IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

3 stránky(nek): V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Kam sa vybrať, aneb Kórea, Japonsko, Cina...
May
příspěvek 1.7 2008 - 21:42
Příspěvek: #21

Moderator

Skupina: Members
Registrace: 19.7 2005
Číslo: 44
Poděkováno: 15

No vlastne ani nehodi (:

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 1.7 2008 - 21:54
Příspěvek: #22

Král asijských bohů

Registrace: 14.3 2006
Číslo: 274
Poděkováno: 318

Za mě teda asi Japonsko, konkrétně Tokyo. Tokyo je úžasný město. V Japonsku ti navíc ve většine restaurací, i malých, dají anglické menu.

Jeďte prostě na delší dobu, když už podníkáte takovou cestu, tak se tam trochu zdržte.

--------------------

+Quote Post
mi0
příspěvek 1.7 2008 - 22:03
Příspěvek: #23

Asijský guru

Skupina: Banned
Registrace: 13.4 2006
Číslo: 293
Poděkováno: 75

Vojta: No my by sme aj radi ostali dlhšie, ale to vieš, nie každý má toľko voľnej dovolenky v práci. Hoci tých 12 dní je tiež len informačné číslo..
May: Tak možno to porekadlo o prste a ruke.. ale to mi tam nejak nesedí happy.gif Tak či onak, nevrav niečo, čo by si mohla neskôr ľutovať. devil2.gif

+Quote Post
May
příspěvek 1.7 2008 - 22:28
Příspěvek: #24

Moderator

CITACE(mi0 @ Jul 1 2008, 21:03) *
Vojta: No my by sme aj radi ostali dlhšie, ale to vieš, nie každý má toľko voľnej dovolenky v práci. Hoci tých 12 dní je tiež len informačné číslo..
May: Tak možno to porekadlo o prste a ruke.. ale to mi tam nejak nesedí happy.gif Tak či onak, nevrav niečo, čo by si mohla neskôr ľutovať. devil2.gif

Myslim, ze bych ti v koreji dokazala utyct, kdybych chtela ~

--------------------

+Quote Post
tombac
příspěvek 1.7 2008 - 23:04
Příspěvek: #25

Asijské božstvo

Registrace: 23.7 2005
Číslo: 53
Poděkováno: 17

mi0: Zavidim ti tvoje problemy. Ty jo, az mam chut vybrat pulku stavebniho sporeni a uspisit to... smile.gif Ano, vylet do Soulu, to je moje priorita. Bud do konce pristiho leta, anebo nikdy. rolleyes.gif Je mi uplne fuk, ze je tamni spolecnost amerikanizovana, je mi fuk, ze obcas se budu desit, co to plave v te misce, kterou prede mnou polozili v restauraci... Vlastne nevidim zadne proti, proc bych tam nemel konecne jet a videt na vlastni oci (ochutnat na vlastni jazyk smile.gif) vse, co v korejskych filmech tak obdivuji a o cem rad ctu. Bude to jen o penezich, o vuli usetrit (co nevydelam, to nemam a utracim to snadno, ale uz mam v planu skrty ve zbytecnych vydajich), coz se mi zatim tri roky nedarilo, ale konecne to chci behem roku zlomit...

Japonsko me moc netankuje, takze no. 2 je pro me Thajsko, ktere je mi po Koreji nejblizsi. Do Pattaye bych samozrejme take zabrousil, protoze v thajskych filmech thajske holky hodne obdivuji a libi se mi, jak se tam chovaji k chlapum. smile.gif No, a potom je u me Cina (predevsim Peking) a Hong Kong. Jen by me tam asi desili zajemci o poulicni studium anglictiny, jelikoz do te doby plynne hovorit anglicky urcite nebudu...

--------------------

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 1.7 2008 - 23:22
Příspěvek: #26

Král asijských bohů

Tombac: no to jsem zvědavej, kdy konečně vyrazíš. Tohle tu píšeš už několikátý rok po sobě. smile.gif A ze stavebního spoření bych si na dovolenou rozhodně nevybíral.

--------------------

+Quote Post
tombac
příspěvek 1.7 2008 - 23:55
Příspěvek: #27

Asijské božstvo

Registrace: 23.7 2005
Číslo: 53
Poděkováno: 17

CITACE(Vojta Pitra @ Jul 1 2008, 22:22) *
Tombac: no to jsem zvědavej, kdy konečně vyrazíš. Tohle tu píšeš už několikátý rok po sobě. smile.gif A ze stavebního spoření bych si na dovolenou rozhodně nevybíral.

Vsak ja vim. smile.gif Ale to jsem de facto snilkovsky placal. Ted kdyz mam slusnou praci a jsem schopen dat 10 tisic mesicne stranou, aniz bych musel byt o chlebu a vode, prestoze nemam nejmensi povinne vydaje, bych mel byt konecne schopen usetrit. Nejdrive mam sice urcite pohledavky a pak teprve muzu jit na to, ale jsem presvedcen, ze pristi leto nebude problem. Zatim to odhodlani mam.

A na stavebni sporeni samozrejme sahat nebudu. S temi mam jediny plan.

--------------------

+Quote Post
Eles
příspěvek 2.7 2008 - 00:34
Příspěvek: #28

Asijské božstvo

Registrace: 1.8 2005
Číslo: 65
Poděkováno: 25

Ja se chystám jet v srpnu původně s uplně stejnym dilematem smile.gif Ty letenky ve studentagency jsou fakt supr levný, ale až od září, takže bohužel nic pro mě. Po týdnech zvažování pro a proti ale rozhodne náhoda. Dávám nakonec asi přednost Thajsku, v pozadí Koreji. Plán se totiž nakonec změnil v hru na náhodu. Pojedem do Německa (asi Berlin) a dáme něco zajímavého ze super last minute zájezdů nebo letenek. Jelikož vízum do Thajska je jednoduché k získání a nechtěj předem ukazovat rezervovanou zpáteční letenku nebo se dá dokonce zařídit na místě, bude to nejspíš tahle země. Čína je bohužel v tomhle hloupá a tak ji svojí milostivou návštěvou nepoctim, Japonsko mě neláká a zbývá tedy ještě případná Korea. Taky je ale možný, že nás osloví něco úplně jinýho a octnem se třeba v Kanadě.

Od Thajska si slibuju některý netradiční zážitky rolleyes.gif , možnost cestovat na půjčený motorce a případně nějaké to moře, když už je léto (a žahnutí od čtyřhranky například).

--------------------
If anyone needs me, I'll be in the Angry Dome...

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 2.7 2008 - 09:34
Příspěvek: #29

Král asijských bohů

No teda zpáteční do Soulu (z Vídně) za 12.000 i s poplatky, to je fakt bomba.

--------------------

+Quote Post
May
příspěvek 2.7 2008 - 10:35
Příspěvek: #30

Moderator

...Kdyz je vam jedno, s jakou spolecnosti letite, pak se letenka da sehnat i levneji.

--------------------

+Quote Post
mi0
příspěvek 2.7 2008 - 10:50
Příspěvek: #31

Asijský guru

No mne je jedno, čo to bude za spoločnosť. Pokiaľ bude u nej cesta stáť 1/2 ako pri druhej a nebude sa volať "Jihád and son", tak zoberem čokoľvek...

...btw: Po dnešnej krátkej diskusii to vyzerá, že nakoniec pôjdeme pozrieť do Thajska smile1.gif

+Quote Post
May
příspěvek 2.7 2008 - 10:58
Příspěvek: #32

Moderator

Vzhledem k tomu, ze jeste vcera byla na vyber jen Cina, Japonsko a Korea, je Thajsko prima volba smile.gif
Ackoliv jste trochu neuvazili, ze tam ted bude malinko horko ~ Do thajska se lita kolem vanoc, kdy je tam teplota nejnizsi za cely rok, ted to bude peklo. Nejteplejsi doba je tam sice unor/brezen, ale vzhledem k tomu, ze rozumne je tam jen az v prosinci, ...to bude peklo. A jestli jsi nikdy nebyl v nejake vychodni zemi, vubec si nedokazes to peklo predstavit. To vlhko tam te skoro rozpousti a to nemusi rucicka na teplomeru vystoupnout na vic jak nejakych 28°.
Na flakani se u more to jde (i kdyz neni nic strasnejsiho nez vazne horky more), ale pokud by jste chteli cestovat...

--------------------

+Quote Post
mi0
příspěvek 2.7 2008 - 11:09
Příspěvek: #33

Asijský guru

Vidíš, dobrá pripomienka... tento fakt (teploty/vlhko) budem musieť predniesť ostatným.

+Quote Post
May
příspěvek 2.7 2008 - 11:18
Příspěvek: #34

Moderator

v Srpnu je horko vsude. V koreji, jak jsem rikala, se teplomer nad tech 28 stupnu nevysplha, ale diky tomu vlhku mas pocit, ze musi byt aspon 40. My se zachranovali v kazdem kramku nebo jsme chodili do metra. Klimatizace je uplne vsude, jen... venku se neda prezit, nastesti je Soul zalitej ve smogu a tak je tam jen horko a nepali tam slunce (to ma silu jen kratce po desti, kdy je smog docasne splachnutej).

Ale co se Thajska tyce... zemi, kde by bylo vic horko jste si vybrat uz nemohli (:
V ramci toho zapadu/jihozapadu. Na takovy Indonesii to podle me uz nebude o moc horsi.

Jak je v Japonsku netusim, ale rekla bych ze tam je (a melo by byt) podobne jako v Koreji. Cili neco jako u nas. Celorok. Ctyri rocni obdobi, v lete horko jen kvuli vlhkosti.

--------------------

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 2.7 2008 - 19:12
Příspěvek: #35

Správa fóra

Skupina: Admin
Registrace: 13.7 2005
Číslo: 9
Poděkováno: 511

thajsko jedině od listopadu do dubna, je tam jinak hrozný horko cca 40 ve stínu a období deštů takže to radši ne. A pokud tam někdo z váš syčáků pojede, dejte hoši vědět, klidně se připojim. Škoda že letos mě nic nenapadá kam jet a není ani s kým.

--------------------

+Quote Post
May
příspěvek 2.7 2008 - 19:38
Příspěvek: #36

Moderator

Pojedte vsichni do Koreje! afro.gif

--------------------

+Quote Post
mi0
příspěvek 2.7 2008 - 22:07
Příspěvek: #37

Asijský guru

Lagardere: Mno... neviem, neviem, či nejak výrazne záleží, kedy sa tam človek vyberie. Teploty sú vždy cca rovnaké po celý rok (viď. napr. tento link). Jediné, čo sa mení je množstvo zrážok a na prelome roka je toho dažďa naozaj menej... Ja teda osobne skúsim zakročiť proti tejto myšlienke, nakoľko ja mám zrovna radšej zimu ako teplo (leto vyslovene neznášam)...

...ale... každým dňom nadobúdam pocit, že sa na to nakoniec všetci vykašlú a ja pôjdem s jedným z nich na nejakú okružnú cestu po Číne s cestovkou angry.gif

+Quote Post
May
příspěvek 2.7 2008 - 22:18
Příspěvek: #38

Moderator

Mel bys verit, jinak budes zatracene litovat. Ty teploty tam jsou nicivy. Je to stejny jako jet do Egypta v srpnu nebo o vanocich. Ja tam pres Vanoce byla reknu ti, ze vedro tam fakticky bylo, natoz pak jak tam musi byt v nejteplejsim mesici v roce. A to mluvim o Egyptu, kterej je podstatne dal od rovniku a neni tam absolutne zadna vlhkost, ktera (asi si to nedokazes predstavit) je to nejprisernejsi, co te ve vychodnich zemich muze potkat. LEJE z tebe pot, mas uplne mokre obleceni, nemuzes dychat, protoze koncentrace vody ve vzduchu je pomalu hmatatelna, navic ten MOKRY a HORKY vzduch je samozrejme daleko intenzivnejsi a neprijemnejsi a vsudypritomny.

Tehdy jak byla ta Tsunami, nebylo to kolem vanoc? Na Novy rok, nebo tak nejak. To je totiz nejoptimalnejsi doba pro vylet do Thajska. Vsechny celebrity tam jezdej v tuhle dobu, protoze v tuhle dobu tam JE vedre, ale snesitelne. Mel bys dat na rady nekoho, kdo tam byl (coz nejsem ja, ale mne muzes verit taky (: )

--------------------

+Quote Post
Eles
příspěvek 3.7 2008 - 09:59
Příspěvek: #39

Asijské božstvo

Registrace: 1.8 2005
Číslo: 65
Poděkováno: 25

CITACE(May @ Jul 2 2008, 21:18) *
...Vsechny celebrity tam jezdej v tuhle dobu, protoze v tuhle dobu tam JE vedre, ale snesitelne.....

Nerad něco vytrhuju z kontextu, ale tohle musim, protože to je unikátní zdůvodnění biggrin.gif

--------------------
If anyone needs me, I'll be in the Angry Dome...

+Quote Post
May
příspěvek 3.7 2008 - 11:15
Příspěvek: #40

Moderator

CITACE(Eles @ Jul 3 2008, 08:59) *
Nerad něco vytrhuju z kontextu, ale tohle musim, protože to je unikátní zdůvodnění biggrin.gif

To NENI zduvodneni! To jen jako abych podtrhla fakt, ze Thajsko ma turistickou sezonu kolem noveho roku a ne ted, protoze ted se tam neda pomalu ani prezit!
Ach jo smile.gif

--------------------

+Quote Post

3 stránky(nek): V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (1 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 22.8 2019 - 03:42