IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

9 stránky(nek): V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Čína, Peking
Lagardere
příspěvek 11.8 2006 - 09:59
Příspěvek: #21

Správa fóra

Skupina: Admin
Registrace: 13.7 2005
Číslo: 9
Poděkováno: 511

Tak co masérka.... no v hotelu vždy večer je otevřeno masážní jakoby centrum, čínské mladé masérky chodí i po pokojích a nabízejí masáže, od masáží chodidel, celých těl až i po thajskou ...
Samozřejmě, že masérek je několik, tak si člověk může i vybrat podle vzhledu, i když u samotné masáže je to naprosto jedno... smile.gif Některé umí i trochu anglicky a některé snad i trochu čínsky...
No a jak to tak v životě bývá, když už člověk je v tom nádherném rozpoložení na posteli a ona masérka se svým výrazem v očích a svými hbitými rukami se odtkne něčeho, co dokáže měnit velikost... se pak stane to, o co asi všem chlapům jde... a stalo se... cool.gif
Myslím, že není nutné více dodávat, podrobnosti si člověk musí nechat jen pro sebe, jde přece jenom o moje vzpomínky... každopádně doporučuji.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 11.8 2006 - 10:21
Příspěvek: #22

Správa fóra

Hospoda ...mají tam taky pivo, ostatně většina vybavení čínských pivovarů pochází z Československa či Česka, pivo je vhodné na osvěžení, nicméně nedosahuje kvalit "našeho" piva. Pivo je ale levné, vycházelo na 9 korun a bylo to 0.6 litru. Zvláštností je, že světovou jedničkou na slad je Čína, a sladové granuláty se vyváží do celého světa a třeba ač je to překvapivé, takový Gambrinus je z čínského granulátu. Jste netušili co? Další zvláštností je, že i číňani pijí normálně pivo, (nečti chlastají). V restauracíhc je zvykem u každého jídla si dát skleničku (čti 0.2 litru) i pivo, což je příjemné, v mém případě to podporuje trávení. Jinak v jejich nočních tavernách si jen tak pivo nedáte, oni neznají jen tak si sednout a dát si pivo, u nich je normální si dát třeba misku nudlí a k tomu pivo a pak zase pivko, a pak něco zase na zub a pak pivko, ...
Cizinci opravdu čínané nejsou tolik zvyklí na cizince, takže se stávalo, že si nás třeba chtěli vyfotit v zakázaným městě a i na velké zdi. Betrte v potaz, že Čína má vlastní značně rozvinutou turistiku, takže pokud by se specializovala i na zahraniční propagaci tak by to už organizačně nezvládala, opravdu je čínanů mraky a když nějakej strejda z provincie Zhuang Zhou přijede na čínskou zeď a vidí tam takový hovada jako jsem mi, tak si prostě musí udělat foto... rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 11.8 2006 - 10:32
Příspěvek: #23

Správa fóra

Krasavice jedna...

Taky turistka...

Tak tady máme na autobusu upoutávčičku na novej filmeček, ...bodří vědí

Co bych dodával, rozplívejte se...

Pionýři, pionýři...

--------------------

+Quote Post
Eles
příspěvek 11.8 2006 - 11:37
Příspěvek: #24

Asijské božstvo

Skupina: Members
Registrace: 1.8 2005
Číslo: 65
Poděkováno: 25

Mmmm, to zni jako raj rolleyes.gif
Tomu rikam nadstardantni ubytovani biggrin.gif
A ty pekne fotky...no uz se tesim na dalsi a povidani...

--------------------
If anyone needs me, I'll be in the Angry Dome...

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 11.8 2006 - 13:09
Příspěvek: #25

Správa fóra

Takže jedeme dál...
Tady je myslím jasné proč jsem si to blejsknul

Tak tady je to evidentní o jakou herečku jde...

Kousek zakázaného města...

Jedna z mnoha skulptur...

Jeden z bambilionu běžných obchůdků...

--------------------

+Quote Post
Sysel_CZ
příspěvek 11.8 2006 - 19:51
Příspěvek: #26

Král asijských bohů

Registrace: 6.8 2005
Číslo: 77
Poděkováno: 39

Hmm, asi zacnu vazne sporit smile.gif Nicmene stejne me porad nejvic zajimaji prave ty rostenky, i kdyz uz jste asi vsechno rekli smile.gif

--------------------
I když už nejsem ve světě skoro patrný, stále ještě trošku žiju :)

+Quote Post
Sysel_CZ
příspěvek 12.8 2006 - 00:43
Příspěvek: #27

Král asijských bohů

Registrace: 6.8 2005
Číslo: 77
Poděkováno: 39

Staci ji aspon popsat smile.gif Trosku smile.gif

Trosicku smile.gif

--------------------
I když už nejsem ve světě skoro patrný, stále ještě trošku žiju :)

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 12.8 2006 - 00:48
Příspěvek: #28

Správa fóra

A jedeme zase dále...
Naprosto běžný autobus...

Tady není co dodat, jen americký pako si vezme na Velkou zeď kufr...

Normální sídliště pro normální číňany, jakožto náhrada za zničení Hutongu...

No co, někde udělali soudruzi chybu...

Naprosto normální křižovatka ve městě...

--------------------

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 12.8 2006 - 20:27
Příspěvek: #29

Král asijských bohů

Registrace: 14.3 2006
Číslo: 274
Poděkováno: 318

Moc hezké fotky, házej další.

--------------------

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 12.8 2006 - 23:46
Příspěvek: #30

Správa fóra

Tak jdeme teda dál, no...
Zvláštní reklama, která se vyskytovala na autobusových zastávkách...

Další z milionu reklam...

Tolik proklamovaná panda z jejich "zoo"...

Čingriš....

Všudepřítomní "lolexáři"...

--------------------

+Quote Post
tombac
příspěvek 13.8 2006 - 01:14
Příspěvek: #31

Asijské božstvo

Registrace: 23.7 2005
Číslo: 53
Poděkováno: 17

Diky za vycerpavajici info a hezky fotky, kluci smile.gif Mno, pred rokem jsem zatouzil po Soulu. Ze by ted Peking... rolleyes.gif Minimalne kvuli tem fesnym maserkam smile.gif

--------------------

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 13.8 2006 - 12:56
Příspěvek: #32

Správa fóra

no tak ještě pár fotek mohu uvolnit...
Zase slečny...

Prozměnu zase jiná...

Částečná mapa metra...

A máme tu mauzoleum Mao Tse-tunga...

Vstup do stanice metra...

--------------------

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 13.8 2006 - 21:23
Příspěvek: #33

Správa fóra

No a poslední kolekce fotek, jiné asi až Mipix v recenzi.
Taky good...

Herna nejen pro mládež...

Njn, zase reklama...

Turistický bus...

Jedna z DVD prodejen...

--------------------

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 14.8 2006 - 00:31
Příspěvek: #34

Král asijských bohů

Registrace: 14.3 2006
Číslo: 274
Poděkováno: 318

V tom dvd shopu musí být krásný výběr, copak jste si tam odsaď odvezli?

--------------------

+Quote Post
Eles
příspěvek 14.8 2006 - 01:30
Příspěvek: #35

Asijské božstvo

Dobra varka fotek. Hele a co ty kocky na ulicich rikaly na to, ze je tak bez skrupuli fotite? Nevsimaly si toho/byly polichoceny? Nebo to bylo nenapadne zdalky se zoomem?
Ten billboard s reklamou na ty ocni kapky nebo co to je me naprosto dostal...
Cantion je taky dobry laugh.gif

--------------------

+Quote Post
Mipix
příspěvek 14.8 2006 - 07:50
Příspěvek: #36

Asijský guru

Číslo: 14
Poděkováno: 4

(pitra @ Aug 13 2006, 11:31 PM) *

V tom dvd shopu musí být krásný výběr, copak jste si tam odsaď odvezli?

Právě že tam výběr vůbec nebyl a nebylo co kupovat, všechno mainland verze nebo seriály, takže často mizerný obraz a bez titulků. Já si koupil jako suvenýr Star wars - Epizodu 3 na VCD, bohužel je nakonec anglicky a Lagardere si pořídil uncut verzi Hera, která se nedá sehnat a snad jako jediný film to bylo DVD9 s kvalitním obrazem a titulkama.

(Eles @ Aug 14 2006, 12:30 AM) *

Dobra varka fotek. Hele a co ty kocky na ulicich rikaly na to, ze je tak bez skrupuli fotite? Nevsimaly si toho/byly polichoceny? Nebo to bylo nenapadne zdalky se zoomem?
Ten billboard s reklamou na ty ocni kapky nebo co to je me naprosto dostal...
Cantion je taky dobry laugh.gif

Většina to asi věděla, myslím že už byly zvyklé, že běloši jsou z nich paf a některý se ti i smějou do objektivu, ale pár se jich taky odvrátilo, hlavně skupinka holek co nabízela nějaký pivo, ty tam Lagardere fotil x-krát a pokaždé stihly uhnout smile.gif

+Quote Post
Eles
příspěvek 14.8 2006 - 21:38
Příspěvek: #37

Asijské božstvo

No a kdy bude reportaz (psana na opratce)? Kdy? KDY? tongue.gif
Ja se nemuzu dockat...

--------------------

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 14.8 2006 - 21:45
Příspěvek: #38

Správa fóra

(Eles @ Aug 14 2006, 08:38 PM) *

Ja se nemuzu dockat...

To by mě taky zajímalo, kdy.. KDY pak to bude? cool.gif laugh.gif Se nemužu, se na jeho postřehy tšim jako bych tam nebyl tongue.gif biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Mipix
příspěvek 14.8 2006 - 22:45
Příspěvek: #39

Asijský guru

(Eles @ Aug 14 2006, 08:38 PM) *

Ja se nemuzu dockat...

Já jsem pořád nějaký zpitomělý po tom návratu do Čech a to jsem si už pustil asi 10 HK komedií se Sammo Hungem na rozveselení a každý večer vysedávám v místní číně a leju do sebe čínské švestkové víno. Zítra se do toho dám, Lagarderovi fotky už mám u sebe, dneska jsem si to asi dvě hodiny prohlížel, tak to pofrčí.

+Quote Post
Mipix
příspěvek 16.8 2006 - 21:54
Příspěvek: #40

Asijský guru

Takže už to ze sebe pomalu soukám. Některé věci možná zopakuji, protože jste se už na to ptali, ale to snad neva... Kdo by nevěděl, o co tu jde, tak tohle jsou zážitky z cesty do Pekingu, kam jsme se ze zdejšího osazenstva vydali já a Lagardere. Píšu to v první osobě, ale jsou to zároveň zážitky i Lagardera, který byl vždy někde kousek odemě. Dokumentování jsme měli rozdělené tak, že Lagardere fotil a já jsem filmoval, takže většina fotek je od něj. Udělali jsme přes tisíc fotek a natočili přes dvě hodiny filmu, tak vám z toho to nejzajímavější vyberu. A teď jdem na to!

Peking 2006, část 1

Výběr zájezdu

Coby cestovatelští zelenáči, kteří byli nejdále někde na nákupech v Německu, jsme se takticky rozhodli, že nejlepší pro nás bude jet s jednou nejmenovanou cestovkou, která se o vše postará.

Původně jsme vzhledem k našim zájmům o hongkongské filmy, chtěli vidět hlavně Hong Kong, ale cesta tam zájezd docela prodražovala, takže jsme se spokojili jenom s Pekingem, kde je také dost lokací a památek podléhající našemu zájmu. Ještě jsme zkoušeli počítat, jestli by cesta sólo nevyšla levněji a nebylo za to více muziky, ale pokud tam jedete na kratší dobu a nebo tam nemáte někde ošéfované levné ubytování pro baťůžkáře (je vůbec něco takového v Pekingu?), nikdy se v hotelech nedostanete na cenu, kterou vám dá cestovka a to nepočítám, že máte navíc v ceně vstupy, jídlo, přepravy vlastním autobusem k památkám a ještě se o vás stará průvodce. Už jsem starší a pohodlný, takže dávám přednost tomu, aby se za mě starali jiní.

Celkově zájezd vyšel na nějakých 36 tisíc se vším všudy, což je třeba pro mě docela dost, ale rozhodně jsem pak těch peněz nelitoval. Do ceny nepočítám jen nějaké drobné, co jsme utratili přímo na místě, ale to je celkem zanedbatelná částka, pokud nenakupujete na každém rohu suvenýry nebo nežijete nějak rozmařile.

A ještě na závěr dodám, že nejlíp se samozřejmě zájezd vybírá přes internet, kde máte možnost srovnání nabídek, i když spousta nabídek jsou duplicitní a přeprodávány a záhy se rychle zorientujete, která že cestovka je ta původní, která to vlastně organizuje.

Přeprava do Číny

Nejhorší je skoro nekonečná doba, kterou strávíte při cestě v letadle. Strašení, že se vám při startu vydá žaludek na procházku, že praskají uši nebo že se letadlo celou dobu strašně klepe není pravda, let připomíná pohodovou jízdu autobusem a není se čeho bát. Já jsem letěl prvně letadlem a naprostá spokojenost. Co jsem si všiml, momentálně asi všichni létají s jednou ukrajinskou společností (je holt nejlevnější) a tak se letí do Kyjeva a z něj pak dalším letadlem do Pekingu. Z Prahy do Kyjeva to jsou nějaké dvě hodiny, z Kyjeva do Pekingu pak nějakých deset hodin.

Náš super stroj na Ruzyni.

První část letu byla v pohodě, jen jsem měl tu smůlu, že jsem seděl vedle dvou českých IT pracovníků a poslouchat dvouhodinovou debatu o nějakých IT hovnech bylo skoro na mašli. Smrt IT pracovníkům!

Prťavé kyjevské letiště je peklo. Tam se zastavil čas před dvaceti lety, lautr nic tam není kromě hnusných posraných záchodů a ještě si tam nebylo ani kam sednout. Modlete se, ať tam nemusíte být dlouho.

Kyjevské peklo.

Úmorná byla druhá část cesty z Kyjeva do Pekingu. Nechtělo se mi vůbec spát a spánek, to je nejlepší činnost v letadle. Sice vám tam pouštějí filmy na LCD monitorech, na kterých není při tmavých scénách pár minut vůbec nic vidět a občas vás zabaví rozvážkou jídla a pití, ale jinak se pekelně nudíte a jste pěkně rozlámaní z neustálého sezení. Rozhodně doporučuji si vzít sebou velkou flašku pití, protože jsem měl pořád žízeň a Ukrajinci to s rozdáváním pití nepřeháněli.

Uvnitř letadla.

Perlička z letu je, že ke koukání na filmy vám rozdají sluchátka, já si je potom položil na sedačku a šel se protáhnout po letadle. Když jsme se vrátil, tak už byly pryč a sousedi o ničem nevěděli:-) Nikdo je po mě zpátky samozřejmě nechtěl, ale stejně by mě zajímalo, kterému zoufalcovi se tak moc hodili, zvlášť když je kvůli jiným konektorům stejně nemůžete použít třeba k walkmanovi.

Nový poznatek při přistání byl, že se tleská pilotovi za dobrý výkon a že jsme dobře doletěli. Ovšem pozor! Pokud letadlo cestou spadne nebo se rozmázne o letištní dráhu, tak se netleská!

Ukrajinští piloti žvatlají tak děsně anglicky, že když něco říkali, tak jsem jim nerozuměl ani slovo a jediné co jsem chytil bylo nějaké „Kamaňdér“.

+Quote Post

9 stránky(nek): V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (1 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 25.5 2019 - 22:29