IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

2 stránky(nek): V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Suwon a Soul, Aneb na skok do Koreje
mi0
příspěvek 22.5 2009 - 08:27
Příspěvek: #21

Asijský guru

Skupina: Banned
Registrace: 13.4 2006
Číslo: 293
Poděkováno: 75

...ale aspoň sa človek pri pohľade na tie stredoškoláčky vráti späť do reality a nemyslí si, že každá druhá je podobná Yeon-hee Lee (prípadne inej herečke... momentálne si na žiadnu inú mladšiu neviem spomenúť smile.gif )
Go to the top of the page

+Quote Post
Eles
příspěvek 22.5 2009 - 09:25
Příspěvek: #22

Asijské božstvo

Skupina: Members
Registrace: 1.8 2005
Číslo: 65
Poděkováno: 25

Ale stejně je to pěkná móda - ty školní uniformy... rolleyes.gif

--------------------
If anyone needs me, I'll be in the Angry Dome...

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 22.5 2009 - 16:46
Příspěvek: #23

Správa fóra

Skupina: Admin
Registrace: 13.7 2005
Číslo: 9
Poděkováno: 511

CITACE(Eles @ May 22 2009, 08:25) *
Ale stejně je to pěkná móda - ty školní uniformy... rolleyes.gif

Vím přesně jak to myslíš ty uličníku yes.gif winkiss.gif

--------------------

+Quote Post
Lyn
příspěvek 25.5 2009 - 21:55
Příspěvek: #24

Guests

Noo, pekne fotky smile.gif ale co takhle pridat, az bude cas, i nejake zazitky z cestovani a poznavani teto zeme? Prece jen jako holku me skolacky zas tak neberou smile.gif

+Quote Post
Roky
příspěvek 25.5 2009 - 22:22
Příspěvek: #25

Asijský guru

Registrace: 27.6 2006
Číslo: 327
Poděkováno: 98

Musím taky tedy přihodit tu svou trošku do "mlýna"..... teď jsem se vrátil z týdenní (služební) cesty po Soulu a .....
- holky - nádhera (a hodně :-)
- Soul - docela velké zklamání !!! opravdu veliké! ale byl jsem tam jen týden a ještě pracovně ..... takže je možná můj názor trochu zkreslenej..... - no každopádně už vím, že na dovču mě tam nikdo nedostane! To si radši objedu všechny ty asijské země kde už jsem byl.

+Quote Post
Lyn
příspěvek 25.5 2009 - 23:39
Příspěvek: #26

Guests

No a můžeš to trochu rozepsat... i co třeba tě zklamalo? Byl jsi i v jiných asijských velkoměstech - že bys byl zklamán ve srovnání s nimi, nebo spíš co se týče tvých představ? :-)

+Quote Post
Roky
příspěvek 25.5 2009 - 23:54
Příspěvek: #27

Asijský guru

Registrace: 27.6 2006
Číslo: 327
Poděkováno: 98

...bohužel nemůžu :-(
- dnes jsem se vrátil a letím zítra znovu na týden, tak jedině poté ..... ale byl jsem v Thajsku, Laosu, Barmě, Kambodži, Vietnamu, HongKongu .... a jiné.......... a Fšude se mi MOC líbilo (jako privat turist) ale tady ne ....... mám i pár fotek a postřehů a tak se k tomu můžu vrátit a podělit se. Jediné co je na Soulu dobré je (holky-jistě!) a SODŽU!

+Quote Post
Lyn
příspěvek 25.5 2009 - 23:58
Příspěvek: #28

Guests

No jasně, to počká, až budeš mít jednou čas... tak se se svými zkušenostmi poděl, je to zajímavé :-)

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 26.5 2009 - 17:40
Příspěvek: #29

Král asijských bohů

Registrace: 14.3 2006
Číslo: 274
Poděkováno: 318

Roky: teda napsat mi sem, že tě Soul hodně zklamal a ani trochu to nerozvést, to je teda odvaha! smile.gif Ale chápu, že se nemusí každýmu líbit každému jako mě. Mě se třeba skoro vůbec nelíbil Istanbul, ze kterého je každý nadšený. Potom to musíš určitě vysvětlit, jinak bychom nemohli být kamarádi. wink.gif

Lyn: něco určitě bude, ale o cestování to vůbec nebylo, neopustili jsme Suwon a Soul.

--------------------

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 4.6 2009 - 18:08
Příspěvek: #30

Král asijských bohů

Protože tu zennie ve vedlejším topicu rozpoutal orgie plné jídla, tak jsem se rozhodl jako další příspěvek o Koreji napsat něco o jídle. Nejsem v tom tak fundovaný jako zennie, ale jestli máte otázky, tak se klidně ptejte. Třeba dokážu odpovědět.

Z blogu.

Korejské jídlo

Pár slov o korejském jídle, což je nepochybně populární téma. V korejské restauraci u nás jsem byl dvakrát a poprvé to bylo extrémně drahé, podruhé sice levné, ale z denního menu bez možnosti volby. Ty pravé hody a v rozumných cenách si užijete až přímo v Koreji. Jak jsem se na korejské jídlo celkem těšil, tak jsem byl za začátku dost zklamaný. Mohly za to hlavně blafy z menzy, které nám organizátoři zajistily. Byly sice zadarmo, ale fakt to za moc nestály. Když jsem ale začal chodit z holkama na pořádná jídla, tak se dojem o hodně zlepšil. Značnou část toho, co jsem v Koreji snědl, mám zdokumentovanou, takže sem s tím.

obr.: první korejské jídlo přišlo už v letadle. Hovězí kalbi ččim, 갈비찜. Docela dobré, ale prostě ohřátý polotovar.

obr.: stále jsme ještě v letadle, instantní nudle. Kdo chtěl, mohl se jimi narvat jak moc chtěl.

obr.: 고구마무스 kokumamusu, skvělý zákusek ze sladkých brambor.

obr.: 군만두 kunmandu, pravděpodobně čínské jídlo, protože jsem ho měl v čínské restauraci. Knedlíčky se zeleninou a smaženým masem a citronovou omáčkou. Moc dobrý.

obr.: ukázka typického jídla z univerzitní menzy. Hnusná polévka a z hlavního jídla se dala jíst jenom ta rýže. Obzvlášť nechutné byly ty průhlédné špagáty.

obr.: večeře na hotelu, která byla prakticky totožná s jídlem v menze. Základ rýže a k tomu jenom kimčchi, maso nenajdete. Zaplaťpánbůh za to víno.

obr.: protože se nám nikomu už asi druhý den nechtělo jít jíst do menzy, tak jsme si objednali dovážku. 자짱면 čadžangmjon (černé nudle), smažené kuřecí kousky a knedlíčky. Všechno skvělé, hlavně ty nudle byly dokonalé.

obr.: detail na již řádně promíchané nudle. Rodinná porce.

obr.: Tech dojížděla i zbylou omáčku. Přestože se u toho zrovna moc netváří, určitě to stálo za to.

obr.: s holkama tentokrát v restauraci. Tohle si daly holky, já tohle odmítám jíst. Možná dělám chybu, ale už to tak prostě je. Chobotnice nebude nikdy můj kamarád.

obr.: tohle je moje jídlo, kuřecí. O správnou přípravu se staral personál restaurace, který vždy přišel, upravil žár a promíchal jídlo. Bylo to skvělý a poměrně levné. Takováhle porce, která rozhodně není pro jednoho, stojí zhruba stopadesát korun.

obr.: jedno z jídel, které jsem měl dopředu vytipované s tím, že si ho musím dát. Studené nudle, neboli 냉면. Tady ještě nepromíchané. Uvnitř je mrkev, okurky, plátky hrušky a taky vajíčko. Je to skoro ledové a moc dobrý.

obr.: jeden z mnoha pouličních stánků s ovocem. Záchrana pro ty, kterým korejské jídlo nesedne.

obr.: v některých stáncích mají kousky melounů, či ananasu napíchnuté na špejli. Položené jsou na velkých kusech ledu, takže v horkém počasí opravdu osvěží. Měl jsem žlutý meloun, klasický meloun i ananas. Všechno vynikající, cena cca 15 Kč.

obr.: když už jsem nebyl s asijskýma holkama, ale s těma dvěma českýma, tak jsem na uluci narazili grilovaná kuřata, která jsem předtím ani potom neviděli. Chvíli jsem váhali, ale já byl pro si čtvrtku dát. Pouličního jídla se nebojím. Kuře nám chlápek roztrhal na kousky a za přihlížení asi patnácti dalších strávníků (Korejců) jsme ho hezky po česky rukama snědli. Ani tady samozřejmě nesmí chybět příloha.

obr.: tohle mi přinesla Nina, když jsem na ní čekal na Insadongu, než si nakoupí. Je to brambora, jestli sladká nebo normální se nedalo poznat, protože byla smažená a strašně hodně okořená. Nedá se jich sníst víc za sebou, ale jednou za čas je to docela dobrý.

obr.: poslední večer a večeře v Koreji. Neměl jsem už peníze na restauraci, tak jsme se s Filipínkou Tech najedli u pouličního stánku. Měl jsem prakticky všechno kromě těch knedlíčků, protože ty jsem už znal. Názvy si už bohužel nepamatuji, ale to vlevo v rohu je něco jako pizza, žádný zázrak. To tmavě hnědé, co paní zrovna nabírá chutnalo jako kousky párků v uho (univerzální hnědá omáčka). A to nejblíže k nám chutnalo jako něco mezi masem a gumou a bylo to strašně ostré. Voda byla ale zadarmo i v tomto stánku, takže jsem vydatně hasil, zatímco Tech vysvětlovala, že jsem slabý Evropan, co nic nevydržísmile.gif

obr.: sendvič zakoupený v metru. Cena i chuť přibližně stejná jako u nás. Zase takové záložní jídlo.

--------------------

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 4.6 2009 - 18:49
Příspěvek: #31

Správa fóra

Skupina: Admin
Registrace: 13.7 2005
Číslo: 9
Poděkováno: 511

moje jediná reakce je mlask. jídlo a stánky, trhy, to je to co se mě na asii líbí, dá se najít všude za rozumnou cenu a všechni možné, v jakoukoliv dobu. U nás nebo v celku v Evropě na ulici najdeš maximálně eurohotdog, langoše a nějaký sladký srágory když jsou nějaký středověký trhy. To co Asii dělá Asii je neuvěřitelně kvalitní a bohatá kuchyně. Safra budu si muset zejtra dát něco luxusního v číně...

--------------------

+Quote Post
zennie
příspěvek 5.6 2009 - 01:03
Příspěvek: #32

Guests

Tohle nemuzu neokomentovat smile.gif Slychavam dost stiznosti na korejske jidlo, ale rad bych ho nekdy zkusil. No a na fotkach vypada rozhodne dobre. Jidla jako "kunmandu" maji taky snad v Asii vsude a patri k mym nejoblibenejsim uplne wub.gif (a pokud se nemylim, opravdu pochazi z Ciny, jak pises). A taky by me zajimaly ty studene nudle s hruskama a dalsimi proprietami, zni to zajimave smile.gif

Z toho co pises v poslednim odstavci mi prijde, jako by jidlo ze stanku bylo neco "podradneho" (nenapada me lepsi vyraz) ... Ja nevim, ale na Taiwanu jsem nebyl v restauraci (krome te zasnubovaci zranice) ani jednou a ani jsem to nijak nevyhladaval. Financni duvody sice taky hraly urcitou roli, ale ... ja vyhledaval stankove jidlo a vyslovene jsem si uzival, jak je to rychle pripravene, levne a hlavne skvele smile.gif Vlastne se musim plne ztotoznit s tim, co o stancich a trzich pise Lagardere.

... a ty sandwiche v metru maji taky snad vsude smile.gif I jsem mel to stesti narazit na takove krasne, ktere mely oproti tem nasim naprosto opacny pomer naplne ku chlebu biggrin.gif

+Quote Post
tombac
příspěvek 5.6 2009 - 11:56
Příspěvek: #33

Asijské božstvo

Registrace: 23.7 2005
Číslo: 53
Poděkováno: 17

Vy me nicite! laugh.gif Pri pohledu na obrazky bych nejradeji hned naklusal do Korea House, ale musim do vyplaty setrit! sad.gif

--------------------

+Quote Post
Lyn
příspěvek 7.6 2009 - 13:23
Příspěvek: #34

Guests

No přesně takové příspěvky jsem měla na mysli wink.gif))

Některé jídla vypadají výborně, ty brambory musely být zajímavé smile.gif ale těch černých omáček bych se asi bála teda smile.gif

+Quote Post
aqualung
příspěvek 8.6 2009 - 23:51
Příspěvek: #35

Asijský velmistr

Registrace: 11.2 2007
Číslo: 549
Poděkováno: 19

No tak kapitola o korejském jídle mě nenechá lhostejným a dovolím se podělit se i o svůj názor.

Jelikož jsem strávil v zemi přes čtyři měsíce a setkával se denně s názory jiných lidí různých národností, tak si mohu dovolit nějakou tu kritiku.

Celkově vzto jsem na stravu velice nenáročný, ale při knfrontaci s korejskou kuchyní mám dvě zásadní nevýhody:

1) nejím maso
2) jsem odchován na pečivu (převážně na chlebu se sýrem)

Z výše uvedených bodů asi začíná vyplývat, že s kuchyní jsem spokojený nebyl:). Vše začalo už na uvítacích večírcích u známých (ještě mimo školu), kde jsem rychle pochopil, že Korea není vegetariánům země zaslíbená. V podstatě lze stěží narazit na bezmasé jídlo. Obecně pak vyjímkou tvoří tofu polévka (celkem slušná) a bezmasá verze národního pokrmu bibimpab.

Další zklamání (spíš šok) byl po pár dnech na koleji, kde servírovali stejné blivajzy jako ukazuje Vojta na fotce (kde jídlo je alespoň z vizuálné stránky slušné). Snídaně, oběd a večeře složená s rýže, která je na úrovni české průmyslové velkovývařovny, k tomu nebezpečně pálivé kimči a recykované maso z výprodeje. Bohužel i zeleninové doplňky byly nesmyslně pálivé nebo prostě chuťově dosti nepřijatelné. Tento popis nevychází pouze z mé vesměs negativní zkušenosti, ale i ze zkušenosti ostatních zahraničních studentů, převážně z asijských zemí.

Všechny srdečné snahy korejských známých už tuto nepříznivou reputaci nezachránili. Všecno prostě pálilo a bylo složeno z nějakého masa. Nakonec jsem (a nebyl jsem sám) našl částečné řešení v pojídání pizzy (řetězec Pizza School mohu doporučit). Naneštěstí i pizza byla ovlivněna tentokrát ne korejskou, ale americkou kuchyní. Z toho vyplývá, že jedna pizza představovala reálné riziko žlučníkového záchvatu, ale budiž.

Vliv americké kuchyně je nakonec kapitolou samo o sobě. Například nadějně vypadaly, alespoň z počátku, řetězce s pečivem. Opět naneštěstí se nedalo sehnat nic, co by nebylo přelité medovou polevou, nebo čert ví jakým sladkým humusem. Takže docela optimisticky vyhlížející chleba, byť toustový, byl v podstatě nepoživatelný, nemluvě o vizuálně lákavé sýrové bagetě. Na pečivo jsme nakonec chodili jen kvůli roztomilé prodavačce.

Jako nejrozumnější řešením se nakonec ukázaly návštěvy čínských, japonských a vietnamských restaurací, kde se dalo sehnat i bezmasé jídlo za rozumný peníz. Když přičtu perfektní obsluhu a nepovinnost dát si něco k pití (voda z kohoutku zdarma), tak se jedná asi o nejsvětlejší gastro-zážitek s Koreje:).

Jen bokem ještě dodám, že ve všech asijských zemých, kde jsem byl, jsem byl se stravou velice spokojen (dobře, Laos a Kambodža byly trošku slabší). Kromě vynikající Číny mě mile překvapila i srava v Japonsku (malé porce a tolik chodůsmile.gif). Ale to už je zase na jiné povídaní...

--------------------
I'll see you at the Weighing-In,
when your life's sum-total's made.
And you set your wealth in Godly deeds
against the sins you've laid.

+Quote Post
tombac
příspěvek 9.6 2009 - 13:28
Příspěvek: #36

Asijské božstvo

Registrace: 23.7 2005
Číslo: 53
Poděkováno: 17

Nekolikrat jsem si pomlaskaval u fotek lakave vypadajicich korejskych dortiku a temer pokazde jsem byl zprazen, ze skoro vsechny chutnaji hnusne. smile.gif

Co se tyce korejskeho jidla, jako masomil na nej nedam dopustit. Jeste jsem snad v korejske restauraci nedostal jidlo, ktere by mi nechutnalo... Palive je pro me akorat. Uz se tesim, az to pristi rok zkonfrontuju s kuchyni primo v Koreji. Mnam. Na koleji nebudeme, tak se nam kolejni blitky vyhnou.

--------------------

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 9.6 2009 - 15:14
Příspěvek: #37

Král asijských bohů

To, co napsal aqualung bych podepsal. Jídle v menze se téměř nedá jíst a nesladké pečivo se prakticky nedá najít. Teda asi dá, ale mě se to nepovedlo a prý je strašně drahé. Mám štěstí, že nejsem vegetarián. smile.gif

--------------------

+Quote Post
hunty
příspěvek 12.6 2011 - 14:27
Příspěvek: #38

Asijský velmistr

Registrace: 13.8 2009
Číslo: 3 278
Poděkováno: 95

zdar Vojto, pred par dny jsem odjizdel z Gyeongju a vsiml si fotky nejakeho povedomeho Cecha v Nahbi guesthouse (do ktereho jsme se dostal uplne nahodou) . ) to jen tak.. svet je malej

+Quote Post
kubimag
příspěvek 17.6 2011 - 16:14
Příspěvek: #39

Asijský učenec

Registrace: 20.3 2007
Číslo: 614
Poděkováno: 12

Tý jo, ten "jakobydortík" z brambor vypadá pěkně. Na heslo "kokumamusu" toho google moc nevrátí a na korejsou variantu tohoto slova zas vysype originální stránky a po automatickým překladu je z toho blábol, ale zkusil jsem zadat ten anglický název z cedulky (mousse sweet potato) a vyhodilo to pár receptů. Zkusím něco vybrat a o něco se v tý mojí remosce pokusím :-).

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 18.6 2011 - 17:28
Příspěvek: #40

Král asijských bohů

CITACE(hunty @ 12.6 2011 - 13:27) *
zdar Vojto, pred par dny jsem odjizdel z Gyeongju a vsiml si fotky nejakeho povedomeho Cecha v Nahbi guesthouse (do ktereho jsme se dostal uplne nahodou) . ) to jen tak.. svet je malej

Tak to je náhodička smile.gif

To je asi fotka z party na střeše, ne? V takovém stanu? No na mě tam asi jen tak nezapomenou, měl jsem nějakou veselou a celou společnost bavil svoji korejštinou. Dvě přítomné korejky z toho absolutně nemohly a pořád se smály. Že prý jsem strašně roztomilý smile.gif

--------------------

+Quote Post

2 stránky(nek): V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (2 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 24.1 2019 - 04:56