IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

2 stránky(nek): V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Thajsko, 2010
zennie
příspěvek 19.12 2010 - 04:42
Příspěvek: #21

Guests

Skončil semestr a třeba si před zkouškovým ještě najdu čas na to něco sepsat smile.gif Takže pokračuju s Thajskem, tentokrát se krátce podíváme do městečka Nong Khai, které leží na břehu Mekongu, zhruba 20 kilometrů od laoského hlavního města Vientiane, které leží na druhém břehu.

Jako první po příjezdu jsem koupil jízdenku na noční vlak do Bangkoku. Potkal jsem pár hodin předtím člověka, který před pár dny podstoupil naopak cestu z Bangkoku sem, a říkal, že nesehnal lístek na méně než dva dny dopředu ani na vlak ani na bus. To mě trochu vyděsilo, ale všechno bylo ok, noční vlaky jezdí dva, takže jsem měl na výběr ze všech dostupných tříd. Zvolil jsem nejlevnější spací variantu, tzn. druhá třída s větrákem. Zhruba třináctihodinová cesta vyšla v přepočtu na 300 korun, což je nádherná cena smile.gif

Po cestě do města

Obchod s... ano, opravdu je to obchod s podobiznami thajské královské rodiny.

Čínský chrám

Na nábřeží

Trh

Ve městě jsem dlouho nezůstal, ani jsem ho neměl v plánu, takže jsem ho jen lehce prošel, když jsem neměl co s časem. Nicméně mě při procházení brzo přemohla únava, takže jsem na zbytek času zapadl do internetové kavárny, takže jsem tam toho stejně moc neviděl.

Interiér vlaku

Jídlo za 170 bahtů. Nakonec docela nic moc, ale když to začali nabízet, tak jsem těžko odmítal, když mi v ten okamžik došlo, že jsem celý den téměř nejedl. Bohužel mi zrovna i došly bahty, takže jsem myslel, že si nic nedám, když se mi hned nabídl kolega Evropan (se kterým jsme si sesedli), že mi půjčí, a když jsem ráno v Bangkoku chtěl jít do bankomatu... tak řekl, že to je v pohodě, že jemu už taky spoustu lidí pomohlo a chce to předávat dál smile.gif

Ráno v Bangkoku, zpět doma na třídě Silom

Nejsem si jistý, jestli chci vědět, co přesně je "Special testicle massage".

Po ubytování se a krátkém odpočinku a občerstvení jsem vyrazil Skytrainem směrem k řece Chao Phraya, po které jezdí lodě do starého centra (metro ani Skytrain tam zatím nejezdí).

Chrám Wat Arun. Ten jsem navštívit nestihl.
Go to the top of the page

+Quote Post
zennie
příspěvek 19.12 2010 - 04:42
Příspěvek: #22

Guests

Pevnost ve čtvrti Banglamphu

Náhodný chrám. do kterého jsem zabloudil, ani nebyl v průvodci zaznačený, takže asi žádná známá atrakce - kdo by čekal, že tam potká skupinu českých důchodců, co? smile.gif (ti vzadu)

Kdo z vás byl v Bangkoku, tohle místo určitě poznává. Kdo ne, jedná se o ulici Khao San, kterou už jsem jednou dříve zmiňoval. Říká se, že to je "backpackers' ghetto" a opravdu se tam pohybuje více cizinců než Thajců a všude jsou nápisy v latince. Já na ní bydlet nechtěl (jak jsem rozepisoval dřív), ale když je to taková proslulá backpackerská záležitost, tak jsem si ji aspoň chtěl projít a ve výsledku... jsem rád, že jsem bydlel tam, kde jsem bydlel smile.gif

Je libo pálené CD?

Nebo nějaké průkazky, řidičáky, ISIC, VŠ diplom a tak?

Čerstvé studené kokosové mléko je velice osvěžující. Kokosy prodávají na každém rohu a stojí 30 bahtů.

A jsme u nejznámější atrakce Bangkoku, což je Královský palác a přidružené chrámy. Ve východních chrámech je běžné, že musíte mít zahalená kolena a lokty, tady je třeba v celém areálu mít nohy zakryté úplně, což mi předem nedošlo, takže jsem skončil jako většina turistů (alespoň mám ten pocit z čekání fronty na oblečení), tzn. bezplatně půjčené modré tepláky narvané přes kraťasy, co jsem měl na sobě. Velice pohledná a v tom horku i velmi příjemná záležitost smile.gif

Nástěnné malby

Chrám smaragdového Buddhy

Replika Angkor Watu

Asi kilometr od Královského paláce se nachází chrám Wat Pho proslulý především 46 metrů dlouhou sochou Buddhy.

Čínská čtvrť

Když čínská čtvrť, tak exkurze do čínské kuchyně

Z čínské čtvrti jsem šel pěšky až téměř na hostel (což bylo ještě tak na dvě hodiny), bohužel fotky žádné nejsou, protože se mi vybily všechny baterky.

Tak to pro dnešek stačí, příště už to asi dokončím smile.gif

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 19.12 2010 - 11:31
Příspěvek: #23

Správa fóra

Skupina: Admin
Registrace: 13.7 2005
Číslo: 9
Poděkováno: 511

moc pěkné... a já bych docela rád zkusil "Special testicle massage" smile.gif

--------------------

+Quote Post
zennie
příspěvek 19.12 2010 - 16:31
Příspěvek: #24

Guests

Ok, je to http://maps.google.com/maps?f=q&source...002411&z=19 presne tady, muzes podat report, az priste poletis do Thajska biggrin.gif

+Quote Post
tombac
příspěvek 19.12 2010 - 18:56
Příspěvek: #25

Asijské božstvo

Skupina: Members
Registrace: 23.7 2005
Číslo: 53
Poděkováno: 17

Special testicle massage a cesky duchodce s trenclema vytazenyma do pulky bricha. laugh.gif

--------------------

+Quote Post
zennie
příspěvek 21.12 2010 - 03:57
Příspěvek: #26

Guests

smile.gif

Tak poslední post o Thajsku, který bude o posledním dni v Bangkoku. Poslední den jsem nic extra neviděl, měl jsem ho vyhrazený na nákupy a odpočinek.

Hostel, ve kterém jsem vždy v Bangkoku nocoval. Doporučuju wink.gif

Procházka po okolí třídy Silom

Takoyaki, úžasné japonské jídlo z chobotniček, kterému jsem nemohl odolat, když jsem na stánek s nimi poprvé a naposledy v Bangkoku narazil smile.gif

Park Lumphini

Asi jsem park Lumphini zmiňoval dřív, že se v něm každý večer scházejí spousty lidí a hromadně cvičí aerobic. Tak tady pár fotek z toho, bylo jich tam opravdu davy.

Jedna z mnoha obrovských křižovatek, problém občas je, že přechody buď nejsou, nebo se na zelenou čeká i pět minut (a to je třeba jich přejít několik, aby se člověk dostal, kam potřebuje). Sice je tam stanice metra, kterou by se to teoreticky dalo projít, ale člověk by si musel koupit lístek smile.gif

Před odletem jsem se ještě rozhodl stavit v japonské izakayi, kde jsem byl poprvé s kamarádkou. Tentokrát už byl i japonsky mluvící personál, takže jsem se aspoň domluvil smile.gif

Nejde to moc vidět, ale je to chlapík, který chodí po ulici s reproduktorem, pouští z něj nějakou hudbu a... nastavuje hrnek na almužny smile.gif

Nějaký nákup zásob asijského jídla (asi za 1500 Kč - 5 tašek biggrin.gif) domů smile.gif

Potřebuje někdo taxi? smile.gif U letiště.

Letiště

Manuál k použití záchoda v letadle biggrin.gif

Dubai

Právě budované umělé ostrovy v Perském zálivu (kdybych si sedl na druhou stranu letadla, měl bych krásný výhled na celou mrakodrapovou čtvrť města, takhle jsem neviděl téměř nic... došlo mi to příliš pozdě)

Hory v Íránu, bylo se na co dívat smile.gif

V tenhle okamžik už jsem chtěl vysednout a vyskočit, bohužel mě čekala ještě noc v Düsseldorfu, vstávání ve 4 ráno, let do Prahy a cesta vlakem na Moravu smile.gif

Mirný teplotní šok po příletu do nočního Německa smile.gif

A v Praze to druhý den nebylo o nic lepší smile.gif

Takže to je k Thajsku vše, doufám, že jsem vás nenudil, až bude čas, sepíšu krátce něco k okolním zemím smile.gif

+Quote Post

2 stránky(nek): V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (2 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 22.3 2019 - 03:48