IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

5 stránky(nek): V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Anime - všeobecně, Co jste zrovna viděli, nebo vás zaujmulo, chtěli byste vědět....
Idaho
příspěvek 16.4 2007 - 16:15
Příspěvek: #81

Asijské božstvo

Skupina: Members
Registrace: 4.9 2005
Číslo: 111
Poděkováno: 47

Však já od Venus Versus Virus čekám jen zábavu a akci, na hlubokomyslný příběhy teď nemám v poslední době chuť. smile.gif

CSFD odkazy dávám jen, když tam to anime je. Jinak používám AniDB. Jsem tam i registrovaný.
Go to the top of the page

+Quote Post
finrandil
příspěvek 16.4 2007 - 17:21
Příspěvek: #82

aka Derelict

Registrace: 25.9 2006
Číslo: 373
Poděkováno: 83

CITACE(Idaho @ Apr 16 2007, 15:15) *
Však já od Venus Versus Virus čekám jen zábavu a akci, na hlubokomyslný příběhy teď nemám v poslední době chuť. smile.gif

Tomu verím, mne to asi náladovo nevyšlo.

Teraz som si pozrel prvý diel Seirei no Moribito. Vyzerá to pekne a celkom detajlne, len animácia je niekedy trošku divná, nedoladená. Inak sa to zatiaľ dá označiť za klasický stredoveký príbeh o nešvároch cisárskej rodiny, o yojimbovi a princovi a ich úteku pred assasinmi. A pod všetkým sa skrýva magický vyšší zmysel, ktorý čaká na svoje odhalenie. Nič prekvapujúce. + Tiež tu zrejme platí trend - aký temperament, také poprsie. smile.gif
Zatiaľ to označím za mierny nadpriemer, režisér je asi nováčik, ale možno to časom nejak príjemne prekvapí (nepoznám predlohu). Asi sa tam v budúcnosti objavia zaujímavé postavy, ktoré ukrývajú toho viac, než sa na prvý pohľad zdá. Mám ten pocit, že to bude príjemné sledovanie, mám rád fantasticko-stredoveké príbehy. + Má to pekný OP a ED.

+Quote Post
Idaho
příspěvek 17.4 2007 - 00:14
Příspěvek: #83

Asijské božstvo

CITACE(Derelict @ Apr 16 2007, 16:21) *
Má to pekný OP a ED.

Tak sem s nima smile.gif

+Quote Post
finrandil
příspěvek 17.4 2007 - 01:57
Příspěvek: #84

aka Derelict

CITACE(Idaho @ Apr 16 2007, 23:14) *
Tak sem s nima smile.gif

Idú za sebou. OP je od L'Arc~en~Ciel - Shine a ED je Tainaka Sachi - Itoshii Hito e

Single výjdu niekedy v lete.

+Quote Post
Idaho
příspěvek 19.4 2007 - 19:53
Příspěvek: #85

Asijské božstvo

ED Tainaki Sachi... Ta dělala OP k Fate/Stay Night, pokud se nemýlím.
----------
Každopádně, po dlouhém čekání vyšel dneska KONEČNĚ Hellsing OVA III; sosnout včetně titulků se dá na Demonoidu.

+Quote Post
Idaho
příspěvek 20.4 2007 - 00:24
Příspěvek: #86

Asijské božstvo

Tak jsem okamžitě Hellsinga zkouknul a musím bohužel konstatovat, že mě čeká další úmorné čekání dalších půl roku na 4 díl. crybaby.gif
TO BYL ALE NÁSER
alucard.gif

+Quote Post
finrandil
příspěvek 20.4 2007 - 01:31
Příspěvek: #87

aka Derelict

CITACE(Idaho @ Apr 19 2007, 23:24) *
Tak jsem okamžitě Hellsinga zkouknul a musím bohužel konstatovat, že mě čeká další úmorné čekání dalších půl roku na 4 díl. crybaby.gif
TO BYL ALE NÁSER
alucard.gif

Hmm, tak si zatiaľ prečítaj mangu. wink.gif

+Quote Post
Idaho
příspěvek 20.4 2007 - 11:46
Příspěvek: #88

Asijské božstvo

Keby vyšel Hellsing v papírové podobě, neváhal bych. Čtení komiksu na PC ztrácí své kouzlo. Četl jsem tak Chrno Crusade a stačilo.
Docela mě mrzí, že samotný TV seriál se mi moc nelíbil a já se tak OVA vyhýbal. Na druhou stranu, jsem nemusel čekat tak dlouho na 3 díl, jen asi 4 měsíce smile.gif
-
Shinseni spolu s GNU vydali poslední díl Venus Versus Virus, tak to konečně dokoukám. Na řadě je Innocent Venus. Snad mi tohle sci-fi spraví náladu po Ergo Proxy.

+Quote Post
tomoko
příspěvek 2.5 2007 - 22:59
Příspěvek: #89

Asijský fanda
**

Registrace: 29.1 2007
Číslo: 528
Poděkováno: 2

no to teda uplne suhlasim ze to je nanic citat mangu na pc....povodne mam omnoho radsej mangu lenze na pc to hrozne kazi oci a nemam trpezlivost aby som si to tlacila okrem ienho by to slo dost do penazi takze som nakoniec skoncila ako vasniva anime divacka..aj ked teda na mangu nedam dopustit .... ale je aj pravda ez sa tazsie zhana prelozena ako take anime hm ...ale ked sa mi che tak zozenem hh a aj precitam ...

+Quote Post
finrandil
příspěvek 17.5 2007 - 03:19
Příspěvek: #90

aka Derelict

Ako ďalej sledujem Seirei no Moribito, každým dielom je to lepšie a lepšie. Viac by som to prirovnal k typu anime, ako je Juuni Kokki, teda žiadne nezmyselné úlety, ani hystérie (v anime typické) sa nekonajú, čo je len dobre. Určite jeden z najlepších seriálov v tomto roku.

A obzvlášť dobre sú spravené súboje.

+Quote Post
tomoko
příspěvek 30.5 2007 - 23:16
Příspěvek: #91

Asijský fanda
**

Registrace: 29.1 2007
Číslo: 528
Poděkováno: 2

kedze to sledujem zarovno s tebou musim potvrdit ze ot je ozja kvalitne a celkom netypicky extremne neemocionalne prehnane anime to si uplne vystihol a zensku yojimbo som este v nijakom anime nezazila rolleyes.gif

+Quote Post
finrandil
příspěvek 31.5 2007 - 00:36
Příspěvek: #92

aka Derelict

Tak, tak... Tiež sa mi páči zmysel pre detajl, čomu sa ani nedá čudovať, keďže je to adaptácia románu (ktorý by som rád prečítal).
U anime sa mi často stáva, že keď niečo začnem sledovať a je to v takej skoro ideálnej forme, potom to časom začne uberať na kvalite, alebo sa objavujú nezmysly... Tak dúfam, že toto bude výnimka.

+Quote Post
mi0
příspěvek 1.8 2008 - 09:48
Příspěvek: #93

Asijský guru

Skupina: Banned
Registrace: 13.4 2006
Číslo: 293
Poděkováno: 75

Do anime sekcie dlho nikto neprispel, tak to musím napraviť..
Včera som dopozeral Kino no Tabi a bolo veľmi zvláštne anime. Kategória Animovaný / Dobrodružný / Drama / Psychologický celkom dobre vystihuje, o čom to asi je. Ako to mnohý v komentároch naznačili, je to taká moderná Japonská adaptácia Malého princa od Antoine de Saint-Exupéryho. Odporúčam celkom...

+Quote Post
finrandil
příspěvek 4.8 2008 - 16:06
Příspěvek: #94

aka Derelict

Kino no Tabi by som označil za takú pohodovku vhodnú pred spaním, ale nikam sa s tým netreba ponáhľať a radšej si to nechať uležať v hlave. To ja som to už nechal v polovici na dlžšiu dobu zapadnúť prachom, ale mal by som to chytiť a konečne dopozerať.

+Quote Post
mi0
příspěvek 22.8 2008 - 18:46
Příspěvek: #95

Asijský guru

Práve mi skončila posledná časť Guardian of the Sacred Spirit (Seirei no Moribito) a keďže tam vidím hodnotenie len od Idaha, tak to tu spomeniem a možno si to pozriete smile.gif Pekné anime, prvé časti akčné, posledné časti nadupané (a ako vždy dojemné), dobrá hudba... niet čo vytknúť.

EDIT: Aha, teraz som si všimol, že o pár príspevkov vyššie to tu spomínajú wink.gif

+Quote Post
Pirkaf
příspěvek 11.10 2008 - 11:02
Příspěvek: #96

Guests

CITACE(mi0 @ Aug 22 2008, 17:46) *
Práve mi skončila posledná časť Guardian of the Sacred Spirit (Seirei no Moribito) a keďže tam vidím hodnotenie len od Idaha, tak to tu spomeniem a možno si to pozriete smile.gif Pekné anime, prvé časti akčné, posledné časti nadupané (a ako vždy dojemné), dobrá hudba... niet čo vytknúť.

EDIT: Aha, teraz som si všimol, že o pár príspevkov vyššie to tu spomínajú wink.gif

Jo, Seirei no Moribito je super. Navíc je to podle první knížky ze série, takže bude doufám brzo pokračování.. happy.gif

+Quote Post
finrandil
příspěvek 11.10 2008 - 11:14
Příspěvek: #97

aka Derelict

CITACE(Pirkaf @ Oct 11 2008, 10:02) *
Jo, Seirei no Moribito je super. Navíc je to podle první knížky ze série, takže bude doufám brzo pokračování.. happy.gif

Na to by seriál musel zožať úspech ako Ghost in the Shell séria, čo sa samozrejme nestalo. Takže neviem, či je pre nich finančne výhodné v tom pokračovať. Ale knihy sa prekladajú do angličtiny. Prvá vyšla, druhá vyjde onedlho. wink.gif

+Quote Post
finrandil
příspěvek 21.4 2009 - 21:19
Příspěvek: #98

aka Derelict

Trošku tu spravím reklamu jednému čerstvému ongoingu. smile.gif

Souten kouro 蒼天航路

Ide vlastne o ďalšie pojatie príbehu Troch kráľovstiev, ktoré sa ale sústredí okolo postavy geniálneho stratéga, Cao Cao, a nezobrazuje ho tradične ako najväčšieho zloducha.
Za predlohu si to vzalo mangu rovnakého mena, ktorú vytvorila Kórejčanka Hagin Yi a pracovala na nej až do svojej smrti (1998), po čom v nej pokračoval istý King Gonta. Manga vychádzala v rokoch 1994-2005 a v roku 1998 dostala prestížne ocenenie vydavateľstva Kodanša.
Ale späť k anime, produkuje ho štúdio Madhouse, čo je synonymum kvalitnej animácie. Krvou sa tu nešetrí, ale brutalitu si to vynahrádza pútavým a logickým dejom. Postavy sú dobre nahovorené a pekne nakreslené, zaujme aj hudba. Opening je metalový a ending skôr taký rock ladený do indie. Soundtrack sam mi tiež páči. A ešte taká pikoška, v štvrtom dieli by sa mal exkluzívne vyskytnúť hlas Johna Woo, ktorý ho tento mesiac prišiel nahrať do štúdia. smile.gif

Tož ak máte radi historické boje, stratégiu, hrdinov, konfuciánske citáty a veľa krvi, tak toto anime by mohlo byť zrovna pre vás. smile.gif

Zatiaľ bol otitulkovaný len prvý diel, ale verím, že čoskoro sa pohrnú ďalšie.
Odkaz na torrent nájdete na tejto stránke: http://www.animanda.net/status.php

+Quote Post
mi0
příspěvek 10.12 2009 - 15:54
Příspěvek: #99

Asijský guru

Nedávno som náhodou narazil na jedno "anime" (pochádza z USA, takže čistokrvné anime to nieje), ktoré, hoc je pre deti a mládež - je celkom zábavné a dá sa na to pozerať (hlavne keď sa vrátie večer z práce a nemáte silu na nič zložitejšie): Avatar: The last airbender. Prirovnal by som to k Narutovi. Tiež tu je hlavná postava "mladý fracek", ktorý v tom najväčšom nebezpečenstve uvoľní skrytú silu... celé je to ladené v humornom štýle a ako som už povedal, taká pohodovka. Možno sa niekomu zapáči wink.gif

+Quote Post

5 stránky(nek): V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
2 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (2 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 18.1 2020 - 17:26