IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

2 stránky(nek): V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Filmasia 3, tentokrát zaměřeno na Hongkong
Carlito
příspěvek 1.11 2007 - 12:55
Příspěvek: #1

Asijský učenec

Skupina: Members
Registrace: 11.9 2006
Číslo: 363
Poděkováno: 0

na oficiální stránce je zatím jen obrázek a ten vypadá takto smile.gif

info :

Masivní filmová produkce a neomezená žánrová variabilita Hongkongu bude v hlavním záběru letošního asijského filmového festivalu FILMASIA. Třetí ročník dramaturgicky unikátní akce se uskuteční 29. 11. – 2. 12. 2007 v pražských kinech Aero a Světozor.

Filmasia 2007 uvede v české premiéře řadu novinek z celé Asie (sekce Nové filmy) a zmapuje především „ostrov filmu“ Hongkong. Kromě novinek festival promítne i některé klasické snímky hongkongské kinematografie a pozornost bude věnovat i výročí deseti let od předání Hongkongu Číně. „Zmapujeme vlastně to, jak se atmosféra doby promítá do zábavy a umění v tomto velmi specifickém regionu,“ říká k tomu Karla Stojáková, ředitelka Filmasie. „Stejně jako v minulých letech v případe Koreje a Tchaj-wanu přinášíme kolekci mapující intenzivní dění v oblasti, a to pomocí děl režisérů s velmi výrazným autorským i žánrovým rukopisem.“
Na přípravě festivalu spolupracují dramaturgové Filmasie s Hong Kong Trade Development Council a vybírají i z aktuální programové nabídky festivalů přímo v Asii. Celkem se Filmasia 2007 chystá nabídnout během čtyř dní na 30 filmů ve třech sálech oblíbených pražských kin Světozor a Aero. O víkendu poběží projekce ve Světozoru už od dopoledne!
Osobností, které Filmasia věnuje tradiční páteční den v hlavním sále Světozoru, bude Johnnie To. „Tento režisér a producent je rozhodně jedna z nejvýznamnějších osobností východoasijského filmu,“ říká dramaturg Jiří Flígl. „Točí jeden film za druhým. Sotva za ně stíhá sbírat domácí i evropské ceny. V oblibě má kriminání témata, ale v našem profilu poukážeme na jeho schopnost originálně pracovat s jakýmkoli žánrem od komedie přes romanci po film s bojovým uměním.
Filmasia také naváže na noc děsivých asijských specialit, která proběhne v sobotu. Je určena divákům, kteří se nebojí, nebo se naopak chtějí nechat vyděsit.
Filmasii 2007 připravuje společnost Axman Production ve spolupráci s kiny Aero a Světozor a akce se koná za podpory Hong Kong Trade Development Council a Ministerstva kultry ČR. (Tisková konference k festivalu je plánována na druhou polovinu listopadu a budete o ní včas informováni.)
Go to the top of the page

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 1.11 2007 - 17:33
Příspěvek: #2

Správa fóra

Skupina: Admin
Registrace: 13.7 2005
Číslo: 9
Poděkováno: 511

tak tohle mě opravdu kurva zajímá. pokud nabídnou nějakej film co jsem ještě neviděl, tak tam jdu

--------------------

+Quote Post
DongFangSue
příspěvek 19.11 2007 - 17:46
Příspěvek: #3

Asijský fanda
**

Registrace: 22.8 2007
Číslo: 931
Poděkováno: 0

Nezna nekdo seznam filmu, ktere tam budou? Blba otazka, ze?

+Quote Post
kubimag
příspěvek 19.11 2007 - 18:50
Příspěvek: #4

Asijský učenec

Registrace: 20.3 2007
Číslo: 614
Poděkováno: 12

Český překlad bude do sluchátek?

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 19.11 2007 - 20:35
Příspěvek: #5

Král asijských bohů

Registrace: 14.3 2006
Číslo: 274
Poděkováno: 318

Tak na stránkách už mají program a filmy a je to celkem zklamání. Těch filmů je strašně málo, jenom třináct. Věšinou Hong Kong a Korea a docela velké pecky, např. Battle of wits, I´m cyborg but that´s ok, Invisible target, A dirty carnival a poslední Ang Lee Lust, caution. Půjde to s českým překladem (takže nejspíš sluchátka), jenom Re-cycle půjdu z dvd s českými titulky. Čekal jsem to lepší, hlavně mnohem víc filmů.

--------------------

+Quote Post
Sysel_CZ
příspěvek 19.11 2007 - 21:21
Příspěvek: #6

Král asijských bohů

Registrace: 6.8 2005
Číslo: 77
Poděkováno: 39

No jsem se tam koukl, a az na novyho Toa, kterej jeste nevysel, jsem zadny pecky nevidel (teda mozna Battle of wits smile.gif). Kazdopadne vzhledem k tomu, ze nemam jak naplanovat prazskej pobyt, tak myslim, ze zase nejedu. Je to ale skoda, rikal jsem si, ze pokud bude hong kong, tak se premuzu a pojedu.

--------------------
I když už nejsem ve světě skoro patrný, stále ještě trošku žiju :)

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 21.11 2007 - 17:42
Příspěvek: #7

Správa fóra

hmm, nabizej prd i kdyz pro neclenz tohoto fora je nabidka dobra

--------------------

+Quote Post
tombac
příspěvek 21.11 2007 - 19:19
Příspěvek: #8

Asijské božstvo

Registrace: 23.7 2005
Číslo: 53
Poděkováno: 17

Ja jsem vcelku spokojen a na vetsinu filmu pujdu. Jen jsem cekal neco lepsiho v ramci horrorove noci. Nizsimu poctu filmu se neni co divit, jelikoz minule a predminule byly navstevy casto prachmizerne (ve Velkem sale nas nekolikrat bylo okolo deseti). Kazdopadne letos ma programova skladba sanci zasahnout i sirsi spektrum divaku, asijskymi filmy malo dotcenych. Osobne se uz nemuzu dockat, az to vypukne rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
Sysel_CZ
příspěvek 22.11 2007 - 15:38
Příspěvek: #9

Král asijských bohů

Registrace: 6.8 2005
Číslo: 77
Poděkováno: 39

Kdybych to mel 10 minut od baraku, taky bych tam zasel smile.gif

--------------------
I když už nejsem ve světě skoro patrný, stále ještě trošku žiju :)

+Quote Post
maddy1111
příspěvek 22.11 2007 - 19:49
Příspěvek: #10

Asijský velmistr

Registrace: 10.2 2007
Číslo: 547
Poděkováno: 42

neplanoval som tam ist... ale ked tak pozeram na ponuku, tak nic extra

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 26.11 2007 - 15:39
Příspěvek: #11

Správa fóra

no asi si zajdu na "invicible target" chtěl bych si to dát na velkym plátně tak ještě uvidím jak na tom budu s časem

--------------------

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 2.12 2007 - 11:02
Příspěvek: #12

Správa fóra

tak jsme si dali invicible target na plátně... pár poznatků:
- O kvalitě filmu netřeba hovořit, všichni to známe a kdo ne, neváhejte, odpočinková akčňárna s Wu Jingem.
- Film byl na filmovém pásu s naleptanými mandarinskými a anglickými titulky, kvalita eng titulků bídná ostatně jako u všech eng titulků v HK. Kvalita českých titulků - jednoduše řečeno, někdo vzal titule z titulky.com prohnal je wordem, napasoval na film a bylo hotovo... jen připomenu, že české vznikali ze slovenských a jsou tam místy slušné kopance takže mě to do očí bylo... sorry já jsem na takové věci citlivý... na druhou stranu ten kdo je dělal může mít radost, že jeho titulky jsou v kině a jeho práce je vidět.
- Kvalita kina je na dnešní dobu špatná, bolševické sedačky, plátno menšího vzrůstu i v případě velkého sálu. Doufejme, že se to do budoucna zlepší, protože pohodlí v kině je zásadní věc pro návštěvnost. Ovšem je to otázka peněz a těch je vždy málo.
- Návštěvnost mě docela překvapila, bylo nás tam asi tak 30-40 ve velkém sále, což je dost - opravdu jsem čekal méně lidí, je vidět, že se asisjká kinematografie dostává víc do podvědomí.
- Večer následoval Battle of Wits, což jsme nedali, protože jsem to už všichni viděli a já nejmíň 4x, nicméně by mě zajímala kvalita překladu, čili byli titule moje? a pokud ano, bylo mi ctí... škoda jen, že natvrdo smazali kredit, což by byla bomba
- Rád bych se dočkal dvd rls u nás v CZ, protože některé kousky si to zaslouží, já sice většinu filmů na dvd mám, nicméně kdyby vyšli i u nás neokuchaných verzích stejné jako v HK, neváhal bych a koupil bych.

Kdo tam byl, dejte vědět vaše postřehy

--------------------

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 2.12 2007 - 12:38
Příspěvek: #13

Král asijských bohů

To je mi novinka, tak oni pouští filmy s našimi českými titulky! Pokud jste někdo byl nebo půjdete na I´m cyborg... mohl byste mi sem dát vědět, jestli náhodou neběžel s mými titulky? Fakt by mě to moc zajímalo. smile.gif Díky

--------------------

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 2.12 2007 - 13:44
Příspěvek: #14

Král asijských bohů

Tak jsem se nakonec rozhodl zajet do Prahy speciálně jen kvůli Kyborgovi. Takovou šanci vidět své titulky na velkém skutečném plátně už asi nikdy mít nebudu, a i když smažou kredit, tak já si svou práci poznám. Dokonce jsem přemluvil bráchu s přítelkyní a vyrazíme ve třech. Jestli to fakt půjde s mými titulkami, tak jako překladatel můžu skončit, protože nic víc už dokázat nemůžu. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 2.12 2007 - 14:04
Příspěvek: #15

Správa fóra

tak to dej vědět jak to dopadlo...

--------------------

+Quote Post
finrandil
příspěvek 2.12 2007 - 15:58
Příspěvek: #16

aka Derelict

Registrace: 25.9 2006
Číslo: 373
Poděkováno: 83

No je dosť pravdepodobné, že tam budú tvoje titulky... A keď mažú mená autorov, dalo by sa to označiť za nelegálny čin, nie?
No aspoň to ukazuje úroveň týchto "festivalov"...

Ale otázka pre Pitru: To myslíš vážne, že by si s tým prestal len kvôli úbohosti druhých?

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 2.12 2007 - 16:04
Příspěvek: #17

Král asijských bohů

Samozřejmě, že nepřestanu. To byla jen taková nadsázka. Zrovna jsem rozdělal další film. Historický z Koreje.

No na ty titulky jsem fakt zvědavý, jestli budou moje a jestli tam bude kredit nebo ne. Až se vrátím, dám vědět, jak to teda je.

--------------------

+Quote Post
tombac
příspěvek 2.12 2007 - 18:18
Příspěvek: #18

Asijské božstvo

Registrace: 23.7 2005
Číslo: 53
Poděkováno: 17

Vcera jsem byl na Battle of Wits (projekce z DVD, ten obraz byl misty neostry a matny, byl jsem nemile prekvapen) a ze to byly Lagarderovy titulky, to je dost mozne. Ale doma jsem to videl s anglickymi a title v kine si pamatuji jen mlhave, takze tu tezko uvedu neco, podle ceho by je Lagardere poznal. Jen vim, ze v anglicke verzi byl Andy Lau Ge Li a na Filmasii mohista Ke Li. Ale to neni o nicem vypovidajici...

Cyborga si dnes nenecham ujit, a take Lust, Caution. Z prozatimnich projekci bylo nejvic lidi na One Nite in Mongkok, v zavesu Battle of Wits, ale to je asi tou sobotou, jelikoz v patek a ve ctvrtek byly navstevy vcelku tristni.

--------------------

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 3.12 2007 - 00:38
Příspěvek: #19

Král asijských bohů

Tak jsem zpátky a byl to všechno planý poplach. Kyborg byl přeložen přímo z korejštiny. Hlavně ze začátku jim vůbec nešlo sladit časování, ale pak už to šlo. Asi třikrát tam byl špatný rod, ale jinak titule v pohodě.

--------------------

+Quote Post
kubimag
příspěvek 3.12 2007 - 10:45
Příspěvek: #20

Asijský učenec

Registrace: 20.3 2007
Číslo: 614
Poděkováno: 12

Já si skáknul na Invisible Target do Světozoru. Kvalitu titulků byla sice bída, snychronizace katastrofální, ale hlavní bylo vidět to na velkém plátně a to se splnilo.

Pokud se nkomu nelíbí Světozor jako kino, tak musím upozornit, že to není a nikdy nebude žádný růžovomodrý multiplex a že je před rekonstrukcí. Ale rozhodně má své kouzlo.

+Quote Post

2 stránky(nek): V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (1 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 24.7 2019 - 00:59