IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

3 stránky(nek): V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Kam sa vybrať, aneb Kórea, Japonsko, Cina...
aqualung
příspěvek 7.7 2008 - 23:00
Příspěvek: #41

Asijský velmistr

Skupina: Members
Registrace: 11.2 2007
Číslo: 549
Poděkováno: 19

Koukám, že všechny diskutované země jsem už zvládnul navštívit, tak si dovolím zveřejnit vlastní úhel pohledu na každou zemi (mám teď trošku času něco napsat).

Japonsko
Země, která mě velice zaujala svoji vzspělostí. Kontrast vůči Koreji, která se ráda s Japonskem srovnává, je prostě nezpochybnitelný. V Japonsku se nejvíce cítíte jako v Evropě, přičemž máte zároveň bezprostřední pocit orientu. Velice elegantní směsice východní kultůry a západního způsobu života. Celý dojem umocňuje malebná příroda s pohádkovými lesy (krásnější přírodu jsem v Asii neviděl). Zkrátka samá chvála. Pokud však hledáte něco dobrodružnějšího a chcete poznat méně rozvinuté země, tak Japonsko asi nebude úplně ideální.

Doporučená doba návštěvy: 14-21 dnů
Ceny: +/- jako u nás, ubytování od cca 600Kč/noc, jídlo od 70Kč/oběd, cestování asi 2600Kč za 14ti denní pas (platí i na Shinkanzen!), metro cca 30Kč
Cestování: díky vlakům mimořádně rychlé a pohodlné, lze se jakž takž domluvit anglicky, drahé taxi (jako u nás)
Baťůžkáři: lze procestovat baťůžkářským způsobem (ověřeno), baťůžkáři se koncentrují hlavně v Kjótu v okolí hostelů
Doporučené destinace: Tokyo (Ginza, Ropongi, Electric City a mnoho dlaších), Kjóto, Nara, případně Fukoka a severní Hokkaido

Korea
Kdo tuto zemi z nějakého důvodu miluje, během krátkodobé návštěvi nebude zklamán. Seoul opravdu vypadá jako z filmů, lidé jsou velice hodní a metro je proklatě dlouhé. Pominu-li fakt, že v Koreji v podstatě není co k vidění, tak na člověku může zanechat celekm zajímavý dojem. Minimálně uvidíte naprosto unifikovanou společnost charakteristickou kudrnatými babkami "adžumony" vyzbrojených kšiltem a napadajících vaše ledviny v metru. Skalpelem upravené krasavice zase potvrdí celoasijskou pověst o korejských kráskách (samozřejmě unifikovaně oblečené do nočních košilí). Vedle hi-tech produktů vyvalených na ulici v obyčejných stáncích vás bude ohrožovat motorkář přejíždějící přes přechod pro chodce (taky jsem to dělal:)), zatímco vše pozoruje manažér v obleku sedící na plastové židličce a popíjející Soju. To jsou zkrátka věci, na které se nezapomíná. Silně bych však nedoporučoval pobyt v Koreji déle jak dva měsíce - vše se okouzlující se totiž po delší době může v nepříjemné obrátit.

Doporučená doba návštěvy: 5 až 10 dnů
Ceny: levněji než u nás, jídlo od 30Kč (zejména čínské restaurace), ubytování od 300 Kč/noc,
Cestování: rychlovlak KTX ze Seoulu do Busanu za necelých 800Kč, obtížná domluva na nádražích (krom těch velkých, tam to jde), cesta metrem většinou do 20Kč (často méně), taxi první 2km za 30Kč, obtížné cestování mimo železnici
Baťůžkáři: nepřipadá v úvahu, jen pro šílence
Doporučené destinace: Seoul (Japonská věznice, Namsan tower, nějaká hora v okolí Nowonu, vojenské muzeum, samozřejmě paláce), organizovaný zájezd na půl dne do DMZ (od 600Kč), Busan (pláž Heunde, věž, čínsko-ruská čtvrť), park Sorogsan)

Čína
Pobyl jsem v Číně jen osm dnů, ovšem zážitky jsou opravdu silné. Velice dynamicky se rozvíjející země. Peking je jedno velké působivé stveniště, proti Seoulu to je opravdu město. Osobně bych preferoval, kromě obligátní návštěvy Čínské zdi, poněkud odvážnější způsob cestování na vlastní pěst. Čína je dost velká na to, abz bylo pořád kam cestovat. Chce to trochu trpělivosti, úsilí a vyrazit někam na venkov mezi lidi a ono se něco určitě přihodí...

Doporučená doba návštěvy: řádově měsíce
Ceny: vše je velice levné, vlaky jsou nejdražší (stojí polovinu co u nás, vyplatí se létat za podobnou cenu), např. metro v Pekingu 5Kč, jídlo na ulici 5Kč, oprava brašny od foťáku 5Kč atd.
Cestování: noční vlaky poskytují relativně snadné a hlavně zábavné cestování, možné je i lítat. Lokálně bych preferoval půjčit kolo, elektromotorku (dobré si vyzkoušet) nebo chodit pěšky; požitelné je i MHD
Baťůžkáři: jinak to nemá cenu:), potkáváte asi vždy na nádražích a v hostelích
Doporučené destinace: kde jsem byl, tj. Peking (Zakázané město, Letní palác, Lama klášter, Maovo mausoleum a náměstí Nebeského klidu), Xian (Terakotová armáda a městské opevnění) a hlavně se nebát, vzít kolo a jet někam podle intuice, jinak nepoznáte Čínu!!!

P.S. Omlouvám se za hrubky, ale dneska opravdu spěchám
P.S.S. Dotazy zodpovídám:)

--------------------
I'll see you at the Weighing-In,
when your life's sum-total's made.
And you set your wealth in Godly deeds
against the sins you've laid.
Go to the top of the page

+Quote Post
Sysel_CZ
příspěvek 9.7 2008 - 15:52
Příspěvek: #42

Král asijských bohů

Registrace: 6.8 2005
Číslo: 77
Poděkováno: 39

Teda, ja kdyz specham tak vetsinou nemam cas na slohovou praci smile.gif

--------------------
I když už nejsem ve světě skoro patrný, stále ještě trošku žiju :)

+Quote Post
mi0
příspěvek 9.7 2008 - 16:03
Příspěvek: #43

Asijský guru

Skupina: Banned
Registrace: 13.4 2006
Číslo: 293
Poděkováno: 75

Kua, fakt potrebujem nejakú notifikáciu nových správ bo nebyť Sysla, tak o aqualungovom príspevku ani neviem...
No, ale k téme - stalo sa presne to, čo som čakal, že sa stane keď sa budem snažiť zatiahnuť do cestovania aj kolegov zo školy... jeden si to už rozmyslel (a to vraj na 80% pôjde), druhý získal vo firme veľkú zakázku, takže musí do januára všetko organizovať a nasmerovať patričných ľudí a ostatných sa radšej už ani nepýtam.. Ja už pomaly chladnem, ten počiatočný zápal zmizol, tak to vidím tak, že v tom januári kúpime nejakú dovolenku u cestovky do tej Číny a bude pokoj. Prinajlepšom to kúpime bez letenky a po tých zaplatených 12 dňoch tam ešte chvíľku ostaneme.. Ach jaj.... crybaby.gif

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 9.7 2008 - 16:57
Příspěvek: #44

Správa fóra

Skupina: Admin
Registrace: 13.7 2005
Číslo: 9
Poděkováno: 511

a nestačí ti kliknou nahoře na nové příspěvky, pokaždé když se přihlásíš?

--------------------

+Quote Post
mi0
příspěvek 9.7 2008 - 19:20
Příspěvek: #45

Asijský guru

Registrace: 13.4 2006
Číslo: 293
Poděkováno: 75

Hoci je to už dosť OT, ešte odpoviem:
- okrem toho, že tu notifikáciu (najlepšie cez nejaké RSS) by som uvítal práve preto, aby som sem nemusel chodiť kontrolovať, či čosi nové niekto napísal, ak po prihlásení kliknem na tie nové správy, tak na mňa vybafne "Bohužel došlo k chybě. Nevíte-li, jak tuto funkci používat, nebo nerozumíte tomu, proč k takové chybě došlo, zkuste si přečíst nápovědy." sleep.gif Si pripadám ako keby som práve dnes objavil internet smile.gif

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 9.7 2008 - 21:59
Příspěvek: #46

Správa fóra

Skupina: Admin
Registrace: 13.7 2005
Číslo: 9
Poděkováno: 511

tak to bych řekl, že něco blokuješ a vypadá to na JS, protože to normálně funguje. Nebo blokuješ nějakým způsobem cookies či je automaticky mažeš po uzavření Iprohlížeče. jinak nevim

--------------------

+Quote Post
kraternius
příspěvek 24.2 2011 - 10:38
Příspěvek: #47

Totoro
*

Registrace: 21.2 2011
Číslo: 4 179
Poděkováno: 0

Tak ale proč tady neni Turecko? Taky asijská země... nebo teda on u nich člověk nikdy neví, ke kterýmu světadílu se hlásej... No ale každopádně mně se Turecko hodně líbilo. Byl jsem teda v Istanbulu, kterej byl fajn, ale pak taky u Egejskýho moře, a tam je to teda super... mnohem lepší než ňákej Jadran. Navíc je to blíž než všechny ty Číny a Japonska, takže letenka nevyjde tak draho. A na ubytování je to taky celkem v poho. Mrkněte sem. Jinak tady ještě trochu info, co si tak na to ubytování vybrat. Jo a jak tam na konci písou s tim spropitnym, tak to je fakt, několikrát se mi to teda stalo, že už to bylo v ceně, a já sem jim ještě dobrosrdečně dal další dýško huh.gif

+Quote Post
Folpa
příspěvek 24.2 2011 - 14:00
Příspěvek: #48

Král asijských bohů

Registrace: 30.12 2006
Číslo: 474
Poděkováno: 677

CITACE(kraternius @ 24.2 2011 - 08:38) *
Tak ale proč tady neni Turecko? Taky asijská země... nebo teda on u nich člověk nikdy neví, ke kterýmu světadílu se hlásej... No ale každopádně mně se Turecko hodně líbilo. Byl jsem teda v Istanbulu, kterej byl fajn, ale pak taky u Egejskýho moře, a tam je to teda super... mnohem lepší než ňákej Jadran. Navíc je to blíž než všechny ty Číny a Japonska, takže letenka nevyjde tak draho. A na ubytování je to taky celkem v poho. Mrkněte sem. Jinak tady ještě trochu info, co si tak na to ubytování vybrat. Jo a jak tam na konci písou s tim spropitnym, tak to je fakt, několikrát se mi to teda stalo, že už to bylo v ceně, a já sem jim ještě dobrosrdečně dal další dýško huh.gif

Proč tady není Turecko? To by jsi se mohl rovnou ptát, proč tu nejsou i ostatní země asie, které mimochodem některé mají hodně daleko k tomu, co si většina z nás pod asií představí... Takový Izrael... to mě fakt baví, uměle vytvořený stát co nejvíc řve... no ale nic.

Ale ke tvojí otázce... Možná proto, že autor tohoto topicu přemýšlel nad tím, jestli letět do Číny, Jižní Koreje nebo Japonska.... máš to v prvním příspěvku.

Jinak Turecko je asi opravdu takové jak píšeš, že sami asi neví, kam chtějí. Mám tam jednu známou a sama mi nebyla schopná říct, kam spíše patří, řekla mi jednoduše "jsem prostě z Turecka..."

Ale dobry argument "Navíc je to blíž než všechny ty Číny a Japonska, takže letenka nevyjde tak draho" laugh.gif Jasně no, do Turecka se člověk spíš dostane než do zmíněných dvou zemí (i když si myslím, že už to také není taková pravda) ale pochybuji, že má tolik co nabídnout, takže to srovnání není příliš šťastné... To je jako kdyby jsi napsal, že v Německu se hraje taky fotbal, tak proč jezdit na Kladiváře do Anglie, když můžu jet třeba za hranice do Dortmundu smile.gif

--------------------

"Vzácný a originální boreček."
edit: "Boreček žen i světa znalý."

+Quote Post
Kitsune
příspěvek 24.2 2011 - 23:53
Příspěvek: #49

Asijský učenec

Registrace: 24.5 2010
Číslo: 3 712
Poděkováno: 0

trochu OT k Turecku...mě přijde samo o sobě hrozně vtipné. Protože asi 5% svého území leží v Evropě a i přes tak malou evropskou rozlohu se už několik desítek let hlásí do Evropské unie.

--------------------

+Quote Post

3 stránky(nek): V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (1 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 22.9 2019 - 06:58