muze prituhnout, ale pokud budes bydlet na hotelech, tak te to asi trapi (neefektivni vytapeni klimatizaci to jisti). Zalezi samozrejme taky na konkretni oblasti Japonska, podnebi se podle mista dost lisi.

Draho - no, pokud si koupis zajezd, tak te to nemusi tak trapit, protoze predpokladam, ze vetsinu veci budes mit v cene a cestovky se vyznaji v ruznych slevach a vi, co jak nejlevneji kde zaridit (aspon ta, pro kterou delam ja wink.gif ). Nejdrazsi mi tam prijde doprava, pak ubytovani. Neni to tak hrozne, je to drazsi nez v zapadni Evrope, ale levnejsi nez v Norsku. A treba jidlo zrovna mi tam nijak super drahe neprijde - kdyz jdu jen sam na nudle, jsem schopen se najist za 500 JPY, kdyz chci neco lepsiho, tak treba ke 1200. Tocene pivo 500-600, plechovka 200-300. Nekdy nestiham nebo nemam energii chodit do restaurace, tak koupim jen v supermarketu nejake hotove jidlo za 400. Ja ale uz moc neexperimentuju, kdo je v Japonsku poprve, tak samozrejme vic zkousi, coz pak muze byt ke 2000 za veceri (nicmene minuly rok jsem byl pozvan i na veceri za 120000 pro 6 lidi wink.gif ). Pullitrovka vody okolo 110, caje a dzusy okolo 150. V restauracich caj nebo voda vzdy zdarma.

Jaka nabidka s jakou cestovkou, jestli to neni tajne? (trochu me prekvapuje, ze tam nejaka cestovka lita v tuhle dobu, ale nesleduju to moc)

Klidne se ptej na konkretni dotazy, kdyby te neco zajimalo.

+Quote Post
zennie
příspěvek 12.2 2014 - 12:55
Příspěvek: #119

Guests

Jinak budu v Japonsku asi cely duben a cast cervence, kdyby se tam nahodou nekdo vyskytoval a chtel zajit na pivo biggrin.gif

+Quote Post
leibor
příspěvek 12.2 2014 - 17:22
Příspěvek: #120

Guests

Jasné, dopravu a ubtování bych neřešil, páč to je v ceně, jak říkals. Ale trefils to presně s tym jídlem. Člověk mám hned aspoň zhruba představu, co a jak. Tak ta večeře za 120000 už mosela byt asi docela solidní záležitost. To ste snad měli aj se svatebním dortem smile.gif)
To co sem našel je poznávačka, takže od Tokia na druhou stranu pobřeží, dolů na jih (Nagasaki, Kumamoto...) a zpátky do Tokia. Tajné to určitě není, takže tady je odkaz a možeš se k tomu klidně nejak vyjádřit, jak se ti to (ne)zdá, jestli to má cenu, nebo se mrknout jinde. Nechám si rád poradit, protože přece enom už je to trochu dražší dovča, než týden v chorvatsku, že jo smile.gif Našel sem nekolikero zájezdů, ale tam už sou trochu jiné ceny a většinou na kratší dobu. Ono ale asi hodně právě dělá ten pozdní termín.
Mrkni na to a budu rád za tvoje postřehy. Není to tak, že to mám už na 100% vybrané a přes to vlak nejede. Když se najde neco jiného a v "rozumné" cenové hladině, nebráním se ničemu smile.gif

+Quote Post

9 stránky(nek): V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (1 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 14.11 2019 - 20:59