IPB

Vítejte, návštěvníku ( Přihlásit | Registrovat )

Reply to this topicStart new topic
> Dubai, Spojené Arabské Emiráty
zennie
příspěvek 3.3 2010 - 03:09
Příspěvek: #1

Guests

Sekce o cestování docela umírá, takže vidím, že bych po nějaké době opět mohl přispět a sepsat své zážitky, kterých je docela dost smile.gif

Především kvůli škole nemám momentálně moc času, takže hádám, že příspěvky budou přibývat pomalu. Jednotlivé země pro přehlednost a tématické rozdělení asi napíšu do jednotlivých témat. Japonsko na neurčitou dobu pozastavuju, jelikož dám teď přednost relativně čerstvým zážitkům a Japonsko (snad) časem dopíšu.

Všechno začalo tím, že jsem se rozhodl vypravit do Thajska. Mezi nápadem/rozhodnutím a koupí letenky byl pouze jeden jediný den, takže plánování bylo rychlé. Původně jsem to viděl na nejlevnější letenku s Aerosvitem, jejíž cena je však kompenzována neblaze proslulou kvalitou služeb, a dlouhými přestupy na neblaze proslulém kyjevském letišti. Pohodlný nejsem, takže bych to bez problému přežil, mnohem větší radost jsem však měl, když se objevil akční tarif do Bangkoku od vychvalovaných aerolinek Emirates za stejnou cenu, akorát s odletem z Německa. Výběr termínů relativně omezený, přesto jsem si vybral takový, abych během dvou týdnů udělal všechny zkoušky a dva dny nato už jsem seděl v letadle.

Let s Emirates jsem zvolil ale především z jiného důvodu (doprava ze samotného východu ČR až do Düsseldorfu byla komplikace navíc). A to, že Dubai je město, do kterého jsem se také toužil podívat a let s Emirates mi to výrazně usnadnil. Zaprvé promotarif se vztahoval jen na lety, které měly dlouhé přestupy (v mém případě přílet v 6 ráno a odlet v 11 večer - ideální na jednodenní sightseeing, takže jsem ani nemusel explicitně řešit stopover), což je důvod, proč se hůře prodávají (a jdou cenou dolů), pro mě samozřejmě výhoda smile.gif Nakonec jsem se rozhodl vystačit si s jednodenní návštěvou (i když delší návštěva, včetně dalších emirátů, by vůbec nebyla na škodu), jelikož to přece jen nebyl cíl cesty, ale jen zastávka po cestě, a hlavně by se další pobyt docela prodražil, je tam pěkně draho. Zadruhé - vízum do UAE je za normálních okolností pěkně předražené, i na jednodenní návštěvu by připadalo v úvahu vízum za 4500 Kč. Jiná situace nastává pouze v případě, že člověk letí s Emirates. Ty pak totiž vízum dotují a nabízejí i čtyřdenní tranzitní vízum za 1500 Kč. To je sice pořád předražené, ale už se to dá. Jenže Emirates jsou obvykle dost drahé (oproti ostatním aerolinkám), takže jsem ani nedoufal, že se mi v dohledné době podaří se do UAE dostat. Měl jsem štěstí smile.gif (mimochodem, od 1. června spouštejí Emirates přímou linku do Prahy, v souvislosti s níž se mluví o jisté pravděpodobnosti zrušení vízové povinnosti - kdyby to někoho zajímalo)

UAE jsou sice trochu hodně jiná Asie, než o jaké se v této sekci psalo dříve a o kterou se většina z vás zajímá, ale proč si to tady nezpestřit.

Noční let z Düsseldorfu trval asi 6 a půl hodiny. Jelikož jsem byl celý den předtím na nohou (do Düsseldorfu jsem se dostal ráno, takže jsem procházel město) a následující dva dny jsem měl být taky celý den na nohou, tak jsem se snažil trochu vyspat, ne moc úspěšně (když jsem ještě tři hodiny ztrácel časovým posunem). Překvapilo mě, že se letí přes Irák (když jsem nedávno četl, jaká jsou přísná opatření pro přistání/vzlety v Iráku, aby nemohla letadla být sestřelena smile.gif ), přičemž pilot při vyjmenovávání trasy použil název Mezopotámie - možná nechtěl strašit? biggrin.gif

Tekto uniformované imigrační úředníky jsem ještě neviděl biggrin.gif

Přistáli jsme, jak jsem zmiňoval, okolo šesté hodiny ranní. Imigrace byla trochu zdlouhavější než obvykle, ale žádný problém nebyl. Hned za imigrací mě teda chytla policie a cca 10 minut strávili důkladným prohrabáváním mého batohu. Což by mi ještě tak nevadilo, kdyby si mě stejným způsobem nevyhmátli celnící o pět minut později, naštěstí jsem u sebe neměl krosnu (ta letěla rovnou dál), takže mě to stálo "jen" dalších 10 minut. A vůbec jsem měl nějaké štěstí, jelikož v Düsseldorfu si mě taky vytáhli zvlášť při osobní prohlídce (kontrola všech kapes, podrážky...), žádné extra kontroly (ani celníci ani tohle) na mě nikdy nepadly ani předtím ani potom.

No jo, pak jsem to už sice viděl hodněkrát, ale napoprvé mě to překvapilo, tak jsem si to vyfotil smile.gif

Letiště je s centrem města spojeno metrem. A to metro je vystavěno zcela nově, otevřeno bylo v září a neustále se dostavuje. Otevřená je pouze červená linka, která je dlouhá více než 50 kilometrů. Ne všechny stanice jsou však otevřeny, pouze zhruba polovina, zbytek metro projíždí.

Metro na mě zvláštním způsobem zapůsobilo. Nikde jsem asi neviděl moderněji vypadající metro, jak stanice zvenku, tak i uvnitř a v samotných vagonech. Ráno bylo metro prázdné, dále ve vagonech byla rozprašována jakási vůně a navíc hrála hudba. Nějaký muzak/lounge, docela příjemné na poslech, až na to ... jsem během cca 10 minut v metru stihl postřehnout, že se jedná asi o 40sekundový usek, který se opakuje pořád dokola. Jak jsem přes den pak v metru strávil dost času, hudba byla pořád stejná. No jeden den jsem to přežil, ale dojíždět tím každý den do práce, tak mi z toho asi brzo hrábne.

Dovolím si opět nalinkovat jednu mapu z netu, abych mohl město lehce popsat. Letiště je na mapě úplně vpravo (nepoužívám označení světových stran, jelikož sever na mapě neodpovídá směru nahoru, cca o 45 stupňů otočeno), hned okolo něj se nachází čtvrť Deira (na mapě je Diera, chyba). Naproti přes zátoku (Dubai Creek) je čtvrť Bur Dubai. Tyto dvě čtvrti tvoří historické jádro města. Dubai známe především jako nové moderní město plné mrakodrapů, což se nedá ale říct o těchto původních čtvrtích po březích Creeku - první písemná zmínka o městě je cca 1000 let stará.

Dále doleva se nachází čtvrť Jumeirah, která se táhne podél pobřeží ... řekněme od Dubai Mall až někam k Mall of Emirates. Jedná se předevšm o obytnou čtvrť, ale najde se zde i něco k vidění. Jednak je zde jedna z mála veřejných pláží (tam jsem nebyl), mešita Jumeirah (jediná mešita otevřená lidem, kteří nejsou muslimského vyznání; probíhají zde každodenní prohlídky pro cizince; tam jsem taky nakonec nebyl smile.gif ) a samozřejmě obrovský obchodní dům Dubai Mall s přilehlou nejvyšší budovou světa, 822 metrů vysokou věží Burj Khalifa.

Budeme-li pokračovat dále, dorazíme do čtvrti jednoduše nazývané New Dubai, což je ta část města, kterou obvykle známe z fotek (když odpočteme fotky Burj Khalifa), ve které současně probíhá intenzivní výstavba.

Dodám ještě, že město je po pobřeží velice roztáhlé (směrem do vnitrozemí bychom velice rychle narazili na poušť) a i když se to z mapy nezdá, vzdálenosti jsou docela velké smile.gif Od letiště na pobřeží je to cca 4-5 km, od Creeku do Dubai Mall je to taky nějakých 5 km, od letiště do Jebel Ali (vlevo), kde končí metro, je to něco pod 50 km.

Původně jsem čekal, že dneska stihnu nahodit první sérii fotek, ale zase mě neco zdrželo a už jsem na to příliš unavený, takže tu pro dnešek nechám toto jako úvod a jakmile si najdu čas, tak sepíšu pokračování smile.gif

Poděkovali:
--------------------
Lagardere,Folpa,CJana,hunty,Yagami Light,
Go to the top of the page

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 3.3 2010 - 06:47
Příspěvek: #2

Správa fóra

Skupina: Admin
Registrace: 13.7 2005
Číslo: 9
Poděkováno: 511

hezky pěkně...

--------------------

+Quote Post
Folpa
příspěvek 3.3 2010 - 12:22
Příspěvek: #3

Král asijských bohů

Skupina: Members
Registrace: 30.12 2006
Číslo: 474
Poděkováno: 677

Pěkný, uřčitě pokračuj wink.gif

--------------------

"Vzácný a originální boreček."
edit: "Boreček žen i světa znalý."

+Quote Post
zennie
příspěvek 3.3 2010 - 15:31
Příspěvek: #4

Guests

Dekuju, budu a doufam brzo smile.gif

+Quote Post
zennie
příspěvek 5.3 2010 - 03:27
Příspěvek: #5

Guests

Stanice metra Union. Je hned asi tři zastávky od letiště v blízkosti Creeku v dřívě zmiňované čtvrti Deira. Nejprve jsem se rozhodoval, zda jet nejdříve do Deiry nebo rovnou na Burj Khalifa. Druhou možnost jsem zvažoval kvůli tomu, že jsem čekal velké fronty na lístky, ale nakonec jsem jel nejdřív do Deiry (což byla možná chyba) - protože Burj Khalifa otvírá snad až v 9 (z letiště jsem odjížděl někdy po 7) a ... vidíte sami počasí. To mě docela vyděsilo, těšil jsem se, že konečně bude trochu teplo (po tom Německu, kde jsem celý den chodil v lehké bundě v mrazu) a že uvidím krásné mrakodrapy s jasnou oblohou v pozadí (jako známe z fotek) a ono toto.

Arabština všude. Měl jsem docela problém se zorientovat, jelikož nikde nebyla žádná mapa (a většina ulic byla popsána jen arabsky), já měl sice mapu z Lonely Planet, jenže ... jak jsem zmiňoval, metro postavili v září a v mapě ještě nebylo smile.gif No nakonec se to nějak podařilo, i když jsem docela bloudil.

Metro bohužel moc šikovné není, jelikož vede rovnoběžně s pobřežím (podél Sheikh Zayed Rd., která je na mapě výše) ve vzdálenosti 2-3 km (od toho pobřeží), kde se nachází většina zajímavostí. To pro mě znamenalo dost chození, když jsem se přepravoval pouze metrem. Existují nějaké busy, jenže jsem se v nich moc nevyznal a živit taxikáře se mi moc nechtělo.

Ačkoli jsem před chvílí napsal, že arabština byla všude, po chvíli jsem získal jiný dojem. Deira je čtvrť, v níž žije enormní množství přistěhovalců, především z jižní Asie. Kromě arabštiny se tedy v Deiře vyskytovalo mnoho nápisů v tamních jazycích. Zde to je bengálština, které jsem viděl po arabštině asi nejvíc. Kromě ní plno nápisů v sinhálštině, tamilštině, malajalámštině, hindi a dalších indických jazycích, ale občas se ukázala i ruština a čínština.

Když jsem později odbočil z hlavní cesty a bloudil jsem vedlejšími uličkami, byl jsem docela překvapen. Cizince (ze západu), které jsem potkal během průchodu Deirou (mimo turistické trhy na konci), bych spočítal na jedné ruce. Naopak bylo jasně zřetelné množství přistěhovalců z jižní Asie, byla to obrovská etnická směska. A hlavně na mě téměř všichni strašně čuměli. Když jsem někoho míjel, upřený pohled celou dobu a ještě se často otočili. To mě docela překvapilo, protože jsem měl o Dubai představu jako o velice kosmopolitním městě, kde na cizince nikdo čumět nebude. Tato část města je však totálně jiná, některé boční uličky vypadaly docela děsivě smile.gif Až později mi došlo, že v "novém městě" bude situace jiná.

K tomu bych také dodal jeden docela překvapivý fakt. Původní obyvatelé UAE jsou dnes v zemi menšinou. Tvoří pouze něco pod 20 % všeho obyvatelstva, zbytek jsou všechno přistěhovalci. To, jaké jde zde množství těchto přistěhovalců z celého světa, byl také jeden z důvodů, proč mi město připomínalo Hong Kong. Kromě tohoto mi přišlo, že mají obě města společného mnoho dalšího - např. prošly intenzivním rozvojem (HK dříve), jsou zastavěny šíleným množstvím (někdy) krásných mrakodrapů (zatímco chudší vrstva žije v chudobě v hnusných okrajových čtvrtích), jsou to centra businessu a bankovnictví, obě města také v nedávné době začaly lákat turisty ... a v neposlední řadě mi přeplutí Creeku loďkou připomínalo Star Ferry v Hong Kongu smile.gif

Nějaký souq (arabský trh), zatím zavřený

Asi po hodince jsem narazil na první mešitu a také jsem zjistil, že o počasí jsem se strachoval zbytečně. Až později jsem někde četl, že ranní mlha je zde každodenní záležitostí a brzy se rozplyne.

Můj první záchytný bod byl tady Afghánec, u kterého Lonely Planet doporučoval se najíst, vypadalo to zajímavě, tak jsem si řekl, že to zkusím, bohužel bylo stále zavřeno. V těchto zapadlých podnicích v Deiře se aspoň dalo najíst levně a vydatně, což se moc nedá říct o zbytku velkoměsta.

Toto jsou ty boční uličky, které byly občas docela děsivé .. smile.gif

Jeden emirátský dirham je cca 5 Kč.

A takovéto jídlo u Sinhálce (překvapilo mě to teda, že k tomu byly hranolky) vyšlo na 10 dirhamů.

Skvělá figurína smile.gif

Zlatý souq. Údajně velmi starý tradiční trh se zlatem. A zároveň jedna z hlavních pamětihodností v Deiře.

Uvnitř

Dojem? Veliké zklamání. Možná starý (v tom smyslu, že byl vždy na tomto místě), ale ne tradiční (rozhodně nemohl existovat v této podobě). Respektive pod slovem souq/trh jsem čekal něco naprosto odlišného než pouhou řadu klenotnictví, jakou najdeme v každém větším evropském městě.

Škola Al Ahmadiya. Nejstarší škola v UAE, která byla časem transformována do muzea zabývajícího se školami a vývojem školství v UAE. Pokračování zase někdy příště smile.gif

+Quote Post
zennie
příspěvek 27.3 2010 - 19:12
Příspěvek: #6

Guests

Pokračování od minule, Al Ahmadiya school. Toto je "water drinking room".

Bylo zde dost povídání jak o této konkrétní škole, tak obecně o počátcích školství v UAE.

Zpátky venku

Hned vedle je muzeum Heritage House - ukázka tradičního rodinného domu se spoustou vyprávění o místní kultuře atd.

Uvítací místnost pro hosty

"Hlavní" místnost

Dvorek

Zde mi byl nabídnut čaj/káva, tak jsem neodmítl a posadil se.

Čaj a nějaké fazole. Velmi dobré. A zadarmo, ani za vstup do muzea se nic neplatilo.

Ohrada pro dobytek

Kuchyně

Horní patro - "herní místnost"

Místnost pro přijímání hostů-žen

+Quote Post
zennie
příspěvek 27.3 2010 - 19:19
Příspěvek: #7

Guests

Spice Souq, další ze známých souqů. Až příliš. Že by se tam někde prodávalo koření (jako mi tvrdil průvodce... a ostatně i název), jsem viděl asi u dvou stánků, u zbytku prodávali kraviny pro turisty a ještě otravně anglicky pořvávali a lákali cizince (tady už jich bylo dost) do svých stánků.

Šlo se nicméně zatoulat drobnými chodbami do odlehlejších uliček souqu, kde byla atmosféra mnohem příjemnější.

Asi jeden ze vzácných obchodů s kořením biggrin.gif

Na pobřeží Creeku - souq leží hned při něm.

Takovéto loďky neustále jezdí přes Creek. Říká se jim abra a převoz stojí jediný dirham (cca 5 Kč).

Na druhé straně začíná čtvrť Bur Dubai. Vzhledem k tomu, že už bylo dost hodin, jsem chtěl jet rychle k Burj Khalifa, nicméně jsem si řekl, že ještě část Bur Dubai projdu po cestě na metro. To bylo zase z tohoto místa asi 3 kilometry a po cestě bylo několik zajímavostí. Zbytek čtvrti Bur Dubai jsem taky nějak plánoval, ale už mi to nevyšlo. Příště wink.gif

Bur Dubai Souq

Hindi lane. Ulička úzká natolik, že jsem nemohl ani udělat ostrou fotku (protože mě táhl dav lidí a dva vedle sebe se nevešli). Plno stánků s indickým zbožím a evidentně také plno Indů.

Velká Mešita

Dubai Museum. Slyšel jsem, že je docela zajímavé, ale moc se mi do něj nechtělo a taky jsem to nestíhal.

Čtvrť Bastakiya. Jedna z nejstarších obydlených oblastí na území města.

To jsem úplně nepochopil biggrin.gif

Chlapík s velbloudem. Nabídl mi, že za 20 dirhamů mě sveze okolo několika budov tam. Nejdřív jsem ho odmítl, načež se ozvala nějaká Američanka, kterou takto svezl. Hned pak nějak mě to začlo trochu štvát, došlo mi, že zas tak moc peněz to není, alespoň jsem mu nějaký kšeft udělat mohl a na velbloudovi jsem ještě neseděl smile.gif A koneckonců, utratil jsem i víc peněz za větší blbosti. No nic, škoda.

Jakožto student lingvistiky jsem se zastyděl, když jsem zjistil, že myšlenka, že to, čemu říkáme "arabské číslice", má pro své pojmenování zjevné opodstatnění, není pravdivá. Arabština používá vlastní číslice.

Další ultramoderní stanice metra, ještě tak, kdyby se mi nerozmazala.

Obzvláště tenhle lustr mě zaujal ...

... až po návratu do ČR při ukázání této fotky jsem byl upozorněn na to, že je to práce Čechů.

Pokračování zase někdy smile.gif

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 27.3 2010 - 19:32
Příspěvek: #8

Správa fóra

pěkné

--------------------

+Quote Post
zennie
příspěvek 21.6 2010 - 18:41
Příspěvek: #9

Guests

Po delší odmlce se ozývám. Nějak nebyl čas (VŠ už není taková flákárna jako gympl do minulého roku) a když byl čas, tak nebyla nálada. Bohužel už vzpomínky nejsou tak čerstvé, tak povídání asi nebude tak obsáhlé jako dříve. Dnes napíšu něco k nové části města.

Ze čtvrti Bur Dubai jsem tedy odjel metrem kamsi dál na západ.

Zástavba se postupně zvyšuje.

A některé budovy jsou docela zajímavé.

Plno nedostavěných...

Metro hned po opuštění Bur Dubai vyjíždí nad zem a kopíruje silnici Sheikh Zayed Road - hlavní třída táhnoucí se celou metropolí pokračující dále do Abu Dhabi (viz mapa).

Svoji první zastávku jsem chtěl udělat u obchodního domu Dubai Mall - tam totiž byla čerstvě otevřena věž Burj Khalifa (před otevřením známá jako Burj Dubai), kterou asi netřeba explicitně představovat.

První pohled na Burj Khalifa po vystoupení z metra. Bylo to ještě cca kilometr pěšky/busem.

Okolí je jedno velké staveniště. UAE jsou často (včetně stavby Burj Khalifa) kritizovány za zneužívání dělníků z jižní Asie k náročné a chabě placené práci. A právě na to jsem si vzpomněl, když jsem v těchto místech někdy po páté hodině večerní potkával početné skupiny dělníku jdoucí na metro (a podle barvy pleti rozhodně nebyli místní).

No neni krásná? wub.gif

Vstup do věže vede přes obchodní dům Dubai Mall. Údajně největší obchodní dům na světě (dle celkové plochy). No co říct, je velký. Já se snažil dostat k věži a největším problémem bylo dostat se z podzemního parkoviště do správné části obchoďáku (jediný vchod pro chodce vedl evidentně právě přes to parkoviště. Holt každý, kdo si zde může dovolit nakupovat, prostě má auto.).

Vodopád. Ten je pěkný smile.gif

Moc dlouho jsem se v obchoďáku nezdržoval, zaprve jsem byl dost unavený, zadruhé podobné obchoďáky nesnáším. Jen jsem se snažil najít vchod do věže. Až pak jsem zjistil, že jsem se mohl aspoň podívat co tam je, protože je v něm prý např. obrovské akvárium (a pěkné) přes několik pater... které jim nedávno teda nějak naprasklo a kus ho vytekl, mimochodem biggrin.gif

... no a když jsem konečně onen vchod našel, tak jsem teda moc potěšen nebyl (byl jsem tam v sobotu, pozn.). A doteď mě to netěší. Čekal jsem, že tam bude fronta (věž byla otevřená asi 14 dní), proto jsem chtěl jít ráno (což jsem nešel kvůli mlze), ale fakt jsem nečekal, že dopadnu takhle. Byl bych si taky koupil lístek online předem, protože tu možnost avizovali, ale v době, kdy jsem tam jel, to ještě nezprovoznili. No jinak u pokladen (na lístky od pondělí dál) byly řady možna 20-30 metrů.

Z podzemního parkoviště

+Quote Post
zennie
příspěvek 21.6 2010 - 18:43
Příspěvek: #10

Guests

Rozhodl jsem se jet dál na západ. Obchodní dům Mall of Emirates. Tu jsem asi půl hodiny seděl a odpočíval, protože se ve mně únava nakumulovala nad snesitelnou mez. Až poté, co jsem odešel, mi došlo, že v tomto obchodním domě je známá atrakce Ski Dubai - umělý lyžařský areál. Pak jsem tam sice šel ještě jednou (jak jsem se vracel na metro), ale říkal jsem si, že tam určitě nebude žádné prosklené místo nebo něco, přes co by to šlo vidět (aniž bych šel s lyžemi dovnitř), takže tam nebudu zbytečně zacházet, no ... a doma jsem zjistil, že tam takové místo je. Škoda.

Sheikh Zayed Rd.

Při cestě na pobřeží směrem k světoznámému hotelu Burj al-Arab. Opět cca 2.5 km od metra.

Přímo k němu jsem se ale nedostal, tak jsem se spokojil s návštěvou vedlejšího - v průvodci byl doporučován jeho vnitřní "souq" stylizovaný jako interiér starých arabských budov.

A krásný pohled na Burj al-Arab z tohoto hotelu.

Uvnitř

Nějaká svačina

No pak jsem se snažil projít někde na pobřeží, protože to na mapě vypadalo, že to půjde. Bohužel se mi to nikde nepodařilo, všechno totálně zastavěné (především hotely). Takže jsem ve výsledku moře téměř neviděl, ani umělé ostrovy, na který jsem byl zvědavý - věž nevyšla a při zpátečním letu jsem si sedl na pravou stranu letadla. Kdyby mě napadlo sednout si na tu druhou, mohl jsem krásně vidět všechny mrakodrapy i ostrovy.

Nakonec jsem se rozhodl jet na konečnou metra a případně dojet odtamtud do nové luxusní čtvrti Dubai Marina. Zase pár fotek z metra.

Čím víc se člověk blíží k okraji města, tím více budov je rozestavěných.

Konečná linka metra je od Deiry/letiště vzdálena asi 40-50 kilometrů.

Odjezdy autobusů biggrin.gif Bohužel se mi odjet nepodařilo, protože ač jsem se na místě snažil zjistit, jakou kartu k jízdě busem potřebuju, tak mi ji pak bus nebral, poté, co jsem pro ni letěl na stanici metra a zpět. Takže Dubai Marina taky nevyšla. Rozhodl jsem se vrátit k Burj Khalifa a podívat se na místní vychvalovanou fontánu, která své první "představení" začínala v šest večer.

Zpět u Burj Khalifa, zase v trochu jiném světle smile.gif

Jezírko před Dubai Mall

Už se pomalu hromadili lidi

Fontána

Kdyby někdo chtěl, mám někde i videa tří písniček wink.gif

Pak už mě čekala jen cesta na letiště, několikahodinové čekání a let dál. Toto je tedy z Emirátů vše smile.gif

+Quote Post
Lagardere
příspěvek 21.6 2010 - 19:17
Příspěvek: #11

Správa fóra

to zní jakoby ti v těch emirátech nic nevyšlo smile.gif

--------------------

+Quote Post
zennie
příspěvek 21.6 2010 - 19:55
Příspěvek: #12

Guests

No je fakt, ze mi toho moc nevyslo smile.gif Ale jsem rad, ze jsem Dubai navstivil, aspon jsem zjistil, ze v tom meste fakt nic extra neni wink.gif

+Quote Post
Folpa
příspěvek 21.6 2010 - 20:08
Příspěvek: #13

Král asijských bohů

Skupina: Members
Registrace: 30.12 2006
Číslo: 474
Poděkováno: 677

Zennie opět moc pěkné wink.gif
Taky mi přijde, že ti toho moc nevyšlo ale i tak myslím, že ti to asi celkově klaplo dobře ne? smile.gif
Kdyžtak na ty videa bych se podíval až budeš mít čas...

edit: aha, zatímco jsem odpovídal tak jsi napsal další příspěvek, tak teď nevim, jestli se ti tam líbilo nebo ne biggrin.gif

--------------------

"Vzácný a originální boreček."
edit: "Boreček žen i světa znalý."

+Quote Post
zennie
příspěvek 21.6 2010 - 20:24
Příspěvek: #14

Guests

Diky diky smile.gif

Libilo ... no, ze zacatku jsem mel pocit takoveho zklamani, s casovym odstupem si myslim, ze to mesto zas tak zajimave neni (nemuzu ho soudit taky uplne, kdyz jsem z nej nevidel tolik) a je tam komplikovana doprava, ale sva pekna mista ma taky wink.gif Mam rad velkomesta, ale videl jsem rozhodne zajimavejsi a peknejsi velkomesta. Asi tak.

Jak jsem psal vyse, jsem rozhodne rad, ze jsem se tam podival smile.gif

edit: jo, vidis, videa, zapomnel jsem .. nechci hazet link uplne verejne, tak kdyztak zaslu soukromou zpravou, kdo se ozve.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 uživatel(é)(ů) právě čte toto téma (1 host(é)(ů) a 0 anonym(ní)(ních))
0 uživatel(é)(ů):

- PDA verze Nyní je: 6.12 2019 - 02:16