IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

5 stránky(nek): V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Anime - všeobecně, Co jste zrovna viděli, nebo vás zaujmulo, chtěli byste vědět....
Idaho
příspěvek 16.5 2006 - 23:51
Příspěvek: #1

Asijské božstvo

Skupina: Members
Registrace: 4.9 2005
Číslo: 111
Poděkováno: 47

Jak asi víte jsem fanda do OST a před nedávnem se mi dostala do rukou celá série Bakuretsu Tenshi a já doslova propadl vynikajícím soundtracku. Hledal jsem další anime do kterých dělal hudbu Masahara Nishida a narazil na anime City Hunter (AniDB).
Nejdříve jsem se zalekl délky 152 dílů, ale nakonec jsem se k tomu odhodlal a začal stahovat celý seriál, který je na torrentu. Celých 37 GB. Zatím jsem zhlédl jen prvních 15 dílů a musím říct, že je to ohromná sranda.
Tedy, hlavní hrdina, Ryo Saeba, má vynikající mušku, uši jako rys a umí to i s pěstmi. Miluje krásné ženy, ale s nimi to umí asi jako naši hokejisti s Američany smile.gif, takže propadák a dává jím to najevo tím hodně perverzním způsobem a komentuje to hláškou mokkori, která zahrnuje úplně všechno. Když si ho chce někdo najmout musí mu napsat zprávu v Shinjuku na tabuli s poznámkou "XYZ" a jeho parťák se o to postará.
Nahrál jsem jeden díl na Megaupload, pokud byste se chtěli jen tak podívat co to je, tak to zkuste, nebudete litovat. V tomhle díle je Ryo přinucen dělat tělesného strážce dceři šéfa Yakuzy. Dcerka je školní delikventka, takže Ryo má o zábavu postaráno. Bohužel v tomhle díle není moc mokkori. smile.gif

http://www.megaupload.com/?d=AOAD4H3D

Zde je definice slova mokkori.

Go to the top of the page

+Quote Post
Rick Deckard
příspěvek 17.5 2006 - 07:46
Příspěvek: #2

Asijský mistr

Registrace: 25.9 2005
Číslo: 123
Poděkováno: 3

Neexistuje náhodou podle toho anime i hraný film s Jackie Chanem?

--------------------

"History isnt writen by you who are afraid to move forward."
-Hideo Kojima

+Quote Post
Idaho
příspěvek 17.5 2006 - 08:21
Příspěvek: #3

Asijské božstvo

Máš pravdu, i když podle komentů na CSFD si Jackie vypůjčil jen název animačky a jména postav. Ty parodie na počítačové hry, nevím, nevím...
http://www.csfd.cz/film.php?11372

+Quote Post
Mipix
příspěvek 21.5 2006 - 00:14
Příspěvek: #4

Asijský guru

Registrace: 13.7 2005
Číslo: 14
Poděkováno: 4

Na anime City huntera mam dobre reference, rad bych se na nej na celeho jednou take podival, az se objevi nejake slusne verze, zatim jsem nasel jen nejake fujky hardsuby. Ta Chanovka je "volne" podle anime, Jackie ji delal specialne pro Japonce a ja ji radim mezi ty nejnabusenejsi Chanovky za plnych pet hvezdicek. Spickove choreo, vyborne napady, armada skvelych hercu a nejvic humoru, co jsem kdy v Chanovce videl. Komentar na CSFD od identity Gimli u me budi jen soucit s dotycnym a prekvapuje me, ze film ma tak male hodnoceni.

Prave jsem dokoukal Only yesterday, predposledni film, ktery jsem od studia Ghibli nevidel. Pouze me utvrdil v nazoru, ze u Ghibli se neda slapnout vedle a co film, to perla. Docela je mi lito, ze ted nova anime z posledni doby, co se mi dostala pod ruku, se uz jen tupe omezuji na hektolitry kve, vrazdici skolacky a to vetsinou ukonceno navezenim kolecka radobyintelektualniho hnoje, ktere ma maskovat bezradnost autora, jak serii zakoncit. Zaplatpanbuh, ze je porad na co koukat z dob 80 let.

+Quote Post
Sysel_CZ
příspěvek 21.5 2006 - 00:47
Příspěvek: #5

Král asijských bohů

Registrace: 6.8 2005
Číslo: 77
Poděkováno: 39

Mne od Ghibli nesedlo Pom Poko - videl jsem to 2x (jednou v kine) a pokazdy mi to prislo divny sad.gif

--------------------
I když už nejsem ve světě skoro patrný, stále ještě trošku žiju :)

+Quote Post
Mipix
příspěvek 21.5 2006 - 00:53
Příspěvek: #6

Asijský guru

(Sysel_CZ @ May 20 2006, 11:47 PM) *

Mne od Ghibli nesedlo Pom Poko - videl jsem to 2x (jednou v kine) a pokazdy mi to prislo divny sad.gif

Ne že by se mně to vyloženě nelíbilo, ale je to nejslabší Ghibli. Asi je to tím, že to je jen o zvířatech.

+Quote Post
Idaho
příspěvek 21.5 2006 - 08:27
Příspěvek: #7

Asijské božstvo

Ten film s Jackiem si tedy rozhodne sezenu. Doufam, ze tam bude aspon trochu mokkori.

+Quote Post
Mipix
příspěvek 21.5 2006 - 11:08
Příspěvek: #8

Asijský guru

(Idaho @ May 21 2006, 07:27 AM) *

Ten film s Jackiem si tedy rozhodne sezenu. Doufam, ze tam bude aspon trochu mokkori.

Tam je mokkori všude, o to neměj strach wink.gif

+Quote Post
Mipix
příspěvek 21.5 2006 - 15:33
Příspěvek: #9

Asijský guru

Dokončil jsem konečně komplet studio Ghibli a shlédl poslední film, co jsem od něj neviděl, Howl´s moving castle. Pokud jsem říkal, že u Ghibli nelze šlápnout vedle, tak tenhle film je vyjímka. Byl jsem dost překvapený a vyloženě zklamaný. Miyazakimu se vůbec, ale vůbec nedaří proniknout do nitra postav, chovají se neživě a tak nějak divně. Příběh působí nekonzistentním dojmem, něco se nakousne, přeskočí k něčemu jinému, nikde žádný cíl a když to spojím s těma postavama, začal jsem se dost nudit. Zkrátka jsem měl pocit, že to vůbec není japonské anime a Ghibli. Nějaké záblesky tam samozřejmě byly, ale rychle mizeli. Jestli to bylo slabou předlohou... Naopak musím pochválit tradičně dobrou animaci a především, že tam není tak okatě vidět ta hnusná 3D grafika, která teď leze z každého nového anime a u mě vyloženě vraždí atmosféru anime. Celkově bych to viděl na horší průměr 2-3/5, ne vyloženě špatný, ale nemám žádný důvod to chtít znova vidět.

Zajímal by mě něčí další názor, na ČSFD se většina lidi omezují jen na popis děje, opis PR článků, maximálně na srovnávání se Spirited away.

+Quote Post
Idaho
příspěvek 21.5 2006 - 16:50
Příspěvek: #10

Asijské božstvo

jj, přesně můj názor. Tak krásně animovanou nudu jsem již dlouho neviděl a doufám že ani neuvidím. Od mistra Miyazakiho velké zklamaní. V zásadě se ani nic nedozvíte o co tam celou dobu pořádně jde. Jako by příběh vytržený z kontextu něčeho mnohem většího.

+Quote Post
Mipix
příspěvek 21.5 2006 - 18:24
Příspěvek: #11

Asijský guru

Love Hina
Za dvě noci jsem stihl zkouknout báječný 25. dílný seriál Love Hina. Mix komedie a romantiky o dvacetiletém studentíkovi-ňoumovi, co dal jako malý slib nějaké kamarádce, že se znovu sejdou na univerzitě. Problém je, že pořád nemůže udělat ty zkoušky, během učení začne dělat správce na divčí ubytovně, kde se samozřejmě zamiluje a možná, že ta dotyčná je i ta dívka z minulosti. Řekl jsem to hodně zjednodušeně, každopádně je to jeden z nejlepších seriálů tohohle žánru, najdete v něm všechno klasické, co v tomhle typu čekáte - holka ňoumu furt mlátí, i když ho má vlastně ráda, on se vždycky nechtěně dostane do nějakého problému (šáhne holce na prsa wink.gif ), pak tu máme další holky, horké prameny a v nich ty holky, prostě sranda. Ale zase je to seriál ze staré školy, drží si slušnost, vysokou dávku romantiky a nenajdete v něm nějaké vulgarity, ani stehýnka, ani prsíčka a vrcholem je opravdu jen občasné špatné sáhnutí někam, kam se nemělo wink.gif Moc se mně po všech stránkách líbil, neváham s 5/5. Sehnat ho není problém, české titulky také jsou.

+Quote Post
Mipix
příspěvek 23.5 2006 - 19:16
Příspěvek: #12

Asijský guru

Kakurenbo alias Hra na schovávanou
Krátký, lehce přes dvacet minut dlouhý duchařský filmeček se zajímavou pointou. Je tam hodně vidět práce na počítači, ale vzhledem k tomu, že tu jde hodně o nasvícení temných a tajemných lokací, to je docela k dobru. Filmeček je o tom, jak skupinka dětí začne hrát hru na schovku a říká se, že všechny děti co jí hráli, pak zmizí. Mně se to líbilo, 4/5, jde tam hlavně o tu závěrečnou pointu a délka filmu budující atmosféru tajemna je akorát. Jen mně přišel dost zdlouhavý ten úvodní záběr, když kamera sjíždí z vrcholků města dolů, byť během toho někdo mluví. Ofiko stránky, kde je i trailer, pokud chcete víc, hledejte u A-L a cz titulky k tomu také jsou.

+Quote Post
Mipix
příspěvek 25.5 2006 - 17:12
Příspěvek: #13

Asijský guru

Ranma movie 1+2
Dva zhruba hodinové Ranma filmy nijak nevybočující ze seriálového standardu. Pokaždé jde o to samé, o únos Akane, Ranmovi snoubenky, kterou si chce vzít nějaký princ. Ranma a celá ta seriálová banda se za ní vydávají a to je k ději asi tak vše. Nijak extra jsem se nebavil, byly to spíš takové prodloužené epizody ala první sezóny seriálu, kdy byl ještě celkem zábavný. A asi nemá smysl sledovat filmy, pokud neznáte seriál, protože se na vás vyvalí hromada postav a nemáte tušení, jak to je s jejich provázaností, proč se proměňují ve zvířata atd. 2/5.

+Quote Post
Idaho
příspěvek 25.5 2006 - 21:57
Příspěvek: #14

Asijské božstvo

mozna to je presne duvod proc jsou chronologicky razene asi po 4 serii
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=193

+Quote Post
Mipix
příspěvek 25.5 2006 - 22:51
Příspěvek: #15

Asijský guru

Ghost in the shell
Kultovní scifárna za 5/5, viděl jsem to teď po třetí a pořád to má co říct. Tu ruční kresbu a bladerunnerovskou atmosféru žeru a docela jsem rád, že film pro mě nekončí otázkou "A o čem to vlastně sakra bylo?".

+Quote Post
Mipix
příspěvek 26.5 2006 - 22:18
Příspěvek: #16

Asijský guru

Rozkoukal jsem Monster, nadějné vážné anime ze "současnosti", zatím jsem u pár dílů a dost se mi to libí, člověk si rád oddychne od komedie, ale s hrůzou jsem zjistil, že to má cca 70 dílů. Viděl jste to někdo, jaká je kvalita, udrží si to sledovanost?

Druhý dotaz, Ranma OAVéčka, je tam nějaká story, nebo klasicky epizodní díly?

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 26.5 2006 - 23:18
Příspěvek: #17

Král asijských bohů

Registrace: 14.3 2006
Číslo: 274
Poděkováno: 318

Ghost in the shell se už dlouho snažím dostat. Přijde mi dost divné, že na takovou zásadní pecku nemůžu najít pořádný živý torrent. Nevíte někdo o nějakém? Nebo o megauploadu?

--------------------

+Quote Post
Idaho
příspěvek 26.5 2006 - 23:34
Příspěvek: #18

Asijské božstvo

Ranma OVA: epizodní díly, až na jeden o tom jak jde Ranma zachraňovat Akane do jednoho lesa, vcelku průměrné, i když vzhledem k tomu, že jsem je viděl jako úplně poslední z celého seriálu, který jsem zkoukl během 14 dnů, nejsem si jistý jak jsem objektivní.

Ghost in the shell: že by nebyly na takovouhle kultovní pecku žádné živé torrenty? smile.gif

+Quote Post
Mipix
příspěvek 26.5 2006 - 23:51
Příspěvek: #19

Asijský guru

Když jsme u Ghosta, nedávno sestříhali první Stand alone complex do jednoho filmu a přidali k tomu nějaké nové záběry. Docela jsem na to zvědav, ten seriál se mi dost líbil a i když je z budoucnosti, má k současnosti daleko blíž, než se zdá. To intrikaření a politické problémy, prostě paráda, víc takových seriálů.

+Quote Post
Idaho
příspěvek 27.5 2006 - 15:27
Příspěvek: #20

Asijské božstvo

To snad ani nejde, ledaže by dali dohromady díly týkajicí se případu Smějícího muže.

+Quote Post

5 stránky(nek): V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
12 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (12 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 9.8 2020 - 17:30