IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

3 stránky(nek): V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Asijské restaurace, Něco o asijských restauracích v Praze a všeobecně v Čechách
Mipix
příspěvek 6.10 2006 - 16:11
Příspěvek: #1

Asijský guru

Skupina: Members
Registrace: 13.7 2005
Číslo: 14
Poděkováno: 4

Už pár let chodím na jídlo výhradně do "číny", takže už mám proběhnutou skoro půlku Prahy a určitě se někomu šikne nějaký tip, kam zajít. Poslední asi rok chodím každý pátek "schůzovat" i s pár lidmi ze zdejšího fóra, takže už nás na to je celá "odborná komise" smile.gif Chodím nebo chodíme výhradně do restaurací, ne do žádných bufetů a bister, protože tam není ta správná atmosféra ani možnost si v klidu posedět a proklábosit o Asii (a nejen o ní) celý večer.

A proč vlastně chodím do číny? Protože tam dobře vaří (když už víte, kde opravdu ano), mají rychlý a ochotný personál, žádné nekonečné čekání na jídlo a pití, není tam nikdy plno, nechodí tam otravné socky a až na vyjímky tam není nakouřeno, což jako nekuřák velmi oceňuji.

Jak se hodnotí?

Atmosféra restaurace:
Není nutné mít před vraty velkou zlatou lvici, ale dobře vypadající interiér má rozhodně vliv na pohodu a naopak jen pár obrázků na zdi čínskou restauraci také nedělá. Vhodně zvolená hudba dělá taky své, poslouchat v číně disko rádio nebo Beethovena (stalo se mi) vážně není ono.

Jídlo:
Co se jídla týče, rozhodně neděláme žádné chemické rozbory, jen svým selským rozumem ohodnotíme, jestli nám to chutnalo nebo ne, případně dodatečně napíšeme dobu strávenou na záchodě smile.gif Já osobně kladu důraz na teplotu jídla a rýže (hlavně rýže je běžně studená jak psí čumák a tedy ne čerstvě udělaná, a to fakt nesnáším). Co se samotného jídla týče, nemám rád, když jídlo plave v UHO (univerzální hnědá omáčka), která spolehlivě zabije jakoukoliv zamýšlenou chuť. Za velmi hloupé považuji časté varování, že je nějaké jídlo ostré a ono je pak vhodné i pro kojence. Poslední dobou se rozmáhá používání mražené zeleniny z pytlíku, která nemá v čínské kuchyni co dělat a taky pak takové jídlo ani nemůžete jíst pořádně hůlkama, opět fuj. Tlusté maso v jídle je u mě pak vyloženě provokace a kuchař si koleduje o malér. Nezapomínám ani na čaj a dělat v číně čaj z pytlíku (až se mi párkrát stalo) je buranství.

Personál:
Nepotřebuje komentář...

Celkové hodnocení:
Takové konečné shrnutí, jak je daný podnik dobrý, jestli se třeba hodí jen na polední pauzu nebo na návštěvu s přáteli, jestli je tam nakouřeno, kolik tam chodí lidí atd.

Příspěvek upraven uživatelem Lagardere 14.5 2012 - 18:54

Poděkovali:
--------------------
Mipix,
Go to the top of the page

+Quote Post
Mipix
příspěvek 6.10 2006 - 16:29
Příspěvek: #2

Asijský guru

Restaurace Tiantan (Chrám Nebes)

Újezd 5/598, Praha 5

Atmosféra restaurace:
Restaurace se jmenuje Tiantan (Chrám Nebes), což je známá památka v Pekingu a jeho krásnou zmenšeninu mají nad barem. Silueta chrámu je i v jejich logu, které mají třeba na obalu hůlek. Vnitřek restaurace je vkusně udělaný, spousta čínských propriet, ale nepůsobí to přeplácaně, restaurace je středně velká, ale prostorná a díky rozumnému uspořádání a částečnému oddělení na kóje nejste vzájemně rušeni. Celou dobu hrála tradiční čínská hudba, která nerušila, ale svůj účel plnila.

Jídlo:
Dal jsem si Hovězí na cibulce (sice ho neměli na jídelníčku, ale nebyl problém udělat) a když mě to Číňanka přinesla, myslel jsem, že jsem zpátky v Číně. První čínská restaurace, která mi u nás udělala skutečné čínské jídlo tak, jak jsem si ho pamatoval z Číny. Žádné UHO, žádná mražená zelenina, jen pěkné kousky masa, výborná omáčka, chutná cibulka. Absolutní špička. Rýže to samé. Opět prvně jsem u nás jedl rýži, která se dala jíst hůlkama, aniž by se rozpadala, a samozřejmě byla opravdu horká a čerstvá. K tomu jsem si dal výborný jasmínový čaj (klidně vám ho zalijí i dvakrát), takže s jídlem maximální spokojenost. Porce opravdu velké, větší než je obvyklé a samotné jídlo vám přinesou na takovém malém "grilu", kde pod tím hoří svíčka. To jsem u nás viděl také prvně.
EDIT: Už jsem tam byl hodněkrát, otestoval jsem skoro celý jídelníček a stále spokojenost.

Personál:
Tradičně příjemné a ochotné dvě Číňanky kolem třiceti let, tipoval bych, že to jsou sestry, dá se s nimi pokecat, dokonce se domluví i se zahraničními hosty anglicky. Večer si při práci zpívaly k hudbě, co tam hrála, moc pěkné na dotvoření atmosféry.
EDIT: Holky by mohli být někdy akčnější, občas nás nechávají po prvním menu hladovět a na suchu, ale chápu, že večer toho mají už dost.

Celkové hodnocení:
Tahle nedávno nalezená, kvalitou nadstandardní restaurace je v současnosti můj osobní favorit a tip, nic lepšího v Praze není. Bezkonkurenčně nejlepší jídlo a za normální ceny (mají jak běžné socka menu za 60 korun nebo pak luxusnější a větší porce od cca 120 korun), pěkné prostředí, příjemný personál, v pátek večer tam je prakticky skoro prázdno, mají k dispozici i velký kulatý stůl pro víc lidí a jeden klasický delší, takže není problém s velkou akcí. Všiml jsem si, že po každém zákazníkovi měnili ubrusy, opravdu nevídaný přístup, jen víc takových podniků. K účtu dostáváte na rozloučenou švestkové víno (žádný náprstek) a hroznové víno.

Na fotce vpravo je detail na modýlek Chrámu nebes, ale je tam špatné světlo. Kousek ho je vidět i na levé fotce úplně nahoře nad Číňankou.

+Quote Post
Vojta Pitra
příspěvek 6.10 2006 - 21:54
Příspěvek: #3

Král asijských bohů

Registrace: 14.3 2006
Číslo: 274
Poděkováno: 318

Pěkný téma. Pokud bys sám věděl, nebo někdo jiný, o kvalitní restauraci ve Východních Čechách, tak si rád nechám poradit. V Praze jsem párkrát do roka, takže najíst se tam asi nepojedu biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Eles
příspěvek 8.10 2006 - 02:57
Příspěvek: #4

Asijské božstvo

Registrace: 1.8 2005
Číslo: 65
Poděkováno: 25

Zajímavé téma. Můžu přispět třemi restauracemi - 1) Želivského naproti hotelu Don Giovanni 2) Kubánské náměstí 3) Průběžná - všechny Praha 10 4) Dolní Měcholupy v areálu benzínové pumpy - Praha 15.
Jednou za čas se v nějaké stavím a dávám si jídlo z poledního menu, typicky "Vnavé a křehká kuře s rýže", "Kuře v karí omačce" a tak podobně smile.gif Chutná to všude uplně stejně, jestli je zelenina z pytlíku nepoznám, ale tipoval bych že je, plave to v UHU (nebo v kari), rýže je pokaždé jiná, od kvalitní čerstvé, přes příliš vodnatou bez chuti až po vychladlou. V restauraci č.2 neuměj udělat smaženou rýži s něčím, chutná jim to jak obyčejné rizito. Personál všude perfektní, jak je u Číňanů zvykem. Mno, nemám zkušenosti s žádnými těmi jídly "na železné ploténce", tam se možná pozná, co skutečně umějí. Jednou jsem byl v ještě dalěích asi 15ti restaurací po Praze a nikde mě nepřekvapili, už jsem zrezignoval a tu unifikaci v poledních meníčkách akceptoval...

--------------------
If anyone needs me, I'll be in the Angry Dome...

+Quote Post
Mipix
příspěvek 9.12 2006 - 21:56
Příspěvek: #5

Asijský guru

Restaurant Dlouhá zeď

Voskovcova 11/745, Praha 5 - Barrandov

Atmosféra restaurace:
Středně velká restaurace, velmi pěkné prostředí, různé čínské "suvenýry", vyřezávané obrazy atd, dokonce jakýsi "milenecký koutek" s dvěma stoly pro dva. Restauraci mají udělanou ve svém domě, takže i kousek domu, zeď a vrata jsou v čínském stylu, ale když se na to podíváte z dálky, ta děsná střecha domu tam moc nezapadá:-) Jo a za zdí mají u dveří dva velké zlaté lvy (lvice).

Jídlo:
S jídlem naprostá spokojenost, vypadá to jako čína a chutná to jako čína. Se vším spokojenost, byl jsem tam několikrát v létě když otevřeli, všechno čerstvé, teplé, ok. Nedělají tam běžné socka menu ala 60 korun, jen dražší cca od 120, ale jsou to větší porce. Jediné, co tam oproti lepším čínám nedělají, že nedávají jídlo na nahřátou plotýnku, aby nevychladlo, což by chtělo. Lagardere sem určitě napíše, že dávají málo omáčky k Pekingské kachně, ale to mu dávají všude:-)

Personál:
Už jsem tam dlouho nebyl, co si pamatuji, je tam jedna mladá a jedna starší Číňanka, tradičně není co vytknout, jen občas by se měli hostů zeptat, jestli ještě něco nechtějí, to je trochu problém všech čín, že si po prvotním objednání přestanou hostů všímat a pak je musíte nahánět.

Celkové hodnocení:
Tahle restaurace patří určitě mezi to lepší, dobré jídlo, pěkné prostředí, personál ok, v létě a na podzim tam bývalo v pátek a v sobotu odpoledne prázdno, ale už se tam prý lidi naučili chodit. Pro větší skupiny mají jeden kulatý stůl. Bohužel to je z ruky, pokud nejste z Barrandova (byť jste tam tramvají od metra za chvilku), asi se vám tam nebude chtít jet. Zásadní výtka je, že v čínské restauraci by měla hrát nějaká čínská hudba a ne Beethoven apod, to jako fujky, s tímhle na mě nechoďte. K účtu je klasicky švestkové víno na rozloučenou.

Vlevo restaurace zvenku, vpravo Pekingská kachna před sežráním.

V Praze jsou dvě restaurace s názvem Dlouhá zeď, ta druhá je někde na Praze 4.
EDIT: Ještě si pamatuji vtipnou scénu, když přišel náctiletý syn majitelky??? a ona na něj mluvila čínsky a on jí česky odbyl hláškou, že nerozumí čínsky:-)

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 11.12 2006 - 22:19
Příspěvek: #6

Správa fóra

Skupina: Admin
Číslo: 9
Poděkováno: 511

Málo omáčky dávaj, člověk si musí říct o větší porci, ale za to to stojí.
Jinak doplním, že obsluha je v pořádku, starají se o zákazníky dobře, Mipix si opravdu už moc nepamatuje... rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
Mipix
příspěvek 12.12 2006 - 07:04
Příspěvek: #7

Asijský guru

(Lagardere @ Dec 11 2006, 08:19 PM) *
Jinak doplním, že obsluha je v pořádku, starají se o zákazníky dobře, Mipix si opravdu už moc nepamatuje... rolleyes.gif

Já mám holt velký nároky, pořád jsem zvyklý z Číny, že když něco dojde, okamžitě někdo přiběhl a doplnil to:-)

+Quote Post
cuneus
příspěvek 12.2 2007 - 11:47
Příspěvek: #8

Totoro
*

Registrace: 12.2 2007
Číslo: 552
Poděkováno: 0

Tip na další skvělou restauraci:

Restaurace Sechuan - Praha, Národní třída - pasáž Metro

Chodím tam celkem pravidelně. Mají velký výběr sečuánské kuchyně (tvrdí že maj nejlepšího sečuánského kuchaře v Praze :-)).
Pozor mají český a čínský jídelní lístek (pravidlo ve většíně takovýchto restaurací) a oba jsou zcela odlišné.
Pokud si zvládnete objednat z toho čísnkého, čeká vás skutečná čínská gurmánská orgie. Na čínu mají dobré i pivo (klasika Budvar) a nechají vás vysedávat i do půlnoci. Obsluha příjemná.

Doporučuji třeba smažený lilek, brambory na nudličky, kuřecí po sečuánsku, mají také výborné "sweet and sour" jaké jsem naposled jedl v Číně.

+Quote Post
tombac
příspěvek 12.2 2007 - 13:35
Příspěvek: #9

Asijské božstvo

Registrace: 23.7 2005
Číslo: 53
Poděkováno: 17

Zajimavy thread, ktery mi dlouho zustal skryt. Do Prahy 5 to mam kousek, takze nekterou z vyse zminenych restauraci zkusim. Ja jsem doposud chodil do unifikovanych restauraci, kde to chutna prakticky stejne. S vyjimkou jedne cinske restaurace, ktera se nachazi v jedne pasazi v leve dolni casti Vaclavskeho namesti. Interierem se moc neodlisuje od beznych restauraci, ale vari tam moc dobre. Smazena ryze za sedesat kacek, ryze s plody more za 110, vsechno dobre a cerstve. Temer ani pamatky po te mazlave omacce, jez opravdu v bezne cine chutna stejne. A kdyz jsem si tam jednou objednal k jidlu jakousi kulatou horici zmrzlinu (ta zmrzlina je samozrejme ve zvlastnim teste), vzbudil jsem vseobecne veseli. Personal ok a obcas tam v TV davaji udajne Opiciho krale smile.gif Kdyz jsme chodili do Svetozoru na Filmasii, lezli jsme do te restaurace na obedy a vecere temer porad rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 12.2 2007 - 16:53
Příspěvek: #10

Správa fóra

Číslo: 9
Poděkováno: 511

CITACE(tombac @ Feb 12 2007, 11:35) *
Zajimavy thread, ktery mi dlouho zustal skryt. Do Prahy 5 to mam kousek, takze nekterou z vyse zminenych restauraci zkusim. Ja jsem doposud chodil do unifikovanych restauraci, kde to chutna prakticky stejne. S vyjimkou jedne cinske restaurace, ktera se nachazi v jedne pasazi v leve dolni casti Vaclavskeho namesti. Interierem se moc neodlisuje od beznych restauraci, ale vari tam moc dobre. Smazena ryze za sedesat kacek, ryze s plody more za 110, vsechno dobre a cerstve. Temer ani pamatky po te mazlave omacce, jez opravdu v bezne cine chutna stejne. A kdyz jsem si tam jednou objednal k jidlu jakousi kulatou horici zmrzlinu (ta zmrzlina je samozrejme ve zvlastnim teste), vzbudil jsem vseobecne veseli. Personal ok a obcas tam v TV davaji udajne Opiciho krale smile.gif Kdyz jsme chodili do Svetozoru na Filmasii, lezli jsme do te restaurace na obedy a vecere temer porad rolleyes.gif

Tak mě napadá, co kdybsme kdo chce a je z Prahy si dali sraz v nějaké odzkoušené neutrální restauraci a jali se řádně hodovat? Pokecáme o všemožném, a tak prostě...

--------------------

+Quote Post
Akaji
příspěvek 12.2 2007 - 18:37
Příspěvek: #11

Asijské božstvo

Registrace: 10.7 2005
Číslo: 1
Poděkováno: 133

ja muzu doporucit cinskou restauraci na praze 10, kousek od strasnickeho divadla(byvale divalo jary cimrmana) na solidarite, hned vedle alberta
skvela zeleninova polevka, prijemna obsluha, svestkove vino na rozloucenou, otocne stoly pro vice lidi, hezky interier(velke obrazy s cinskou zdi a obrovske vejire)

+Quote Post
lenuse
příspěvek 15.2 2007 - 10:45
Příspěvek: #12

Asijská fanynka

Skupina: Banned
Registrace: 7.11 2005
Číslo: 153
Poděkováno: 21

Tak to přesunu do toho nového tématu.

+Quote Post
tombac
příspěvek 15.2 2007 - 14:54
Příspěvek: #13

Asijské božstvo

CITACE(Lagardere @ Feb 12 2007, 14:53) *
Tak mě napadá, co kdybsme kdo chce a je z Prahy si dali sraz v nějaké odzkoušené neutrální restauraci a jali se řádně hodovat? Pokecáme o všemožném, a tak prostě...

Ja bych nebyl proti smile.gif Jen tam nesmi hrat hlasite muzika. Kvuli memu spatnemu sluchu by pak se mnou nebyla moc rec smile.gif Myslim, ze Sun Li by se take pridal...

--------------------

+Quote Post
tombac
příspěvek 15.2 2007 - 14:58
Příspěvek: #14

Asijské božstvo

CITACE(lenuse @ Feb 15 2007, 08:45) *
Zakládat vlastní téma na indické restaurace se mi nechce, zas tolik jich neznám.

Góvindu zná asi kde kdo. Tady je ještě jedna taková podobná poblíž Staromáku: Baes-dhaba. Na stránkách mají obrázkový jídelní lístek.

Govinda je ta indicka restaurace, co se nachazi u Vaclavaku, myslim ze ve Stepanske?

--------------------

+Quote Post
Mipix
příspěvek 17.2 2007 - 16:11
Příspěvek: #15

Asijský guru

Fajnová restauarace je také Hongkong nahoře na Letné. Nechce se mi psát obsáhlou recenzi, ale jídlo tam mají nadstandard, pěkné prostředí a mladého českého číšníka, který se jen tak nevidí, protože aby mě někdo takhle opečovával, to bych musel jít do nějakého extra podniku za šílený prachy a stejně by se o mě takhle nestarali, fakt borec, toho to upřímně baví. Nevýhoda je, že tam je dost plno, prakticky úplně.

Jinak se musím zmínit, že mě dost šokují někteří Číňani, z jakých sraček jsou ochotni vařit. Bohužel mám vzdáleně co dočinění s dodávkami surovin do některých čín, zvláště ty v exkluzivních lokalitách na Praze 1 a modlím se, aby v čínách kam chodím já, tohle nebylo. Dobrou chuť:-)

+Quote Post
Eles
příspěvek 17.2 2007 - 16:27
Příspěvek: #16

Asijské božstvo

Registrace: 1.8 2005
Číslo: 65
Poděkováno: 25

CITACE(Mipix @ Feb 17 2007, 14:11) *
Jinak se musím zmínit, že mě dost šokují někteří Číňani, z jakých sraček jsou ochotni vařit. Bohužel mám vzdáleně co dočinění s dodávkami surovin do některých čín, zvláště ty v exkluzivních lokalitách na Praze 1 a modlím se, aby v čínách kam chodím já, tohle nebylo. Dobrou chuť:-)

Trochu to rozveď. Na popis jsem rezistentní, když mi to chutná, tak je mi fuk, z čeho to je. Ale zajímá mě to...jestli je pravda, co se traduje. Už jsem pár zkazek zaslechl a myslel, že to jsou výmysly.

--------------------
If anyone needs me, I'll be in the Angry Dome...

+Quote Post
lenuse
příspěvek 17.2 2007 - 19:11
Příspěvek: #17

Asijská fanynka

Skupina: Banned
Registrace: 7.11 2005
Číslo: 153
Poděkováno: 21

CITACE(tombac @ Feb 15 2007, 12:58) *
Govinda je ta indicka restaurace, co se nachazi u Vaclavaku, myslim ze ve Stepanske?

Góvinda je kršňácká jídelna v Soukenické - u Petrského náměstí. Ještě mají Balaramu u Flóry. Jinak Idaho založil přece jen téma na indické restaurace, ale přece jen link na Góvindu: http://www.harekrsna.cz/hkcz/main/govinda.php

+Quote Post
Idaho
příspěvek 17.2 2007 - 21:28
Příspěvek: #18

Asijské božstvo

Registrace: 4.9 2005
Číslo: 111
Poděkováno: 47

CITACE(Mipix @ Feb 17 2007, 14:11) *
Jinak se musím zmínit, že mě dost šokují někteří Číňani, z jakých sraček jsou ochotni vařit. Bohužel mám vzdáleně co dočinění s dodávkami surovin do některých čín, zvláště ty v exkluzivních lokalitách na Praze 1 a modlím se, aby v čínách kam chodím já, tohle nebylo. Dobrou chuť smile.gif

To je bohužel smutný fakt. Myslím, že přesnější název pro restaurace by bylo "českočínská" mellow.gif

Já přidám taky tip na dobrou restauraci. Je to čína kousek od metra Ládví směrem na Prosek, zhruba 200 metrů. Je to dost velké, pěkný interiér, obsluha rychlá, po mých oblíbených 59,- korunových restauracích jsem konečně zjistil, jak chutnají smažené rýžové nudle. Na rozloučenou dostanete také panák švestkového vína. Ceny jdou zhruba od 69,- do XXX,-
Tuto restauraci mám rád také proto, že mi tam majitelka přečetla staré čínské znaky na mém taichi meči, což se žádnému Číňanovi nepovedlo. Pak z ni vylezlo, že cvičí už 30 let. smile.gif

+Quote Post
Andy
příspěvek 18.2 2007 - 07:10
Příspěvek: #19

Asijský učenec

Registrace: 29.7 2006
Číslo: 339
Poděkováno: 0

Po The Untold Story jsem si netroufl jit do zadne cinske restaurace...je to uz nekolik mesicu biggrin.gif

+Quote Post
Mipix
příspěvek 18.2 2007 - 12:22
Příspěvek: #20

Asijský guru

CITACE(Eles @ Feb 17 2007, 14:27) *
Trochu to rozveď. Na popis jsem rezistentní, když mi to chutná, tak je mi fuk, z čeho to je. Ale zajímá mě to...jestli je pravda, co se traduje. Už jsem pár zkazek zaslechl a myslel, že to jsou výmysly.

Nejdřív jsem myslel, že to dělají jen Vietnamci, ale jedou v tom stejně s Číňanama. Jde o to, že nakupují po různých velkých hyper-mega-super-atd marketech a velkoobchodech prošlé či jinak unavné suroviny jako třeba maso, ovoce a zeleninu za velké slevy a z toho pak vaří. V těch velkých firmách vytřídí denně třeba několik palet nekvalitní zeleniny (tedy vlastně hnoje) a buď by to vyhodili a nebo si to nějaký pan Čang ochotně koupí za nějaký paušál. To samé je s masem, to se dost často zamražuje, když už je prošlé nebo začíná smrdět a opět to kupují velmi rádi Asiati za nějaké zůstatkové ceny. A dost často jsou to fakt sračky, takže mě překvapuje, že ještě nikoho neotrávili. Ale nejvíc mě překvapuje, že to jsou Asiati z "lepších" restaurací v centru a většinou vždycky nakupuje přímo sám majitel a šéf, takže v tom nelze hledat, že by si chtěl nějaký řadový zaměstanec přilepšit levným nákupem. Už z tohohle si pak dovedu udělat představu, jak to u nich vypadá v kuchyni. Samozřejmě to nedělají všichni Asiati, ale tohle pro ně není dobrá vizitka. Naopak dobré zkušenosti mám s Japoncema, Korejcema a Thajcema, ti vyžadují vždycky kvalitu a jsou ochotni za to i dobře platit, ještě se mi nestalo, že by chtěli něco takového kupovat.

Možná jsem to tu už psal, ale typická zkazka je vaření psů a koček, to je vzácnost a tyhle dobroty si nechávají pro sebe:-) Oblíbený blábol kočičí drápek, který našel v jídle nějaký známý známého a jeho známého jsem slyšel tolikrát, že půl republiky musí mít jednoho společného známého:-)

+Quote Post

3 stránky(nek): V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (1 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 21.2 2020 - 16:04