IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

Reply to this topicStart new topic
> Malajsie a Singapur
Eles
příspěvek 15.5 2012 - 18:33
Příspěvek: #1

Asijské božstvo

Skupina: Members
Registrace: 1.8 2005
Číslo: 65
Poděkováno: 25

Spíš než cestopis to udělám takovej výčet doporučení a nedoporučení co mě teď napadá v bodech, zejména pro ty, kdo by plánovali návštěvu.
Cestovali jsme trasou: Praha - Frankfurt - Singapur (Lufthansa). Hned navazoval Singapur - Kuala Lumpur (Air Asia). S odstupem dvou dnu KL - Kota Bharu (Air Asia). Perhentian Islands. Po zemi pak zpět do Singapuru a návrat přes Frankfurt do Prahy.

Malajsie je (2012) pro našinec levná. Ceny jídla a pití, taxíků, jízdenek, ubytování, vstupy apod. cca 30-70% oproti ČR.
Mimochodem jezdí se vlevo, což jsem až do příjezdu tam netušil, a kvůli tomu jsem vzdal půjčení auta na část pobytu.
Má ale docela slušnou autobusovou dopravu. Obrovská konkurence, takže luxusní 18-ti místné autobusy se sedačkovou konfigurací 2+1 za příznivé ceny nejsou vzácné.
KL stojí za vidění. Většinu menších měst (např. Kota Bharu, Ipoh, Grik, Johor Bharu) nedoporučuju - nic tam neni a udusíte se v exhalacích z aut.

Samotné KL je město s extrémně levnym ubytovánim, kdy můžete mít 5* hotel za cenu 2-3* v západní Evropě.
Je tam super doprava monorailem, jelikož jezdí nad zacpanýma ulicema (hotel v jeho blízkosti je trefa). Taxíky stojí v přepočtu pár korun, ale ve špičce to jde s nima ztuha.
Nadzemní klimatizovaná uzavřená chodba pro pěší vede od Bukit Bintang po KLCC a park u Petronas Towers - pokud touhle trasou chcete jít, určitě si jí najděte, protože jinak maj chodci v KL spíš těžkej život.
Vyjetí na televizní věž je na nic - nejezděte tam - za pochodování za špinavym sklem, ve kterym se zrcadlí světla uvnitř, se nevyplatí platit. Seaworld ok, ale nic extra, pokud člověk navštívil nějaký slušný v minulosti. Batu Caves docela zajímavý místo pro ty, co chtějí hinduistickou atmosféru. Muzeum islámu se mi líbilo. Když je přes den vedro a člověk má hlad, potěší obrovské foodcourty v každém nákupním centru. Jinak KL i Singapur jsou rájem pro labužníky, dá se tam najíst a sníst prakticky cokoliv. Pozdě večer je v některých čtvrtích dost prostitutek, část z nich shemale smile.gif Celkově bezpečno, živo v řadě čtvrtí 24hod/denně.

Kdyby někdo jel na Perhentian Islands...
Na letišti v Kota Bharu si můžete zaplatit taxík (střední třída, nový, klima)+loď naráz. Nebo ušetřit asi 25procent a chytit si dál od letiště vlastní taxi, ale bude to pak spíš stará plečka. Busem se nepokoušejte. Cesta k přístavu trvá taxíkem hodinu, lodí pak dalších 40 min. Nejluxusnější resort je asi Tuna Bay - ale dost předražený, včetně restaurace. Má ale jednu z nejhezčích pláží a v moři přímo u ní částečně zachovalé korály a docela pestrý život. U dalších rezortů (z těch co jsem viděl) je už většina korálů mrtvá. Dá se ale bydlet kdekoliv a kamkoli se nechat vozit vodními taxi - tahle doprava funguje překvapivě dobře a spolehlivě.
Pro potápění je nejlepší najmout na pár hodin loď s místnim člověkem, který vás zaveze na některá místa okolo ostrovů, kde nejsou chatky a pláže, a kde je parádní mořský život. Zachovalé korály, žraločci, rejnoci, barakudy, hromady malých rybek...luxusní šnorchlování nebo scuba-diving.
Mezi hlavními ostrovy jsou želvy a zkušenej místní tam s váma dojede a ostřížim zrakem nějakou uvidí, když se zrovna nadechuje, a zaparkuje nedaleko ní. Ale pro nerušené pozorování to chce brzo ráno. Od cca 10 hodin tam na želvy jezdí půlka ostrova a viděl jsem, že želva vystrčila hlavu a okamžitě k ní přijelo 5 lodí, do vody vyskákalo 30 lidí (hlavně číňani v oranžových záchraných vestách) a hnali se za ní. Docela trapná podívaná a chudák vystresovaná želva.

Nedoporučuju oblast Belum rainforrest, leda že by vám nevadilo, že budete platit na Malajsii nehorázné sumy za krátké výlety s průvodcema. Vzhledem k poloze u rozsáhlého jezera neni samostatný trekking možný. Ale zase velmi málo turistů. Naproti tomu jsme nebyli v Taman Negara, protože jsem slyšel, že tam jsou naopak turistů kvanta. Ale možná to byla chyba.

Singapur se vyplatí tak na dva dny navštívit, pokud je možnost. To město mě dostalo. Urbanisticky promyšlené (narozdíl od KL), odpočinkové bulváry u řeky, elegantní výškové budovy, Skypark, čistota, vynikající veřejná doprava, výborné služby, zároveň ale i autentická atmosféra v čínské/indické/arabské čtvrti. ZOO unikátní.

--------------------
If anyone needs me, I'll be in the Angry Dome...

Poděkovali:
--------------------
Eles,hunty,
Go to the top of the page

+Quote Post
zennie
příspěvek 16.5 2012 - 17:53
Příspěvek: #2

Guests

Byl jsi na Petronas nahore? Mne se tam nepodarilo dostat, tak jsem misto toho sel na televizni a byl jsem za to docela rad smile.gif Jedina skoda byla, ze nebyl rozumny vyhled prave na Petronas, protoze byly z toho pohledu v zakrytu.

CITACE
část z nich shemale smile.gif

Jak to vis? biggrin.gif

Jak dlouho jsi tam byl celkem? Jak se libilo na Perhentianech? Co nejaka fotka? smile.gif

+Quote Post
Eles
příspěvek 18.5 2012 - 12:18
Příspěvek: #3

Asijské božstvo

Skupina: Members
Registrace: 1.8 2005
Číslo: 65
Poděkováno: 25

Na Petronas jsme se dostat ani nepokouseli, protoze jsem se nechal dopredu presvedcit nazorem:"z Petronas uvidis mesto / z TV veze uvidis mesto plus Petronas". smile.gif
Ale na TV vezi se mi nelibilo, navic Petronas jsou v tom zakrytu.
Vylet trvalo pouhych 14 dni.
Perhentians doporucuju jen pro to potapeni nebo valeni se na plazi. Nektere plaze jsou velmi hezke (ty u drazsich resortu, kde se kazdodenne uklizi), jine min, jsou tam i vyslovene spinavy casti. Ostrovy jsou zcela zarostly dzungli, kterou vedou nejake 2-3 cesticky, kterymi se da prechazet mezi plazemi. Ale je to strachani do kopcu ve vedru a potu. Nic jineho nez chaticky, restaurace, a vesnicka pro mistni s policii a doktorem na ostrovech neni.
Jak jsem psal, koraly primo u plazi jsou casto ponicene (vice ci mene), ale stejne je leckde i kousek do vstupu do vody pomerne bohaty zivot a je legrace pozorovat clownfish v sasankach asi 5 metru od plaze. Za v prepoctu 200 Kč se najme na 3-4 hodiny lodka, ktera cloveka popoveze 10 min kolem pobrezi a zakotvi nekde na naprosto zachovalem useku koraloveho utesu, kde se pak clovek muze potapet do umdleni. Jelikoz tam panuje velka konkurence mezi mistnimi lodivody, tak jsou velmi vstricni a snazivi, a da se s nima domluvit na cemkoliv.
Jelikoz jsem vybral Perhentians hlavne kvuli tomu snorchlovani, tak jsem byl naprosto spokojen. Bylo to jeste lepsi nez jsem si dovolil cekat, pri prvnim vlezeni do vody mi uplne spadla uzasem celist.
Fotky nejaky mam, ale jeste jsem je ani nesetridil...casem urcite nejaky dam.

--------------------
If anyone needs me, I'll be in the Angry Dome...

+Quote Post
zennie
příspěvek 16.3 2013 - 21:33
Příspěvek: #4

Guests

Tak jsem nahodou otevrel tuhle diskuzi znovu, pred dvema tydny jsem byl znovu v KL... chtel jsem se pokusit podruhe dostat na Petronas, jelikoz poprve tam bylo silene nacpano (vikend, ale nemel jsem jinou prilezitost) sad.gif Tehdy se platilo tusim 10 ringgitu za vstup na skybridge... no tentokrat jsem se tam vyhrabal brzo rano, fronta jen asi 15 metru, jenze zrusili vstup jen na skybridge, zkombinovali to se vstupnym na vyhlidku nahore ve vezi a je to za 80 ringgitu... tak jsem si to nechal znovu ujit.

A jak se mi napoprve KL vubec nelibilo, tak ted bylo super, stravil jsem tam asi ctyri noci s nadhernym pocasim. Pri prvni navsteve totiz neustale sedo, zamraceno a silene horko... ted horko taky, ale modra obloha s par mracky... mesto ale pak pusobi uplne jinym dojmem.

Nezminujes Cameron Highlands. Jedno z nejturistictejsich mist v Malajsii, coz me samo o sobe trochu odrazovalo, nicmene bylo mimo sezonu a navic vsedni den, tak jsme to riskli a libilo se nam neskutecne. Krasne vyhledy a hlavne odpocinek od velkomest, navic je tam oproti rozpalenemu KL relativni chladek.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (1 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 7.12 2019 - 19:05