IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

3 stránky(nek): V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Kam sa vybrať, aneb Kórea, Japonsko, Cina...
mi0
příspěvek 1.7 2008 - 10:48
Příspěvek: #1

Asijský guru

Skupina: Banned
Registrace: 13.4 2006
Číslo: 293
Poděkováno: 75

Moja huba (teda, presnejšie moje prsty) sa nezastavia pred ničím a tak zase vytváram nový thread blink.gif (ako vravím, mňa umlčí asi len BAN)

Mám nasledujúcu dilemu - plánoval som si dovolenku s kamarátmi na september (září) niekam do Číny. Čína hlavne kvôli tomu, že tam vyšla letenka najlacnejšie a aj celkom lacné ubytovanie/strava. Teraz som ale našiel na nete akciové letenky do iných Ázijských krajín za smiešne ceny (napr. Japonsko - spiatočná za 14k CZK, Kórea - spiatočná za 12,3k CZK a pod.) a zrazu mám problém rozhodnúť sa, kam ísť. Čína, hoci stále komunistická krajina (a teda niektoré veci, ktoré z toho plynú) + preslávená svojími toaletami ma okrem ceny trochu láka aj tými svojimi pamiatkami (Veľký Čínsky múr a pod... ), Kórea je vďaka filmom/seriálom(/slečnám) moja srdcovka ale zase neviem, čo by sme tam tie dva týždne robili (má nejaké pamiatky či iné zaujimavé miesta, kam sa ísť pozrieť okrem "našej" May laugh.gif ?). Japonsko má nejaké pamiatky, ale zase je asi najdrahšie zo spomínaných destinácií...

Vie mi tu niekto napísať prečo niekam ísť (prípadne prečo práve tam neísť)? Proste kde by sa dalo čo najlepšie zabiť 12 dní bez toho, aby sme sa zrovna nejak nenudili...
Go to the top of the page

+Quote Post
May
příspěvek 1.7 2008 - 11:08
Příspěvek: #2

Moderator

Skupina: Members
Registrace: 19.7 2005
Číslo: 44
Poděkováno: 15

CITACE(mi0 @ Jul 1 2008, 09:48) *
Proste kde by sa dalo čo najlepšie zabiť 12 dní bez toho, aby sme sa zrovna nejak nenudili...

12 dni, pokud se umis zabavit, se nebudes nudit ani kdybys byl celou dobu jen v Soulu. A pokud neumis, budes se otravovat kdekoliv (: O tom to neni...

--------------------

+Quote Post
mi0
příspěvek 1.7 2008 - 11:29
Příspěvek: #3

Asijský guru

Mohla by si trochu rozviesť, čo si mám pod 12-dňovou zábavou v jednom veľkomeste predstaviť? Ja, ako totálny počítačový "geek" (a aj 1/2 osadenstva, čo so mnou pôjde, nakoľko sa bude jednať o bývalých kolegov z VŠ) mám dosť zastrený pohľad na svet geek.gif.

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 1.7 2008 - 15:38
Příspěvek: #4

Král asijských bohů

Registrace: 14.3 2006
Číslo: 274
Poděkováno: 318

To bys ses měl hlavně domluvit se svýma parťákama. Nebo seš kápo a co řekneš, to je zákon? smile.gif

Dvanáct dní zabiješ snadno asi všude. Jeď tam, kam chceš nejvíc. wink.gif

--------------------

+Quote Post
mi0
příspěvek 1.7 2008 - 15:48
Příspěvek: #5

Asijský guru

Vôbec mi nepomáhate wacko.gif. Oni o Ázii nič nevedia (oni ani filmy z toho kúta sveta nepozerávajú), takže si dovolím povedať, že tak trochu ten "kápo" budem (aspoň zatiaľ to tak vyzerá). Asi treba z nory vyhnať Sysla, nech prehovorí laugh.gif, ten isto nejaký ten názor alebo pripomienku mať bude...

+Quote Post
May
příspěvek 1.7 2008 - 16:48
Příspěvek: #6

Moderator

CITACE(mi0 @ Jul 1 2008, 10:29) *
...mám dosť zastrený pohľad na svet geek.gif.

Aby ti lidi diktovali, kam mas jet a co delat, na to bys musel mit neomezenej rozpocet. A rozpocet u vetsiny lidi hraje tu nejdulezitejsi roli. Byt dva tydny v Tokyu nebo v Pekingu je velky rozdil. Stejne tak je rozdil byt dva tydny v Tokyu a v japonsku mimo hlavni mesto. Pak je taky rozdil zustat nekde 12 dni a cestovat nekde 12 dni. V neposledni rade zalezi na tom, CO chces videt. CO te zajima. PROC tam jedes. (A spousta dalsich faktoru).
A vazne nejde odpovedet jednoduse "Jed tam a tam a budes se bavit."

Zalezi na spouste vecech ale predevsim na tobe. Na tom, co ty chces. Jestli je ti fuk, do ktery z tech tri zemi pojedes, neni to dobry zacatek (:

--------------------

+Quote Post
mi0
příspěvek 1.7 2008 - 17:07
Příspěvek: #7

Asijský guru

May: Diktovať zrovna kam ísť a čo tam robiť nemusíš. Mne išlo skôr o nejaké tie body pro a proti. Ako som spomínal, napr. Čína - malo by to byť najlacnejšie (hoci kto vie, čo sa tam po OH stane, už teraz sú tam ceny dosť vysoké, hlavne vo veľkých mestách), je tam teda čo obdivovať (kultúrne pamiatky) ale zase na druhú stranu môžu vzniknúť veľké komunikačné problémy (ak by sme šli mimo veľkých miest, čo by sme asi s úmyslom ušetriť nejaké zlaťáky išli). Kórea - tam som vždy chcel ísť (ani poriadne neviem prečo) ale zase je podľa všetkého drahšia ako spomínaná Čína a nejak ma nenapadá žiadna významnejšia pamiatka alebo iná zaujímavosť, za ktorou by som sa šiel pozrieť... a napr. také Japonsko - najdrahšie zo všetkých ale zase by som tam teoreticky vedel pohľadať nejaké miesta, na ktoré by som rád zavítal... (ostatné krajiny vynechám)

Proste ideme tam na dovolenku a chceme vidieť niečo, čo inde (doma či v okolitých krajinách) neuvidíme... trochu vdýchnuť tej kultúry a tiež si odpočinúť. A ako som spomínal - jediné, čo z týchto krajín poznáme je Veľký Čínsky múr, tak nám je ťažké sa len tak rozhodnúť. Radšej sa tu popýtam ako ísť niekam bez informácií. (síce mám možnosť niekde vygoogliť informácie o daných destináciách, ale predsalen - keď poradíte vy, bude to pre mňa hodnotnejšia informácia ako nejaký propagačný materiál cestovnej kancelárie)

+Quote Post
May
příspěvek 1.7 2008 - 17:42
Příspěvek: #8

Moderator

Anglicky se nedomluvis nikde. Leda tak v Hongkongu, kde maji anglictinu jako jeden z urednich jazyku, jinak mas smulu at jsi na vesnici nekde v horach v cine nebo uprostred Soulu, anglicky nemluvi nikdo. Jakoze NIKDO. Ne obcas nekdo. NIKDO. Ani na letisti. Jen letusky jsou schopne.

Pamatek je vsude stejne, rekla bych. Cina ma tu vyhodu (a nevyhodu), ze je proste velka. Za 12 dni, pokud jedete na odpocinkovou dovolenou a ne na turu, toho tam uvidis maximalne tak stejne jako bys videl v Koreji nebo v Japonsku - tam je zas vyhoda, ze za 12 dni zvladnes zcestovat vetsinu zeme. V pripade koreje hrave, Japonsko je trosku vetsi a rozlezly po ostrovech, tam je to horsi, ale predse jen... Cina je Cina. A co vim, Velka cinska zed neni nic moc, je to spis jen turisticka atrakce nez cokoliv jinyho.

--------------------

+Quote Post
puffy
příspěvek 1.7 2008 - 19:27
Příspěvek: #9

Asijský velmistr

Registrace: 25.8 2005
Číslo: 103
Poděkováno: 0

Dalsim faktorom podla ktoreho by si sa mohol rozhodnut je strava. V Cine je velmi chutna strava a aj pomerne lacna. Oproti tomu v Korei je strava podla toho co som cital po nete fakt hnusna. Jeponsko je niekde medzi.

+Quote Post
Sysel_CZ
příspěvek 1.7 2008 - 19:33
Příspěvek: #10

Král asijských bohů

Registrace: 6.8 2005
Číslo: 77
Poděkováno: 39

Paklize jste geekove, jak rikas smile.gif Tak se asi budete drzet mestsky zastavby a pamatek, a tam budou anglicky lidi umet rozhodne. Co se tyce zeme, me by dlouhodobe lakala Cina, kratkodobe (na takovou dovolenou) bych ale asi volil Japonsko. Asi rozhodne. Je momentalne nejotevrenejsi cizincum, nejpestrejsi, nejbarevnejsi, nejzabavnejsi. Je to drazsi, ale urcite to bude vetsi svanda nez kodrcani Cinou (pokud nejste vylozeni cinofilove) nebo normalni-zeme-jen-s-klikihakama-a-asiatama, aneb predrazena amerikanizovana Korea. Joo, jeste je tu Hong Kong, ten by byl nejvic bezva asi, ale ten je drahej jaxvina, myslim.

A jinak uplne nejvic bych doporucoval Jesenik, krasny mesto, uzasna krajina, klidek a zadny prujmy! smile.gif

--------------------
I když už nejsem ve světě skoro patrný, stále ještě trošku žiju :)

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 1.7 2008 - 19:41
Příspěvek: #11

Správa fóra

Skupina: Admin
Registrace: 13.7 2005
Číslo: 9
Poděkováno: 511

jed do pekingu, 12 dní tam a nebudeš se chtít vracet. památek je tam mraky a zábava s odpočinkem taky.
a nebo jed do thajska do pattaya a to se prozměnu nevrátíš biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
May
příspěvek 1.7 2008 - 19:55
Příspěvek: #12

Moderator

CITACE(Sysel_CZ @ Jul 1 2008, 18:33) *
...nebo normalni-zeme-jen-s-klikihakama-a-asiatama, aneb predrazena amerikanizovana Korea.

...rika nekdo, kdo leta uvazoval o koreanistice wink.gif

CITACE(puffy @ Jul 1 2008, 18:27) *
...v Korei je strava podla toho co som cital po nete fakt hnusna.

Nerekla bych. Jednak je to vec nazoru, druhak je to pripad od pripadu. Ale uplne nejhlavnejsi je, ze jakozto cizinec proste NEVIS kam jit, CO si dat ...ve vysledku ani nevis, co vlastne jis. V Koreji jsme s tim bojovali taky. Netusili jsme kde a co a trpeli jsme. Ale nemyslim si, ze by to v jinych zemich podobneho razeni (=vychodni orient) bylo nejak vyrazne jine. Jakykoliv cizinec musi byt ze svickove a knedliku se zelim u nas uplne stejne mimo jako kdokoliv jazyka/pisma/kultury/atd tam ci kdekoliv jinde, kde jsou rozdili natolik vyrazne.

--------------------

+Quote Post
mi0
příspěvek 1.7 2008 - 20:17
Příspěvek: #13

Asijský guru

...no vidíte, že to ide, keď sa chce laugh.gif. A ako som vravel, stačí počkať na Sysla... Takže to zatiaľ vyzerá na tu Čínu.

+Quote Post
Sysel_CZ
příspěvek 1.7 2008 - 20:33
Příspěvek: #14

Král asijských bohů

Registrace: 6.8 2005
Číslo: 77
Poděkováno: 39

Kamos kdysi jel Cina - pak 2 dny Hong Kong - a dorazil nadsenej, takze myslim, ze Cina taky nezklame smile.gif

A k ty koreanistice, May - uvazoval, prohledl, zavrhl smile.gif

--------------------
I když už nejsem ve světě skoro patrný, stále ještě trošku žiju :)

+Quote Post
May
příspěvek 1.7 2008 - 20:39
Příspěvek: #15

Moderator

Rekla bych z at uz pojede do Hong Kongu nebo do Laosu, je to ve smyslu zklamanosti uplne jedno. Kazda zeme ma neco a nadsenej bude stejne, zvlast kdyz ma asii rad.

--------------------

+Quote Post
mi0
příspěvek 1.7 2008 - 20:49
Příspěvek: #16

Asijský guru

CITACE(May @ Jul 1 2008, 19:39) *
Rekla bych z at uz pojede do Hong Kongu nebo do Laosu, je to ve smyslu zklamanosti uplne jedno. Kazda zeme ma neco a nadsenej bude stejne, zvlast kdyz ma asii rad.

Tiež pravda laugh.gif Jediné, čo ma tak trochu štve je, že hoci bude Čína lacnejšia, zatiaľ som našiel najlacnejšiu letenku za cca 20k,-- SKK (+víza) a napríklad do tej Kóreje za 15k SKK ...takže hneď zo začiatku rozdiel 5k.. ale to sú detaily...

+Quote Post
May
příspěvek 1.7 2008 - 21:16
Příspěvek: #17

Moderator

CITACE(mi0 @ Jul 1 2008, 19:49) *
Tiež pravda laugh.gif Jediné, čo ma tak trochu štve je, že hoci bude Čína lacnejšia, zatiaľ som našiel najlacnejšiu letenku za cca 20k,-- SKK (+víza) a napríklad do tej Kóreje za 15k SKK ...takže hneď zo začiatku rozdiel 5k.. ale to sú detaily...

A kedy planujes ist?

Jinak za me rozhodne Korea. Ja nerikam, ze, jak podotkl sysel, neni amerikanizovana, protoze je, nicmene na tom nevidim nic spatneho. Mozna prave naopak.

--------------------

+Quote Post
mi0
příspěvek 1.7 2008 - 21:22
Příspěvek: #18

Asijský guru

CITACE(May @ Jul 1 2008, 20:16) *
A kedy planujes ist?

Zatiaľ to vychádza niekedy na september/září (vyhnúť sa vysokým teplotám a zároveň zime). Rozhodne mám teraz trochu viac informácií a pohľadov na vec, než som mal ráno, tak predložím návrhy kolegom a uvidím, čo si vyberú wink.gif

+Quote Post
May
příspěvek 1.7 2008 - 21:33
Příspěvek: #19

Moderator

CITACE(mi0 @ Jul 1 2008, 20:22) *
Zatiaľ to vychádza niekedy na september/září (vyhnúť sa vysokým teplotám a zároveň zime). Rozhodne mám teraz trochu viac informácií a pohľadov na vec, než som mal ráno, tak predložím návrhy kolegom a uvidím, čo si vyberú wink.gif

no keby si isel do koreje, mozes sa ozvat, budem tam ~
mozno stale v tom samom guesthause, kde by ste sa mohli ubytovat aj vy.

--------------------

+Quote Post
mi0
příspěvek 1.7 2008 - 21:41
Příspěvek: #20

Asijský guru

CITACE(May @ Jul 1 2008, 20:33) *
no keby si isel do koreje, mozes sa ozvat, budem tam ~
mozno stale v tom samom guesthause, kde by ste sa mohli ubytovat aj vy.

Neviem, či zrovna toto príslovie (či porekadlo? Nikdy som nevedel čo je čo) sa sem hodí, ale zrovna ma napadlo:"Nedráždi hada bosou nohou." rolleyes.gif

+Quote Post

3 stránky(nek): V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (1 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 25.4 2019 - 00:50